Главная » ЮніКредит Банк. Вигідні умови кредитування » Російські банки проти шахраїв


Російські банки проти шахраїв

Розплачуйся картою Джии Ваб отримуй безкоштовні хвилини в подарунок

Для того, щоб кредитні організації могли обмінюватися між собою отриманими від потенційних клієнтів даними, бюро кредитних історій (БКІ) розробили спеціальні сервіси, що дозволяють більш точно оцінювати позичальників.

Так, починаючи з 2012 року Ощадбанк спільно з БКІ "Експіріан-Інтерфакс" запустили проект "Hunter", завданням якого стало виявлення шахраїв на стадії розгляду кредитної заявки. У жовтні 2011 сервіс був запущений в "пілотному" режимі, з 2012 року запрацював на повну силу.

На початковому етапі до проекту приєдналися чотири російські банки: ЮніКредит, "Тінькофф Кредитні Системи", Промсвязьбанк і Банк "ТРАСТ". Сьогодні з ними співпрацюють і інші російські кредитори: Зв'язковий, Алтайенергобанк, Совкомбанк, Банк "Відкриття" і пр.

Якщо одні російські банки вибрали участь у проекті "Hunter", то інші (Альфа-Банк, Хоум Кредит і т.д.) підключилися до Fraud Prevention Service - аналогічної системі, запущеної ще в травні 2010 року компанією "Еквіфакс Кредит Сервісіз".

FPS, подібно сервісу "Hunter", аналізує дані на основі кредитних заявок, надаючи банкам можливість виявляти і виключати шахраїв, які не збираються повертати кредит. Перевагою сервісу є кількість анкет у базі даних - близько 100 млн.

В основі систем закладений движок, який шукає невідповідності або підозрілі схожості з поданими раніше заявками. Системам, наприклад, може не сподобається, що один і той же чоловік, направляючи заявки в кілька банків, вказав різний вік, місце проживання або роботи, стаж і пр. Також проводиться певний аналіз, наприклад, почерку заявника, який може бути схожий на почерк людини, вже зарекомендував себе шахраєм.

Системи здатні перевірити дані протягом максимум однієї хвилини.

У разі виявлення в заявці невідповідностей або підозрілої інформації, банки заносять дані в загальну базу. Надалі, на підставі цієї інформації інші кредитори можуть відмовити позичальникові у видачі кредиту або провести більш детальне розслідування даних.

"Hunter" і FPS відрізняються від системи Бюро кредитних історій - вони відстежують і виявляють саме шахрайські дії, а не просто інформацію про невиплачені кредити і прострочених платежах.

Саме тому, керівники банків вважають, що на базі накопиченої інформації їм вдасться суттєво знизити рівень ризиків при видачі кредитів. Джерело: CreditCardsOnline.ru

Теги: шахрайство оформлення кредиту
Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Агропромкредит запустив експрес-програму кредитування автовласників 3 квітня 2012 16:55 Агропромкредит запустив «Автоекспрес» - нову кредитну програму, яка діє тепер у всіх філіях ... Більше

Хоум Кредит видає подарунки за оплату покупок по карті У Хоум Кредит ... Більше

Кредит на купівлю житла, взяти кредит на житло у банку Зараз кожному знайомі слова «іпотека», «житловий кредит», і з цими поняттями пов'язані ... Більше

Кредити та кредитні картки, кредитні карти банків або споживчі кредити В ... Більше

НБКИ відкрило доступ до бази заставних автомобілів "Національне бюро кредитних історій" (НБКИ) сьогодні надає всім бажаючим можливість перевірити автотранспортний засіб на предмет ... Більше

Популярне