Главная » ЮніКредит Банк. Вигідні умови кредитування » Російські банки проти шахраїв


Російські банки проти шахраїв

Розплачуйся картою Джии Ваб отримуй безкоштовні хвилини в подарунок

Для того, щоб кредитні організації могли обмінюватися між собою отриманими від потенційних клієнтів даними, бюро кредитних історій (БКІ) розробили спеціальні сервіси, що дозволяють більш точно оцінювати позичальників.

Так, починаючи з 2012 року Ощадбанк спільно з БКІ "Експіріан-Інтерфакс" запустили проект "Hunter", завданням якого стало виявлення шахраїв на стадії розгляду кредитної заявки. У жовтні 2011 сервіс був запущений в "пілотному" режимі, з 2012 року запрацював на повну силу.

На початковому етапі до проекту приєдналися чотири російські банки: ЮніКредит, "Тінькофф Кредитні Системи", Промсвязьбанк і Банк "ТРАСТ". Сьогодні з ними співпрацюють і інші російські кредитори: Зв'язковий, Алтайенергобанк, Совкомбанк, Банк "Відкриття" і пр.

Якщо одні російські банки вибрали участь у проекті "Hunter", то інші (Альфа-Банк, Хоум Кредит і т.д.) підключилися до Fraud Prevention Service - аналогічної системі, запущеної ще в травні 2010 року компанією "Еквіфакс Кредит Сервісіз".

FPS, подібно сервісу "Hunter", аналізує дані на основі кредитних заявок, надаючи банкам можливість виявляти і виключати шахраїв, які не збираються повертати кредит. Перевагою сервісу є кількість анкет у базі даних - близько 100 млн.

В основі систем закладений движок, який шукає невідповідності або підозрілі схожості з поданими раніше заявками. Системам, наприклад, може не сподобається, що один і той же чоловік, направляючи заявки в кілька банків, вказав різний вік, місце проживання або роботи, стаж і пр. Також проводиться певний аналіз, наприклад, почерку заявника, який може бути схожий на почерк людини, вже зарекомендував себе шахраєм.

Системи здатні перевірити дані протягом максимум однієї хвилини.

У разі виявлення в заявці невідповідностей або підозрілої інформації, банки заносять дані в загальну базу. Надалі, на підставі цієї інформації інші кредитори можуть відмовити позичальникові у видачі кредиту або провести більш детальне розслідування даних.

"Hunter" і FPS відрізняються від системи Бюро кредитних історій - вони відстежують і виявляють саме шахрайські дії, а не просто інформацію про невиплачені кредити і прострочених платежах.

Саме тому, керівники банків вважають, що на базі накопиченої інформації їм вдасться суттєво знизити рівень ризиків при видачі кредитів. Джерело: CreditCardsOnline.ru

Теги: шахрайство оформлення кредиту
Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

У банку "ТРАСТ" з'явилися "Тригери" Банк "ТРАСТ" в співпраці з Об'єднаним Кредитним Бюро (ОКБ) завершили процес підключення до ... Більше

Споживчий кредит Ощадбанку під поручительство У статтях Занімаем.ру ми вже розповідали про основні умови надання ... Більше

30 фактів про кредитових картах (ч3) Як відомо, закони Шаріату забороняють лихварство.Суворо заборонені отримання та виплата відсотків, вклади, ... Більше

Визначено лідер із залучення коштів серед банків Уралу Єкатеринбурзький філія МДМ ... Більше

Кредитна історія людини - закони про кредитні історії Сьогодні термін «кредитна історія» у всіх на слуху і кожен ... Більше

Популярне