Главная » Як співпрацювати з колекторами. Колекторські компанії » Колекторське агентство - ринок колекторських агентів


Колекторське агентство - ринок колекторських агентів

Колекторське агентство - ринок колекторських агентів

Банки в 2012 році будуть продавати давно прострочені кредити. З таким прогнозом виступив генеральний директор боргового агентства «Пристав» Артур Олександрович. На думку керівника колекторського агентства, банки в першому кварталі 2012 року будуть продавати колекторам давно прострочені кредити. В першу чергу ця ситуація торкнеться самих колекторських агентств, які зіштовхнуться з необхідністю продавати старі борги банків: є ризик того, що банки будуть змушені продавати свою прострочену заборгованість практично за безцінь. Крім того, колекторським агентствам також доведеться непросто: їм доведеться шукати власників прострочених позик - а це може бути дуже і дуже непросто. «Поки з початку нової хвилі кредитування не пройде 6 місяців, зростання обсягів боргових портфелів ми не побачимо.

Перший квартал наступного року буде найважчим періодом для колекторних агентств, коли будуть пропонувати в основному старі портфелі - вказані в матеріалі прес-служби агентства слова директора «приставів». Якщо до кінця 2009 року обсяг «свіжої» заборгованості становив близько 60%, то до завершення 2010 року ситуація діаметрально протилежна: 60% становлять «старі» кредити, в той час як «нові» кредити із загального обсягу неповерненої заборгованості складають всього 40%. Крім того, розглядаючи статистику розміру простроченої заборгованості (а в 2010 році середня заборгованість за своєю ціною піднялася приблизно на 2 тисячі рублів), можна говорити про тенденцію до зростання заборгованостей і про те, що в прийдешньому році колекторським агентствам доведеться повертати довгострокові великі кредити: іпотеку , автокредити та інші види довгострокових позик.

Змінюються і особливості неплатників. Так, за даними колекторського агентства «Пристав», неплатник став молодше і частіше став не неплатником, а неплательщіцей по кредиту - значно збільшилася частка жінок, що не платять за кредитами. У 2010 році в основному неплатники були від 20 до 30 років, а частка жінок серед неплатників за кредитними програмами тепер становить 70%. Можна відзначити, що найбільші банки Росії сьогодні намагаються позбутися від неоплачених кредитів. За літо, осінь і зиму великі банки повідомляли то про плани з продажу великих боргів, то про саму продажу.

А в травні з'явилася інформація про те, що «Промсвязьбанк» виставив на продаж частину своєї простроченої заборгованості - загальна вартість продаваних банком боргів склала 240 мільйонів рублів. У липні 2010 року «ВТБ 24» повідомив про те, що підготується продавати частину своїх прострочених кредитів - загальна вартість цих кредитів становила 6 мільярдів рублів з урахуванням пені та відсотків. Кредити були прострочені на строк більше року.

Частково це стало причиною того, що банк не був достатньо успішний. Так, коли керівництво банку повідомило про плани щодо збільшення числа філій до 2010 року, експерти від преси висловили сумнів у доцільності цих дій. Також великими результатами в списанні простроченої заборгованості може похвалитися банк «Тинькофф кредитні системи», який списав за 2009 рік 17,5% від загальної суми активів - ці гроші (998 мільйонів рублів) припадали на проблемні кредити банку.

У першому півріччі 2010 року, за даними видання «Ведомости», банк списав ще 645 000 000 рублів - це 8% від обсягу активів банку. Видання взагалі порахувала, що приблизно чверть кредитів банку «ТКС» складається з прострочених кредитів, від яких банк восени поступово намагався позбутися. Порівняно недавно - в середині грудня - «Альфа-Банк» повідомив про першу в своїй історії продажу простроченої заборгованості - банк продав колекторським агентствам прострочені кредити загальною вартістю мільярд і сто мільйонів рублів. Факт продажу деякими найбільшими банками Росії своїх прострочених заборгованостей є, очевидно, тільки початком: припускаємо, що до 2012 року число банків, що продають свої заборгованості, виросте.

Ринок прострочених заборгованостей, в якому беруть участь колекторські агентства, очевидно, незабаром очікує маса пропозицій від інших, менш великих банків. Можна очікувати зростання пропозицій у регіонах, де невеликі банки почнуть продавати свої кредитні пакети - але їх вартість буде значно нижчою, ніж продаються «Альфа-Банком» або «ВТБ» заборгованості. Але поки не відомо те, наскільки активні будуть колекторні агентства: судячи з оцінкою Артура Олександровича, в першому кварталі 2012 року нічого доброго колекторам чекати не доведеться.

Вони отримають заборгованість з дуже великою простроченням. Михайло Манокін, спеціально для «Занімаем.Ру» Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

УБРіР випустив кредитку з 10% cash back'ом по кожній покупці 29 серпня 2012 21:07 Уральський банк реконструкції та розвитку додав ... Більше

Яхти в розстрочку 6 листопада 2009 0:00 Світова фінансова криза вплинула на всі форми ділових взаємин.Звичайно, з'явилося багато труднощів, але разом ... Більше

Освіта в іпотеку.АІЖК запускає новий продукт Агентство з іпотечного житлового кредитування буде видавати кредити ... Більше

Кредит без прописки - взяти кредит з тимчасовою пропискою, споживчий та ... Більше

Як перевести гроші з пластикової картки на ощадкнижку Ощадного книжки замінюються пластиковими картами, і ... Більше

Популярне