Відмінності кредитних і дебетових карт

Відмінності кредитних і дебетових карт

Банківські карти бувають двох видів: дебетові та кредитні. На дебетову (розрахункову) карту заздалегідь вноситься певна сума грошей. Безготівковий розрахунок проводиться в рамках даної суми.

У деяких випадках банк дозволяє перевищувати ліміт картки, тобто надає овердрафт. Це різновид строкового кредиту, його параметри встановлюються виходячи з кредитної історії клієнта. Сума кредиту по овердрафту фіксована і не допускається її перевищення.

Дебетовими картами можна оплатити предмети торгівлі або послуги, зняти готівку в банкоматі або у відділенні банку.

До дебетових картках відносять зарплатні, студентські, пенсійні, соціальні картки.

Сьогодні багато роботодавців переводять зарплату своїм працівникам на банківські картки. Більшість підприємств самостійно оплачує виробництво зарплатних карток. Працівник тільки розписується у відомості про отримання картки.

Стандартна процедура видачі дебетових карт дуже проста.

Перевірка клієнтів при цьому досить поверхнева, що забезпечує їм широку популярність. Клієнту банку необхідно прийти з паспортом в банк і написати заяву на видачу розрахункової карти. Далі банк стягує комісію за випуск картки (у кожного банку вона своя) і в період певного банком часу виготовляє пластикову картку.

Клієнт після закінчення цього строку забирає карту і додаються до неї документи.

Кредитна картка дозволяє держателю виконувати операції на підставі певного кредитного ліміту, який дуже часто є поновлюваною кредитною лінією. Банк для кожного клієнта встановлює індивідуальний ліміт по кредитній карті. Спеціаліст кредитного відділу оцінює в сукупності доходи, кредитну історію, майновий стан та інші фактори.

Кредитних картах надається пільговий період використання.

При погашенні суми в цей період відсотки банком не стягуються. Для кредитних карт встановлюється мінімальний платіж, що вноситься щомісяця і розраховується з відсотків за використання кредиту та частини тіла кредиту. У разі непогашення заборгованості карта блокується.

Видача кредитної карти проводиться за особистою заявою клієнта на підставі договору чи анкети. Багато банків зараз проводять дуже агресивну політику щодо збільшення видачі кредитних карт. Деякі банки відпускаю кредитну карту тільки на підставі договору на кредит або онлайн-заявки, оформленої через інтернет.

Також можна в разі гострої необхідності оформити прямо в банку миттєву картку. Від звичайних карт її відрізняє відсутність імені та прізвища держателя на зовнішній стороні. Зовнішній вигляд і розрахункових, і кредитних карт різних банків, в цілому, схожий.

Розміри карт завжди стандартні і однакові.

На лицьовій стороні будь-якої карти обов'язкові найменування банку і його логотип. Також обов'язково назву системи платежів, в якій працює картка (MasterCard, VISA, Maestro). Ім'я та прізвище держателя можуть бути, але не принципово.

Обов'язкові на лицьовій стороні термін життя карти і її номер. На зворотному боці карти фігурує магнітна стрічка і смужка для автографа утримувача із захисним CVV кодом.

Кожній карті банк емітент надає індивідуальний пін-код. Він видається власникові разом з картою і використовується для зняття готівки.


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Рефінансування кредиту, банки, кредити - рефінансування; рефінансування кредитів інших банків Багато хто з ... Більше

У першому півріччі 2012 року Россельхозбанк задовольнив 90% всіх заявок, що надійшли на кредити 30 липня 2012 ... Більше

Банк Поволзький г Ульяновськ - кредити, послуги банку Про банк Історія банку «Поволзький» бере початок у 1980 році з моменту утворення Ленінського ... Більше

ВТБ24 - рефінансування кредитів, нова послуга банку 16 серпня 2012 0:00 Рефінансуванням споживчих кредитів займеться банк ВТБ 24 у рамках однойменної ... Більше

Іпотечний кредит в Ощадбанку, умови іпотеки на житло, що будується Іпотечний кредит найчастіше беруть для придбання готового житла.Проте у ряді випадків ... Більше

Популярне