Главная » Вигідний споживчий кредит. Де взяти споживчий кредит вигідно » Споживчі кредити в 2012 році - тенденції ставки програми


Споживчі кредити в 2012 році - тенденції, ставки, програми

Споживчий кредит Джии Ваб Банк - ставки по споживчих кредитах

Більшість аналітиків сходяться на думці, що фінансовий сектор в Росії практично оговтався від кризи, банки-лідери показують стійке зростання чистого прибутку, обсягу депозитів фізичних осіб і кредитного портфеля. Останнє явно свідчить про те, що кредити знову популярні: людям є що зберігати й примножувати, вони більш охоче довіряють свої гроші банкам і знову почали проявляти інтерес до кредитів. У 2012 році можна очікувати реалізації наступних тенденцій на ринку споживчих кредитів: - зниження ставок по кредитах; - сегментування клієнтів по більш вузьким критеріям; - зростання нецільового кредитування паралельно з появою все нових цільових кредитів; - пом'якшення вимог до позичальників і «персоніфікація» кредитів. Розглянемо все це докладніше.

Чому так дорого? Ключове значення для гравців ринку, як і раніше мають ставки Центробанку по депозитних операціях, в 2012 році ЦБ РФ кілька разів підвищував її величину. Однак тільки ставка рефінансування не пояснює вартість кредитів сьогодні. «Класика» роздрібного кредитування - 18-25% річних. Чому ж кредити настільки дороги? За словами експертів, на те є дві причини.

По-перше, макроекономічна: низька процентна ставка створить бум споживання, не забезпеченого реальними грошима, що неминуче «розжене» інфляцію. По-друге, «компенсаційна»: відсоток прострочення і невиплат великий, і банки закладають у ставку обману з боку недобросовісних позичальників, по суті компенсуючи свої втрати за рахунок клієнтів сумлінних. Як результат, середній розмір реальної ставки роздрібного кредиту доходить до 70% річних, і передумов до зниження цієї неприємної цифри аналітики поки не бачать.

Теоретично, банки могли б проявляти більше обачності - більш ретельно перевіряти кредитну історію позичальника, більш критично і комплексно підходити до оцінки його платоспроможності. Однак жорстока конкуренція за приватного клієнта змушує всі банки, включаючи лідерів (Ощадбанк, ВТБ, Банк Москви, Райффазен), проявляти більшу лояльність в боротьбі за позичальника. Банки фільтрують і підстраховуються Логічним наслідком стала «персоніфікація» споживчих кредитів: в минулому році їх стали видавати на індивідуальних умовах. Такого у вітчизняній банківській практиці ще не було - в поєднанні з пом'якшенням вимог до позичальників це добрий знак.

Гнучкі умови кредитування в поєднанні з величезним вибором кредитних продуктів дозволяють зробити висновок, що російські банки стають більш клієнтоорієнтованими. Ряд банків з топ-10, наприклад Ощадбанк (1-е місце) і Промсвязьбанк (10-е), готові «подякувати» клієнта з ідеальною кредитною історією (причому не принципово, в якому банку чоловік раніше брав кредит) персональною знижкою від базової процентної ставки. Інші розглядають можливість прив'язки величини ставки до рівня кредитоспроможності клієнта. З одного боку, в цьому можна угледіти спробу банку «відокремити ягнят від козлів», а з іншого, розмір ефективної ставки все одно дуже високий в порівнянні з тією, що пропонують «приватнику» банки в інших країнах. Тим не менш, чесний клієнт може розраховувати на деяке зниження ставки - йому залишається лише вибрати найбільш вигідний для себе кредит і надійний банк.

  Відзначимо, що якщо банк визнає, що доходів клієнта не вистачить, щоб своєчасно і в повному обсязі розраховуватися за кредитом, то буде потрібно поручительство. Вимоги до останнього в цілому ті ж, що і до основного позичальника: наявність стабільного джерела доходу плюс (для деяких банків принципово) гарна кредитна історія. Продуктовий набір Що стосується кредитних продуктів, то тут тривають тенденції 2012 року і ще більш ранні. Перелічимо основні.

Подальше розширення програм кредитування, зав'язаних на кредитних картах: багато банків пропонують їх в рамках партнерських програм з авіакомпаніями, торговими мережами і т.д. Ряд експертів вважають, що «пластик» незабаром витіснить споживчі кредити як такі. Досить чітка ставка на залучення / утримання клієнтів. Одні банки (наприклад, Російський Капітал) стали заохочувати учасників своїх зарплатних програм, надаючи їм більш гнучкі умови по кредитах (знижені ставки і т.д.), інші заохочують «старих» клієнтів (Ощадбанк, Російський Стандарт), треті активно вітають нових ( Інтеза). Велика винахідливість у тому, що стосується сегментації клієнтів.

Зараз на ринку є кредити не тільки для пенсіонерів або молодих сімей, але і «чоловічий» і «жіночий» кредити. Сюди ж можна віднести відмову від «звичайних» назв кредитних продуктів: у гонитві за клієнтом банки проявляють чудеса креативу. Тенденція до «ранжируванню» кредитних продуктів з випливають звідси розширенням кредитної лінійки. Так, найбільші банки надають до 6-8 іпотечних або автокредитів (ВТБ24, ЮніКредит), «заточених» під конкретну ситуацію (наприклад, покупка котеджу, автомобіля з держпідтримкою). У той же час банки, що не входять в топ-50, можуть взагалі не давати грошей під купівлю житла чи авто (Авангард, Ренесанс-кредит), роблячи ставку на нецільові кредити.

Схожої політики, втім, дотримуються і деякі лідери, наприклад Россельхоз (10 нецільових кредитів і всього 1 іпотечний). Ваш паспорт, будь ласка Що стосується документів для оформлення кредиту, то їх пакет залежить як від вимог конкретного банку, так і від типу позики. Якщо це цільовий кредит на покупку товару в магазині, то, як правило, потрібно паспорт і інший документ (військовий квиток, посвідчення водія).

У разі ж кредиту на авто або квартиру точний список документів потрібно з'ясовувати у банку. Тамара Рибка, спеціально для Занімаем.ру 5 лютого 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Москви запустив систему дистанційного доступу до системи WEB-banking для клієнтів - фізичних осіб 9 липня 2012 20:17 Банк Москви оголосив ... Більше

Хто повинен платити за шахраїв? Той, хто хоч раз ставав жертвою "карткового" шахрайства погодиться, що втратити гроші з ... Більше

ЮніКредит Банк випустив на ринок іпотечну програму «Новобудова» - для покупки житла ... Більше

Кредитні карти від КРЕДИТ ЄВРОПА БАНК - пропозиція Card ... Більше

АІЖК продовжує програму кредитування будівництва житла "Стимул" до 2015 року 6 червня 2012 15:45 Агентство іпотечного житлового кредитування не буде закривати в раніше заплановані ... Більше

Популярне