Ринок іпотеки - вересень 2009 року

Ринок іпотеки - вересень 2009 року

13 жовтня 2009 0:00

Вересня утримається річну тенденцію ринку до поступового поліпшення умов по іпотечному кредитуванню. Послідовне зниження ставки рефінансування призвело до зменшення ставок за іпотечними кредитами та появи нових програм кредитування. У результаті зниження ставки рефінансування на 0,75 процентних пункту, виробленого ЦБРФ у вересні, ряд банків оголосили про зниження рублевих ставок за іпотечними кредитами.

У цілому спостерігається тенденція збільшення банківських пропозицій, а саме розширення лінійки кредитних продуктів, таких як: кредити на купівлю комерційної нерухомості, нецільові кредити під заставу нерухомості, в тому числі на розвиток бізнесу, кредити на покупку житла, що будується. Однак ризикова політика банків як і раніше залишається досить консервативною. Банкіри ретельно оцінюють надійність Позичальника з точки зору не тільки його поточної діяльності, але і перспектив її розвитку в майбутньому.

Так, групами підвищеного ризику вважаються підприємства та фізичні особи, які працюють у сфері фінансових послуг, сфері розваг і туризму, у сфері будівництва та інших операцій з нерухомістю, тобто ті сфери, діяльність яких сьогодні, з урахуванням економічної ситуації, можна охарактеризувати як «нестабільну».

Велика увага приділяється перевірці кредитної історії Позичальника.

Найчастіше, наявність навіть невеликої технічної прострочення є для банку стоп-фактором при прийнятті рішення про видачу кредиту. Таким чином, найбільш бажаними Позичальниками для банків є співробітники середньої і вищої ланки Компаній реального сектора економіки і державні службовці, які мають офіційний дохід понад $ 1000 і позитивну кредитну історію. Необхідно відзначити тенденцію ринку іпотеки до збільшення частки заставних кредитів.

В основному це зумовлено можливістю Позичальника отримати кредит на вигідних умовах на будь-які цілі, в тому числі і для розвитку бізнесу.

У вересні не відбулося суттєвої зміни структури попиту за термінами кредитування. Найбільш затребувана іпотека на термін 10-15 років. Одночасно з цим зросла частка звернень за короткими кредитами (до 5 років).

По Москві і Московській області частка таких позик зросла вдвічі.

Це пов'язано із збільшенням числа звернень власників бізнесу, які готові швидко погасити іпотеку і користуються кредитом як інструментом, залучення коштів у бізнес. Середньозважена процентна ставка Фосборн Хоум по рублевих кредитах (рис.1.) У вересні підтверджує тенденцію ринку до зниження корекцією на 0,46 пункту щодо серпня. Однак ставка за валютними кредитами щодо попереднього місяця залишається практично на колишньому рівні.

    Рис.

1. Динаміка Індексу Фосборн за підсумками серпня 2009 р. (Москва і МО) Незважаючи на те, що спочатку основний клієнтський попит доводиться на рублі, після аналізу умов кредитування і порівняння щомісячних виплат по іноземній валюті та рублям, більшість потенційних позичальників робить вибір на користь валютних кредитів . Рис. 2. Зміна розподілу валют кредиту за період січень-вересень 2009 р. Про "Фосборн Хоум" "Фосборн Хоум" - провідний кредитний брокер Росії.

Сфера його діяльності - супровід отримання іпотеки, споживчих, автокредитів та кредитів на розвиток малого та середнього бізнесу (МСБ). Також, серед послуг компанії - кредитування під заставу існуючої нерухомості, в тому числі, комерційної, страхування, операції по роботі з нерухомістю. У лютому 2008 року була створена дочірня компанія «Фосборн Хоум - Страховий консультант». "Фосборн Хоум" є членом Російського союзу промисловців і підприємців, Московської торговельно-промислової палати та Торгово-Промислової палати Санкт-Петербурга, Міжнародного іпотечного клубу, Асоціації регіональних банків Росії, Російської гільдії ріелторів, Асоціації будівельників Росії, Національної саморегулівної організації учасників ринку житлового кредитування , Партнерства сприяння діяльності оціночних фірм, співзасновником і головою Ради Російської Федерації професійних кредитних брокерів (ФПКБ). За матеріалами ТОВ "Фосборн Хоум" www.fhome.ru

Перекладено: zanimaem.ru


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Юніаструм Банк пропонує нові програми страхування позичальників Програми страхування позичальників за споживчими кредитами стають все більш популярними.Страхування ... Більше

ЮніКредит банк кредитує купівлю мотоцикла ЮніКредит банк запустив програму кредитування мотоциклів американської марки Harley-Davidson.На ... Більше

Гарна кредитна історія - навіщо вона потрібна, кредит з хорошою історією У кількох статтях Занімаем.ру ми ... Більше

Знайдена причина гальмування ринку пластикових карток у Росії Центробанк, дослідивши ринок міжбанківських комісій, прийшов до висновку: комісії, встановлені міжнародними ... Більше

Банки Красноярська - кредити в банківських установах Красноярська Бурхливий розвиток російської економіки останніх ... Більше

Популярне