Главная » Умови іпотеки. Вигідні умови отримання іпотеки в банках » Договір іпотеки квартири реєстрація іпотечного договору


Договір іпотеки квартири, реєстрація іпотечного договору

Договір іпотеки квартири реєстрація іпотечного договору

Відповідно до законодавства всі договори іпотеки регламентуються двома основними законами - ФЗ «Про іпотеку (заставі нерухомості)» і ФЗ «Про реєстрацію прав на нерухоме майно та угод з ним». Предметом іпотечного договору є нерухомість. Під нерухомістю розуміються такі об'єкти, як земельні ділянки, будівлі, споруди, об'єкти незавершеного будівництва, ділянки надр і т.п. Таке визначення нерухомості дає стаття 130 Цивільного кодексу Російської Федерації.

Предмет іпотечного договору

Договір про іпотеку повинен в обов'язковому порядку містити повні відомості про найменування предмета договору, його точного місцезнаходження, а також різні описи, які містять дані для ідентифікації предмета договору. Такі дані дозволяють відрізнити предмет договору іпотеки та виділити його серед інших схожих. Якщо договір не містить вищевказаних відомостей, то його можна класифікувати як неукладений, оскільки умова предмета договору є неузгодженим.

Перекладаючи з мови юридичної на «простий людський», в договорі іпотеки повинні бути вказані всі відомі характеристики об'єкта, який покупець збирається взяти в іпотеку. В іпотечному договорі повинно бути присутнім повний опис предмета іпотеки. Необхідно вказати вид нерухомого майна, яке є предметом договору. Опис предмета іпотеки має включати в себе наступні дані: повне найменування предмета договору іпотеки, яке зазначено у свідоцтві про реєстрацію об'єкта нерухомості, а також у документації технічного обліку; площа об'єкта нерухомості; точна адреса, по якому розташовується даний об'єкт нерухомості; кадастровий або умовний номер предмета договору. Якщо предметом іпотеки є право оренди, яке належить заставодавцю, то таке майно має визначатися в даному договорі іпотеки точно на таких же умовах, як якщо б воно саме виступало предметом договору іпотеки.

Необхідно в обов'язковому порядку вказати термін оренди. Якщо ж предметом іпотеки є земельні ділянки, то в договорі має бути визначена категорія земель, а також вид дозволеного користування ділянки. У договорі іпотеки необхідно вказати право (власності, оренди та ін), на підставі якого предмет іпотеки належить заставодавцю, а також повне найменування органу, який здійснює державну реєстрацію прав на майно нерухомості і всіх угод з ним, які були здійснені.

Оцінку предмета іпотеки визначають за відповідною угодою заставодавця і заставодержателя. Згідно з п. 3 ст. 9 закону «Про іпотеку», оцінка вказується в договорі іпотеки в грошовому вираженні.

Однак нерідко бувають випадки, коли об'єкт нерухомості оцінюють набагато вище встановленої ринкової ціни. У цьому випадку вкрай важливо скористатися послугами професіоналів в даній області. Найчастіше в ролі таких професіоналів виступають оцінювачі з Російського товариства оцінювачів. Таке суспільство має свої філії у багатьох регіональних центрах.

Також можна вдатися до допомоги ліцензованих ріелторських компаній. Трапляється, виникають суперечки, коли заставодержатель не згоден з вартістю заставленого майна, яку пропонує заставодавець. Тоді суд вдається до додаткової оцінці всіх обставин справи, які можуть стосуватися реальної вартості майна на момент його реалізації. Для того щоб надалі уникнути подібних суперечок, при укладенні договору доцільно уникати конкретних угод про вартість майна, що закладається на момент його реалізації при укладанні договору іпотеки.

Необхідно мати на увазі той факт, що вартість майна може змінюватися під впливом інфляційних процесів, які відбуваються в економіці. Якщо мова йде про державному або муніципальному майні, то в такому разі його оцінюють відповідно до вимог, що встановлюються федеральним законом.

Сторони договору іпотеки

Сторонами в договорі про іпотеку виступають заставодержатель і заставодавець.

Заставодержателем може виступати тільки кредитор за основним зобов'язанням, забезпеченим заставою. Основне право заставодержателя визначено у ст. 1 ФЗ «Про іпотеку».

Задоволення свого грошової вимоги до боржника за зобов'язанням, забезпеченим іпотекою, він отримує з вартості заставленого майна іншого боку. В даному випадку заставодержатель має перевагу перед усіма іншими кредиторами. Заставодавцем в даному договорі може виступати як фізична, так і юридична особа. Заставодавцем може бути сам боржник за основним зобов'язанням, а також третя особа.

Російське законодавство не забороняє власнику використовувати майно третьої особи в якості забезпечення зобов'язань застави. Заставодавець повинен виступати власником майна, яке передається в іпотеку, або ж володіти ним на правах господарського відання. Це єдина вимога, яка пред'являється російським законодавством до заставодавця.

Відповідно до федерального закону «Про іпотеку (заставі нерухомості)», договір набирає чинності з моменту його державної реєстрації. 16 жовтня 2010

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Освітній кредит умови, освітній кредит в Росії Кількість бюджетних місць у ВНЗ скорочується з кожним роком, в недалекому майбутньому вся російська система ... Більше

Ханти-Мансійський банк розробив іпотеку для придбання квартир в Санкт-Петербурзі 15 липня 2012 22:54 Ханти-Мансійський банк розробив для своїх клієнтів іпотечну ... Більше

Іпотечні кредити Національного Резервного Банку викупив банк «Союз» 2 серпня 2012 0:00 Іпотечні кредити Національного Резервного Банку були викуплені банком «Союз».Велика кредитна організація ... Більше

Капіталізація процентів по вкладу - вклад з щомісячною капіталізацією Люди, які вирішують довірити свої заощадження банку, неминуче ... Більше

Портфель автокредитів ВТБ 24 перевищив 70000000000 26 грудня 2012 0:00 Оцінювана вартість портфеля ... Більше

Популярне