Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Застави в російських банках закладене майно торги


Застави в російських банках, закладене майно, торги

Застави в російських банках закладене майно торги

У відносини банків і позичальників насправді бере участь ще один агент, який не завжди демонструє свою присутність: це держава. Дійсно яскраво їхні взаємини проявляються в ситуації неплатежу боргів по кредиту: в цій конфліктній ситуації всі сторони кредитних відносин демонструють свою позицію найбільш яскравим чином. Проблема неповернених позик однаково болісно позначається як на споживачах кредитних продуктів, так і на банках. Якщо першим загрожують конфіскація майна і суд, то другим - отримання активів, несучих тільки збитки. Держава стурбоване наростаючою через це тривожністю та конфліктами, які заважають стабільному розвитку економіки.

Давайте ближче розглянемо, як в сучасній ситуації існують всі три основних учасника цих відносин. Банкам дістаються активи їх прострочили кредити клієнтів. Ці активи, що стоять деколи величезних грошей, але ніяк не здатні окупити зниклі кошти, виплачені по кредиту, банкам залишається лише продати, щоб хоча б відшкодувати витрати на виплату кредиту.

Часом ця ситуація змушує банки здійснювати відчайдушні вчинки. Інакше не можна назвати нову акцію Ощадбанку. Найбільший російський банк ввів спеціальну програму, в рамках якої видаються кредити на викуп все того ж заставного майна. Це виглядає абсурдно: закладене майно не приносить банку нічого, крім фінансових проблем, ніхто не прагне викуповувати це майно, тому що ні в кого немає грошей, і Ощадбанк змушений давати гроші в кредит для придбання заставного майна.

У більшості випадків банки виставляють на торги автомобілі та нерухомість. Але іноді бувають оригінальні випадки - чого тільки не віддадуть в заставу бізнесмени і громадяни заради отримання грошей! Наприклад, у колекції «МДМ банку» є виготовлені в 2009 році шуби вартістю 30 000 рублів і фотоепілятор за 300 000. У колекції Західно-Уральського банку Ощадбанку - автозаправка в місті Чусовой і валочні-пакетувальними машина. Внешторгбанк готовий продати недобудований аквапарк у Вологодській області, а також Картоплесховище і пилораму в Московській області.

Одержувачі кредитів поводяться інакше. Їх поведінка виглядає трохи інфантильним. Мас-медіа рясніють кумедними історіями про жінку, яка заборгувала кілька тисяч. Вона повернула всі гроші після того, як у неї конфіскували найважливіше її майно - домашніх тварин, які приносили їй прибуток. Ще одна історія - про неплатників, пійманому під час водіння купленої на кредит машини, яку врешті-решт і конфіскували - обійшла кілька великих засобів масової інформації.

Небажання спочатку розраховувати власні ресурси, а потім і зовсім платити - явна ознака відсутності у деяких позичальників відповідальності і того, що було б можна назвати «хорошою культурою кредитування», - якихось норм і знань, додержуються позичальниками і кредиторами. Те, що цих норм немає (або що вони просто не дотримуються), і демонструє інфантилізм таких позичальників. Вони часто не знають, як правильно себе вести в таких ситуаціях. І в результаті ми бачимо численні неприємні випадки: люди ховаються від банків, колекторів, а потім і держави.

Засоби масової інформації повідомляють про готовність Федеральної служби судових приставів створити відкритий інтернет-реєстр боржників-фізичних осіб. Одночасно з цим ФССП планує віддати ряд своїх завдань, зокрема, пошук боржників, детективним агентствам. Також служба з надією дивиться і на колекторські агентства, яким надає функцію медіаторів, здатних залагодити конфліктні відносини між банками та їх клієнтами. Це відсторонення держави, можливо, говорить про те, що використання силових заходів проти неплатників вже не здається ефективним, і необхідні нові шляхи вирішення цієї проблеми.

З іншого боку, проблеми позичальників можуть бути пов'язані з ще однією проблемою. Опитування фонду «Громадська думка» говорять про те, що взимку-навесні в середньому 60% опитаних називало своє матеріальне становище «середнім», ще 30-40% характеризували його як «погане». А починаючи з третього кварталу кризового 2008 року змін у сприйнятті власного матеріального становища не було: від 50 до 65% вважають, що їхнє матеріальне становище за останні два роки не змінилося. 41% опитаних впевнений в тому, що так все і буде тривати найближчим часом.

Ця невпевненість у поліпшенні ситуації на завтрашній день дозволяє припустити, що поточна ситуація з позичальниками, що біжать від своїх кредиторів, не зміниться - вони вважають себе фінансово неспроможними як сьогодні, так і в майбутньому. Банки в такій ситуації змушені продовжувати політику продажу застав, так як позичальники навряд чи погодяться платити, поки вважають своє матеріальне становище слабким. Держава в цій ситуації, швидше за все, просто йде від справи, так як в даному конфлікті, заснованому в більшій мірі на особливостях психології позичальників, воно навряд чи зможе змінити ситуацію.

Останнє питання - а що ж буде з неоплаченими позиками? Вони, судячи з усього, так і залишаться втратами в бухгалтерських документах банків. Михайло Манокін, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Іпотека на покупку будинку, іпотечний кредит на будівництво приватного будинку Як часто вас відвідувала думка про власний будиночок?Не ... Більше

Банк Лівобережний (Новосибірськ) видає кредитні історії та виписки 30 серпня 2012 21:43 ... Більше

Агробізнес Пермського краю отримає майже півмільярда субсидій по кредитах 3 квітня 2012 16:38 Виробники сільськогосподарської продукції в Пермському краї в 2012 році можуть ... Більше

Оплата кредитних карт В даний час, як правило, всі банки випускають кредитні карти безкоштовно.Однак, більшість послуг по ... Більше

Найпопулярніший серед продуктів УБРіР кредит "Відкритий" тепер можна оформити під 14 відсотків річних 1 липня 2012 20:00 Уральський банк реконструкції та розвитку змінив умови погашення ... Більше

Популярне