Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Шахрайство з кредитами як не стати жертвою шахраїв


Шахрайство з кредитами - як не стати жертвою шахраїв

Шахрайство з кредитами як не стати жертвою шахраїв

На жаль, занадто велике поширення кредитів призвело і до появи настільки неприємного для будь-якого ринку явища як шахрайство і незаконне отримання кредиту. Чого варто побоюватися фізичним особам? Почнемо з того, що шахрайство з кредитами буває явним і неявним. Явне шахрайство - це коли дії третіх осіб споконвічно спрямовані на те, щоб марна чином збагатитися за ваш рахунок. Зустрічається така форма шахрайства і за споживчими кредитами та кредитними картками, але досить рідко.

Частіше буває приховане, неявне шахрайство, коли все начебто виглядає по-чесному, довести нічого неможливо, а за фактом дії виявляються шахрайськими. Як відрізнити явні ознаки можливого шахрайства (хоч відкритого, хоч завуальованого), ми і розповімо в цій статті. Важливий момент, шахрайство при оформленні споживчого кредиту або кредитної картки безпосередньо в офісі банку виключено - ви в одному місці і отримуєте гроші, і оформляєте кредитні документи.

Випадків, щоб шахраї створили «муляж» додаткового офісу або філії якогось банку, я ще не чув. Основні шахрайські схеми відбуваються за стінами банків. Перелічимо найбільш поширені з них. Кредит за підробленими документами. Слідкуйте за своїми документами.

Загублений паспорт - найкоротший шлях стати жертвою явного шахрайства. Заміна фотографії в ній - і все, споживчий кредит або кредитна карта оформляються абсолютно іншою людиною, але на вас. З автокредитуванням і іпотекою зазвичай такі варіанти не «провертаються» - шахраям, як правило, потрібні готівкові гроші, та й «попастися» простіше. Природно, за такими кредитами шахраї потім не платять, а проблеми стають вашими.

Довести шахрайство при отриманні кредиту за такою схемою останнім часом простіше - зараз при отриманні кредиту позичальників часто фотографують. Та й якість копіювальної техніки (а паспорт позичальника, природно, копіюють в банку) дозволяє розрізнити, що фото в паспорті вклеєно не ваше. Звичайно, за наявності пособників в самому банку, шахраї можуть до кредитного договору докласти та копію паспорта з вашої справжньої фотографією.

Але в такому випадку вже власна служба безпеки банку все одно виявить шахрайську схему. Однак проблем у вас все ж буде більше, ніж достатньо - інші банки через бюро кредитних історій будуть поінформовані про те, що у вас формально є прострочені або неповернені кредити. Доводити, що ви стали жертвою шахраїв і насправді не отримували споживчий кредит або кредитну карту, доведеться в суді. Несумлінні посередники.

Найбільш поширена форма «неявного» шахрайства - це коли посередники, які називають себе «кредитними брокерами», пропонують посприяти гарантовано отримати споживчий кредит або кредитну карту. Це повинно відразу насторожувати, самі подумайте, з якого дива хтось в банку буде «проштовхувати» саме вашу кредитну заявку? Як конкретно такий індивід буде це робити, якщо рішення про видачу кредиту в гіршому випадку приймається колегіально, підрозділами оцінки ризиків, службою безпеки, фінансово-аналітичною службою банку та іншими підрозділами, в кращому - скорингової системою, коли людська участь у принципі виключено і процедура прийняття рішення «дати або не дати кредит» виконується комп'ютером? Домовиться з усіма членами кредитного комітету? Хакнет комп'ютерну програму?

Сумніваюся. Найімовірніше, схема в цьому випадку працює таким чином - з вас беруть аванс за організацію процесу «проштовхування» кредиту. Вам навіть можуть сказати, що заявку потрібно подати «в певний офіс банку». Насправді такий посередник нічого робити не буде, і якщо вам пощастить, і заявка на кредит буде схвалена, - він зробить вигляд, що саме завдяки його заслугам ви отримали і кредит, і треба заплатити решту винагороди. Якщо вам не надали кредит - «ну, вибачте, не вийшло, але люди в банку« попрацювали », вони свої гроші відпрацювали».

Всі - немає авансу, та й повернути його можна буде тільки в судовому порядку і тільки якщо ви уклали договір. Хоча за наявності «хитрих» пунктів в тексті договору оскаржити дії такого посередника в суді вам не вдасться. В общем-то, даний механізм - це навіть не шахрайство з банківськими кредитами, банк і офіційний процес оформлення кредиту тут взагалі виходить не при чому. Кредитний брокер може надати реальну допомогу в отриманні кредиту, але вибирати таких фахівців потрібно дуже уважно!

Шахрайство в магазині. Неявне шахрайство зі споживчими кредитами на покупку побутової техніки. Раніше це було суцільно й поруч. Зараз великі торговельні мережі вважають це шкодить їхньому іміджу і намагаються не допускати таких схем кредитування, але все може бути. Коротенько схема виглядає наступним чином: вам пропонується купити в кредит дорогу техніку, наприклад, плазмовий телевізор, умовно кажучи, за 100 000 рублів.

Посередники пообіцяють викупити у вас його за 50 000 рублів, плюс виплачувати за вас кредит. Тобто ви «на руки» отримуєте готівкою 50 000 і кредитне зобов'язання на 100 000. Начебто нормальна схема, але вам доведеться внести первинний платіж (в нашому умовному прикладі 10 000 рублів), укласти кредитний договір з банком зі всіма витікаючими наслідками. Природно, потім немає ніякої гарантії, що посередник дійсно буде за вас переводити гроші за кредитними зобов'язаннями. І ні в якому разі не вірте, якщо вам запропонують віддати оригінал кредитного договору і пообіцяють, що за вас будуть платити за отриманим таким чином споживчим кредитом або кредитною карткою, - обдурять.

І у вас навіть не буде оригіналу кредитного договору, щоб у разі чого було з чим працювати юристам. Шахрайство з кредитними картами. Механізми тут такі ж як і з простими дебетовими картами. Опишемо їх коротко.

Фальшиві банкомати. Спосіб досить поширений за кордоном, де банкоматів дуже багато. Зловмисники ставлять ящик, схожий на банкомат, і «затримують» всередині пластикову карту, попередньо записавши ваш ПІН-код. Поки ви намагаєтеся «видряпати» вашу карту - гроші з неї вже зняті.

Скріммінг - практикується на діючих банкоматах та у торгових мережах пі розрахунку пластиковими картами за покупки. На банкомат або касовий апарат ставиться мініатюрний пристрій, яке зчитує магнітну смугу з карти, а у випадку з банкоматами - ПІН-код. Далі - робиться копія пластикової карти, по якій знімаються гроші. Сама нормальна захист від такої ситуації - чіпова пластикова карта. Шахрайські сайти в Інтернеті.

Небезпечно при покупках в незнайомих інтернет-магазинах вводити реальний номер цієї пластикової карти. Ні в якому разі не можна вводити ПІН-код. Інтеренет «кишить» так званими «фішингових» сайтами, завдання яких - вкрасти ваші дані.

Є і комп'ютерні віруси для цієї мети. Убезпечити себе можна шляхом створення так званої віртуальної карти - вона прив'язується до основної картки, але лише на певну суму. Як не стати жертвою шахраїв при оформленні споживчого кредиту або кредитної картки? По-перше, ні в якому разі не давайте посередникам оригінали документів: паспорт, довідка про доходи, водійське посвідчення, пенсійне посвідчення та інших індивідуальних документів. По-друге, відсутність договору на посередницьку діяльність - важлива ознака того, що на вас вийшли шахраї; не довіряйте таким «брокерам».

По-третє, при роботі з кредитним брокером, вас повинно насторожити вимоги про сплату комісії вперед. По-четверте, насторожитеся при відсутності у кредитного брокера офісу і сайту в інтернеті, а більшість пристойних компаній мають і те, і інше; навіть якщо людина займається такою діяльність порівняно недавно, створити сайт - справа нехитра; насторожитеся при вигляді занадто вигадливого сайту, не з'являється в пошукових запитах. Обіцянка «гарантованого» результату, отримання вами кредиту, - ще одна ознака шахрайства.

Нарешті, неприйнятно пропозицію від кредитного агента, спеціаліста, брокера, та кого завгодно підробити документи: «так ми вам і довідки про доходи зробимо, і фіктивне працевлаштування забезпечимо», - за це, між іншим, кримінальна відповідальність прочитується; та довести, що ви не маєте відношення до наданих фіктивними документами, буде дуже складно. Навіть якщо це і вдасться зробити, все одно ви потрапите в «чорні» списки банківських клієнтів. Останнє - повинна викликати питання занадто висока сума комісії кредитного брокера - від 10% і вище. Нормальна вартість посередницьких послуг на ринку кредитного брокериджу - 3-5%, занадто висока комісія - швидше за все спроба заробити «на аванси».

  Резюмуючи все написане вище, хочемо побажати вам бути акуратніше і не стати жертвою шахраїв при отриманні споживчих кредитів або оформленні кредитних карт. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру, 26 липня 2012 Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Глобекс пропонує придбати в іпотеку житло, що будується в підмосковному комплексі "Суханове" 8 липня 2012 8:36 Банк Глобекс (Москва) запрошує тих, хто ... Більше

30 фактів про кредитових картах (ч3) Як відомо, закони Шаріату забороняють лихварство.Суворо заборонені отримання та виплата відсотків, вклади, ... Більше

Банк Москви кредитує великі дорожньо-будівельні організації - державні та приватні 15 березня 2012 12:34 Банк Москви почав березень з кредитування дорожньо-будівельних організацій: спочатку - ЗАТ ... Більше

Кредитні карти банку Авангард - відгук про кредитки Авангарду, чи варто оформляти Кредитні карти банку Авангард ... Більше

Хоум Кредит на захисті інтересів споживачів Приділяючи особливу увагу взаєминам з клієнтами, банк Хоум Кредит ввів нову посаду - фінансовий примиритель.Завдання нового посадової особи ... Більше

Популярне