Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Порука за кредитом договір поруки кредит під поручительство


Порука за кредитом: договір поруки, кредит під поручительство

Порука за кредитом договір поруки кредит під поручительство

Кредит і кредитні відносини все сильніше вплітаються в наше життя. Банки розсилають пропозиції скористатися кредитними картками, до половини нових іномарок купуються на позикові кошти, не кажучи вже про побутову техніку та інші "дрібниці життя". В один прекрасний день, вирішивши взяти кредит у банку, Ви можете зіткнутися з вимогою кредитної організації знайти поручителя, перш ніж Вам видадуть гроші. Або ж добрий знайомий одного разу подзвонить і попросить виступити поручителем по кредиту. Як бути?

Виступити поручителем чи відмовитися? Отримати кредит без поручителів в деяких випадках може виявитися просто неможливо. Отже, перш ніж дати відповіді на всі перелічені питання, спершу давайте розберемося, що таке поручительство по кредиту і які ризики несе поручитель (або поручителі, в разі, якщо їх декілька). Що таке поручительство по кредиту Під порукою за кредитом прийнято розуміти зобов'язання суб'єкта, - поручителя, відповідати перед кредитором боржника за виконання останнім його зобов'язань у кредитом повністю або частково. Відносини поруки виникають внаслідок укладання спеціального договору - договору поруки.

Договір поруки за кредитом зобов'язує поручителя або поручителів. Іншою стороною договору поруки може бути як кредитор за основним зобов'язанням, так і будь-яке інше обличчя, включаючи і боржника. У тому випадку, коли договір поруки укладений поручителем не з кредитором, такий договір носить характер договору на користь третьої особи - кредитора.

У досвідченого читача може виникнути питання, а чому, власне, поручительство по кредиту відрізняється від гарантії? Відмінність поруки від банківської гарантії полягає в тому, що зобов'язання, яке лежить в його основі, є акцесорних, тобто додатковим по відношенню до основного зобов'язання позичальника. Припинення основного зобов'язання припиняє також зобов'язання поруки. Ще одна значуща особливість поручительства за кредитом: до поручителя, який повністю виконав зобов'язання перед кредитором, переходять права вимоги в обсязі, в якому поручитель виконав свої зобов'язання перед кредитором. Порука - випадок з життя Багато, погоджуючись виступити поручителем, вважають, що нічим не ризикують.

Довіра знайомим, звичний російський "авось" чи незнання законодавства і механізму роботи поручительства за кредитом відсувають на другий план усвідомлення відповідальності, яка може настати у випадку порушення позичальником своїх зобов'язань перед кредитором. Наш читач Олег М. поділився своїм, треба сказати, безрадісним досвідом поручительства за кредитом. У 2007 році на прохання одного він і ще один спільний знайомий виступили в ролі поручителів по кредиту на суму 50000 рублів. "Начебто і гроші не дуже великі, втрьох впораємося, якщо що", вважав Олег.

Проте вже через кілька місяців йому довелося пошкодувати про свій необачний крок: людина, за якого він поручився, втратив роботу і перестав платити по кредиту. Будучи батьком п'ятьох дітей з непрацюючою дружиною, горе-кредитор вже не міг виконувати свої зобов'язання по поверненню взятого кредиту, зате поручителям почали дзвонити спочатку співробітники банку, потім справа дійшла до виконавчого провадження. Олег тоді поїхав у відрядження на Північ, і повернути борг банку припала третина поручителю. Про колишніх дружніх стосунках, як поручителям, так і позичальнику, довелося забути. Більше Олег нічого не хоче чути про поручительство.

Поручитель, пам'ятай! .. Якщо Ви все-таки вирішили виступити поручителем по банківському кредиту, то пам'ятайте, що в житті буває всяке. Тому обов'язково зважуйте свої фінансові можливості: якщо їх недостатньо, щоб при несприятливому збігу обставин поодинці виконати всі зобов'язання перед кредитором, то краще ввічливо відмовитися, ніж протягом усього терміну запозичення відчувати на собі весь тягар відповідальності за взятий не Вами кредит. Роман Іванов, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банки Краснодара - кредити в кубанських банківських установах В останні роки розвиток банківської системи в Краснодарському краї йде особливо швидкими темпами.Практично повна ... Більше

Іпотека банку Уралсиб - умови іпотеки на квартири, рефінанірованія кредиту Ми продовжуємо серію матеріалів, присвячених іпотечному кредитуванню у ... Більше

Огляд кредитних карт за 2011 рік За 2011 рік російські банки істотно розширили ... Більше

З картами Visa на тижневий шопінг в Мілан! Щороку журнал Glamour дарує своїм читачкам прекрасну можливість випробувати на практиці уроки стилю, отримані в весняних номерах.У ... Більше

«Військова іпотека» від Росенергобанка - придбання квартири по військовій іпотеці Сім років тому, 1 ... Більше

Популярне