Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Історія світових криз - економічні кризи фінансові кризи


Історія світових криз - економічні кризи, фінансові кризи

Історія світових криз - економічні кризи фінансові кризи

Історії відомо чимало світових криз: всеосяжних або зачіпають вузьке коло країн, затяжних і менш тривалих - їх причини, як правило, завжди різні, а наслідки - на рідкість схожі. Кризові явища накладають відбиток не тільки на економіку країн, але і на людські долі, перетворюючи багатьох людей (іноді навіть найбільш забезпечених) в жебраків буквально за день. ХХ століття був багатий на світові економічні кризи. Чималу роль в цьому зіграли Перша і Друга світові війни, в ході яких фінансові ринки країн перетворилися в «руїни», подібно містах після бомбардувань ...

Фінансова криза 1907

Низку криз ХХ століття відкриває криза 1907 року, яка торкнулася 9 країн. Причини його - суто економічні, виражені у збільшенні Банком Англії дисконтної ставки до 6% із початкових 3,5%. Метою таких дій Великобританії було бажання поповнити свої резерви золота. Приплив капіталу в країну виявився просто неймовірним, основним його джерелом стали США. Відповідно в самих Сполучених Штатах це призвело до негативних наслідків: краху фондового ринку, зниження ділової активності, кризи ліквідності та затяжної рецесії економіки.

Дані події не забарилися позначитися на Італії, Франції та деяких інших країнах.

Світова криза 1914

Світова фінансова кризи 1914 року виник напередодні Першої світової війни. Його причиною стала повна розпродаж цінних паперів, випущених іноземними емітентами. Грошові ресурси були потрібні державам для фінансування відбуваються військових дій, і США, Великобританія, Німеччина, Франція і деякі інші країни без роздумів продавали були у них цінні папери.

Даний світова криза, мабуть, єдиний з усіх не розвивався за «принципом доміно», а виник в більшості країн практично в один і той же час. Світові та національні ринки товарів і грошей зазнали краху. У ряді країн ситуація була врятована завдяки втручанню з боку Центральних банків. Завершилася Перша світова війна також кризою 1920-1922 років, викликаного післявоєнної дефляцією на тлі економічної рецесії, а також валютними і банківськими кризами в ряді країн.

1929-1933 роки - Велика депресія

«Чорних» днів в історії криз чимало, і велика частина з них пов'язана з США.

Саме з «чорного четверга» 24 жовтня 1929 року розпочав наступний світова криза, що обернулася великою депресією, яка відбилася на всьому світі. Почалося все з різкого падіння індексу Доу Джонса та курсів акцій на Нью-Йоркському фондовому ринку. Після закінчення Першої світової війни економіка США переживала небувалий підйом, а ринок цінних паперів став привабливою площадкою для інвестування коштів з боку інших держав, що викликало відтік капіталу з країн Латинської Америки та Європи. Обвал на фондовій біржі на тлі жорсткості монетарної політики ФРС США призвів до множинних фондовим кризам по всьому світу.

За цим негайно пішов спад виробництва у всіх країнах, зачеплених кризою, в середньому на половину, і як наслідок - величезних масштабів безробіття. В умовах панування системи «золотого стандарту» влади багатьох держав не могли виробляти необхідні грошові вливання в економіку, що тільки посилювало ситуацію. Криза панував по світу до 1933 року, а його відгомони відчувалися аж до 40-х років минулого століття.

Криза 1957

Після закінчення Другої світової війни першим кризою, що охопила відразу кілька країн, стала криза 1957 року. Вразив він США, Канаду, Великобританію, Нідерланди, Бельгію і ряд інших країн капіталістичної системи.

Тривав криза до середини 1958 року.

Нафтова криза 1973-1974 років

Криза 1973-1974 років отримав назву нафтового, оскільки його причиною став різкий і безпрецедентне зростання цін на нафту, які збільшилися майже на 400% (з 3 до 12 доларів за барель). Частково причиною такого явища було зменшення обсягів видобутку нафти в арабських країнах, частково - війна Ізраїлю проти Сирії та Єгипту.

Всі країни-союзники Ізраїлю (в тому числі і США) перестали отримувати поставки нафти від арабських країн. В ході кризи чітко оголилася залежність економіки розвинутих країн від цін на енергоносії.

1987

І знову на частку США випадає чорний день - «чорний понеділок» 19 жовтня 1987 року, коли відбувається черговий крах фондового ринку країни за рахунок різкого падіння індексу Dow Jones Industrial на 22,6%. Слідом за США звалилися і фондові ринки Канади, Австралії, Південної Кореї, Гонконгу.

Далі слідувала низка більш локалізованих криз: у 1994-1995 роках - Мексиканська криза, у 1997 році - Азіатська криза і в 1998 році - Російський криза. Криза 1998 року виявився для Росії одним з найважчих за всю історію. Девальвація, дефолт ... Причини кризи лежали у величезному розмірі державного боргу, низькому рівні цін на сировину в світі, а також у великій заборгованості держави з погашення ГКО, терміни по яких вже пройшли. Така історія світових криз ХХ століття.

Його наступник - XXI століття вже почав свій запис «чорних днів» ... Олена Антошенкова, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Податкове вирахування по іпотеці, відсотки, майновий вирахування В якості міри по захисту від економічної та ... Більше

Райффайзен Банк - кредити банку Raiffeisen Bank Про банк Райффайзен Банк веде свою історію з середини 19 століття.Основоположник Групи - Фрідріх ... Більше

Банк АК Барс - кредити малому і середньому бізнесу 19 вересня 2012 0:00 Банк АК ... Більше

БАНК УРАЛСИБ продовжив терміни дії акції "Під ключ!"до 31 липня 1 ... Більше

Банк'' Східний Експрес'': кредит на ремонт за 15 хвилин Банк'' Східний Експрес'' пропонує кредит на вигідних умовах для тих, хто збирається робити ... Більше

Популярне