Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Бізнес в умовах кризи вплив кризи на бізнес


Бізнес в умовах кризи, вплив кризи на бізнес

Бізнес в умовах кризи вплив кризи на бізнес

Успішний і постійно розвивається бізнес - основа благополуччя економіки країни. Однак в умовах пануючого в Росії кризи в сфері бізнесу виникло безліч проблем, які зачіпають різні галузі і породжують невизначеність і невпевненість у завтрашньому дні. Що принесе російському бізнесу криза в поточному році?

Ні в кого вже не залишилося ілюзій на рахунок того, що кризові явища пройдуть непомітно для бізнесу. Навіть великі російські компанії зазнають фінансових труднощів, а майбутнє деяких середніх і дрібних компаній і зовсім знаходиться під великим питанням. 2008 рік не пішов безслідно: проблеми в банківському секторі та на фондовому ринку призвели до зниження курсів акцій компаній. Додамо сюди відтік іноземного капіталу з країни, скорочення або місцями повне згортання інвестиційних проектів, зниження обсягів експорту .... В результаті таких змін компанії повинні були в стислі терміни скоротити всі можливі витрати, що, на жаль, в першу чергу позначилося на стрімкому скороченні робочих місць .

Криза - наслідки для бізнесу

На початку 2009 року криза вплинула на бізнес, як малий, так і великий, дуже сильно, що призвело до наступних наслідків: - зниження доходів населення відбивається і на зниженні купівельного попиту на товари і послуги, що в свою чергу призводить до скорочення обсягів їх реалізації і до збитків компаній; - посилені вимоги банків до потенційних позичальників, збільшені процентні ставки по позиках, а також відмова самого населення від оформлення нових позик у зв'язку з втратою робочих місць або зниженням доходів, призводять до скорочення розмірів видаваних авто-та іпотечних кредитів; - внаслідок низького попиту на автомобілі та житло виникають проблеми у автовиробників, автодилерів, будівельних організацій і кооперативів; - житлове будівництво заморожується, а на складах торговельних організацій відбувається затоварення; - зниження обсягів видаваних кредитів відображається на фінансових показниках діяльності банків та страхових компаній, покликаних супроводжувати більшість кредитних операцій, що знову тягне за собою підвищення процентних ставок і страхових тарифів. Опис подібних взаємозв'язків, викликаних фінансовою кризою, можна, напевно, продовжувати нескінченно, тому від того, як буде розвиватися бізнес у 2009 році, залежить доля компаній і організацій різних сфер діяльності, а також пересічних громадян, залучених в цей замкнутий круг. Розмови сьогодні ведуться в основному про оздоровлення економіки країни та бізнесу в поточному році.

Мається на увазі тут те, що виживуть найбільш конкурентоспроможні компанії, які зуміють швидко пристосуватися до нових економічних умов і грамотно вибудувати систему менеджменту. Іншим же фірмам доведеться покинути ринок назавжди. Тобто, по-перше, очікується скорочення числа підприємств бізнес-сфери.

По-друге, у зв'язку з охолодженням міжнародних зв'язків очікується зниження імпорту іноземної продукції в 2009 році і вихід на перші позиції на ринку вітчизняних виробників. По-третє, «здути» штучно завищених цін на деяких ринках, наприклад, в сфері нерухомості. Це можна спостерігати вже сьогодні. І, нарешті, хвиля поглинань і злиттів, коли представники великого та середнього бізнесу будуть об'єднуватися і поглинати один одного, щоб пережити кризу.

Пережити кризу ...

Утриматися на плаву компанії зможуть, дотримуючись, так званої, стратегії виживання, коли потрібно буде відмовитися від усіх ризикових проектів та інвестицій, а приділити увагу може бути і менш прибутковим, але більш надійним напрямками діяльності. У будь-якому випадку, криза - явище тимчасове. Рано чи пізно він закінчиться, і представникам бізнесу можна буде втілювати в життя самі різні ідеї.

Але чи зможуть зробити це тільки ті, хто зумів відмовитися від високого ризику під час кризи. Бізнесу в кризу необхідно також брати до уваги, що справлятися з більшою мірою доведеться власними силами, оскільки розміри банківських кредитів, особливо міжнародних, різко скоротяться. Тому ще одну конкурентну перевагу виявиться у тих компаній, які мають найменшу частку участі позикового капіталу, особливо іноземного.

У виграші також виявляться торговельні мережі, що належать небудь російської фінансово-промислової групи, тому у них буде можливість додаткового фінансування. «Одинаки» ж доведеться важче, тому основним джерелом ресурсів для них є тільки кредитування. У найменшій мірі криза торкнеться великий бізнес з державною участю, оскільки допомагати Уряд зможе лише обраним. Те, як складеться доля бізнесу в 2009 році, також багато в чому залежить і від курсів рубля і світових валют, від цін на нафту, що впливають на ВВП в цілому, від взаємин Росії із Заходом і США і від антикризових планів, що вживаються Урядом країн.

Але, в будь-якому випадку, ще восени 2008 року і Президент РФ Д.Медведєв, і члени Уряду визнали, що «наступний рік буде дуже важким», в тому числі і для бізнесу. Антошенкова Олена, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Економбанк г Саратов Про банк Вперше про комерційному банку «Економбанк» мешканці міста ... Більше

Дебетова карта з нарахуванням відсотків: вибір банку і відсотки Відкрити карту з нарахуванням відсотків можна в будь-якому ... Більше

У 2013 році клієнти ТКБ в Башкортостані отримають доступ до продуктів ВТБ24 29 серпня 2012 21:19 В Башкортостані Транскредитбанка ... Більше

З історії грошей 1 квітня - не тільки День дурня, але і свято долара, хоча і неофіційний.Олівер Поллок нью-орлеанський ... Більше

Кредитна енциклопедія Інтерв'ю з експертами Михайло Воронько УРАЛСИБ Олександр Сілінг Сімейне Право Олег Сухов Перший Столичний Юридичний Центр Ірина ... Більше

Популярне