Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Бізнес в умовах кризи вплив кризи на бізнес


Бізнес в умовах кризи, вплив кризи на бізнес

Бізнес в умовах кризи вплив кризи на бізнес

Успішний і постійно розвивається бізнес - основа благополуччя економіки країни. Однак в умовах пануючого в Росії кризи в сфері бізнесу виникло безліч проблем, які зачіпають різні галузі і породжують невизначеність і невпевненість у завтрашньому дні. Що принесе російському бізнесу криза в поточному році?

Ні в кого вже не залишилося ілюзій на рахунок того, що кризові явища пройдуть непомітно для бізнесу. Навіть великі російські компанії зазнають фінансових труднощів, а майбутнє деяких середніх і дрібних компаній і зовсім знаходиться під великим питанням. 2008 рік не пішов безслідно: проблеми в банківському секторі та на фондовому ринку призвели до зниження курсів акцій компаній. Додамо сюди відтік іноземного капіталу з країни, скорочення або місцями повне згортання інвестиційних проектів, зниження обсягів експорту .... В результаті таких змін компанії повинні були в стислі терміни скоротити всі можливі витрати, що, на жаль, в першу чергу позначилося на стрімкому скороченні робочих місць .

Криза - наслідки для бізнесу

На початку 2009 року криза вплинула на бізнес, як малий, так і великий, дуже сильно, що призвело до наступних наслідків: - зниження доходів населення відбивається і на зниженні купівельного попиту на товари і послуги, що в свою чергу призводить до скорочення обсягів їх реалізації і до збитків компаній; - посилені вимоги банків до потенційних позичальників, збільшені процентні ставки по позиках, а також відмова самого населення від оформлення нових позик у зв'язку з втратою робочих місць або зниженням доходів, призводять до скорочення розмірів видаваних авто-та іпотечних кредитів; - внаслідок низького попиту на автомобілі та житло виникають проблеми у автовиробників, автодилерів, будівельних організацій і кооперативів; - житлове будівництво заморожується, а на складах торговельних організацій відбувається затоварення; - зниження обсягів видаваних кредитів відображається на фінансових показниках діяльності банків та страхових компаній, покликаних супроводжувати більшість кредитних операцій, що знову тягне за собою підвищення процентних ставок і страхових тарифів. Опис подібних взаємозв'язків, викликаних фінансовою кризою, можна, напевно, продовжувати нескінченно, тому від того, як буде розвиватися бізнес у 2009 році, залежить доля компаній і організацій різних сфер діяльності, а також пересічних громадян, залучених в цей замкнутий круг. Розмови сьогодні ведуться в основному про оздоровлення економіки країни та бізнесу в поточному році.

Мається на увазі тут те, що виживуть найбільш конкурентоспроможні компанії, які зуміють швидко пристосуватися до нових економічних умов і грамотно вибудувати систему менеджменту. Іншим же фірмам доведеться покинути ринок назавжди. Тобто, по-перше, очікується скорочення числа підприємств бізнес-сфери.

По-друге, у зв'язку з охолодженням міжнародних зв'язків очікується зниження імпорту іноземної продукції в 2009 році і вихід на перші позиції на ринку вітчизняних виробників. По-третє, «здути» штучно завищених цін на деяких ринках, наприклад, в сфері нерухомості. Це можна спостерігати вже сьогодні. І, нарешті, хвиля поглинань і злиттів, коли представники великого та середнього бізнесу будуть об'єднуватися і поглинати один одного, щоб пережити кризу.

Пережити кризу ...

Утриматися на плаву компанії зможуть, дотримуючись, так званої, стратегії виживання, коли потрібно буде відмовитися від усіх ризикових проектів та інвестицій, а приділити увагу може бути і менш прибутковим, але більш надійним напрямками діяльності. У будь-якому випадку, криза - явище тимчасове. Рано чи пізно він закінчиться, і представникам бізнесу можна буде втілювати в життя самі різні ідеї.

Але чи зможуть зробити це тільки ті, хто зумів відмовитися від високого ризику під час кризи. Бізнесу в кризу необхідно також брати до уваги, що справлятися з більшою мірою доведеться власними силами, оскільки розміри банківських кредитів, особливо міжнародних, різко скоротяться. Тому ще одну конкурентну перевагу виявиться у тих компаній, які мають найменшу частку участі позикового капіталу, особливо іноземного.

У виграші також виявляться торговельні мережі, що належать небудь російської фінансово-промислової групи, тому у них буде можливість додаткового фінансування. «Одинаки» ж доведеться важче, тому основним джерелом ресурсів для них є тільки кредитування. У найменшій мірі криза торкнеться великий бізнес з державною участю, оскільки допомагати Уряд зможе лише обраним. Те, як складеться доля бізнесу в 2009 році, також багато в чому залежить і від курсів рубля і світових валют, від цін на нафту, що впливають на ВВП в цілому, від взаємин Росії із Заходом і США і від антикризових планів, що вживаються Урядом країн.

Але, в будь-якому випадку, ще восени 2008 року і Президент РФ Д.Медведєв, і члени Уряду визнали, що «наступний рік буде дуже важким», в тому числі і для бізнесу. Антошенкова Олена, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

«Аналіз кредитних ризиків» Костюченко Н.С. Книгу «Аналіз кредитних ризиків» Костюченко Н.С.можна, не без підстави, назвати першим непереказні виданням, присвяченим ... Більше

Іпотечний кредит в Москві, іпотека в банках Москви Результатами впливу економічної кризи на сферу торгівлі нерухомістю ... Більше

Хто повинен платити за шахраїв? Той, хто хоч раз ставав жертвою "карткового" шахрайства погодиться, що втратити гроші з ... Більше

Банк Російський Стандарт оголосив про емісію кредитних карт Centurion з титану від American Express 1 червня 2012 10:09 ... Більше

У Сургуті клієнти АГРОПРОМКРЕДІТА можуть купити зі знижкою золото або турпутівку 21 березня 2012 13:23 Банк ... Більше

Популярне