Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Ануїтетні платежі і ануїтет по кредиту - розрахунок в чому вигода


Ануїтетні платежі і ануїтет по кредиту - розрахунок, у чому вигода

Ануїтетні платежі і ануїтет по кредиту - розрахунок в чому вигода

Безсумнівно, при оформленні позики головним критерієм, який змушує людей робити вибір на користь того чи іншого банку і виду кредитування, є процентна ставка. Саме її кредитні організації вказують у своїх проспектах і оголошують у рекламних роликах. Тому, приходячи в банк для заповнення заяви на видачу кредиту, люди думають, що вже знають все, що їм потрібно знати: суму, термін і, звичайно, відсоток по позичці. Але самий уважний позичальник обов'язково зверне увагу на розділ в анкеті, де потрібно зробити вибір (поставити «галочку») між ануїтетними і диференційованими платежами.

Як правило, кредитні інспектори в таких ситуаціях підказують, як відповісти на це питання, не вдаючись у подробиці, а просто слідуючи політиці кредитної установи. Але існує цей пункт не «для галочки» і таїть у собі певну вигоду або для банку, або для його клієнта. Крім того, вид цих платежів так само, як і розмір процентної ставки, безпосередньо впливає на вартість кредиту.

Диференційовані і ануїтетні платежі

Як відомо, погашення позики здійснюється за рахунок платежів, що складаються з частини основного боргу (суми кредиту) та відсотків. Але розраховуватися розмір цих платежів може по-різному. Основна відмінність між ануїтетом і диференційованими внесками полягає в тому, чи змінюється сума щомісячного платежу по кредиту або залишається постійною протягом всього терміну позики. Найбільш відомим способом погашення позики сьогодні є диференційовані платежі, розмір яких кожен місяць буде різним і поступово зменшуваним. Основний борг при цьому ділиться на кількість місяців дії кредиту і сплачується рівними частками.

Відсотки нараховуються на залишок заборгованості, за рахунок чого їх сума завжди зменшується. Ануїтетні платежі зовні більш прості: погашення кредиту здійснюється щомісяця в одній і тій же сумі, але тільки розрахунок її буде складніше. Відсотки тут теж перераховуються на залишок кредиту і знижуються, але частка основного боргу змінюється з кожним платежем і збільшується.

В результаті на початковому етапі в основному сплачуються відсотки, тобто банк по суті просто бере собі дохід вперед. У порівнянні з диференційованими, розмір ануїтетних платежів буде менше на початку терміну погашення. Приблизно в середині графіка вони зрівняються, але потім сума перших почне зменшуватися, а сума другого так і залишиться незмінною.

Розрахунок ануїтетних платежів

Для розрахунку ануїтету банки користуються спеціальними програмами-калькуляторами. Тому, не маючи під рукою таких коштів і не вдаючись у складні математичні обчислення і коефіцієнти, можна просто відзначити, що кредит, що погашається ануїтетними платежами, у результаті вийде дорожче, ніж диференційованими. Відбувається це за рахунок більш повільного зменшення залишку основного боргу, на який нараховуються відсотки. І чим більше термін кредитування та розмір позики, тим більше переплачує клієнт банку за користування кредитом.

А ось у випадку з короткостроковими кредитами, значної різниці в способах погашення не існує, тут вже варто тільки питання зручності для позичальника або банку. Для узагальнення і більшої наочності наведемо недоліки та переваги даного виду платежів.

Недоліки ануїтету:

- Дорожнеча кредиту внаслідок переплати відсотків. - Відсутність можливості перерахунку суми щомісячного платежу в разі часткового дострокового погашення. - Іноді в кредитних договорах з ануїтетними платежами повністю виключається можливість дострокового погашення.

Переваги ануїтету:

- Відсутність необхідності в графіку платежів або щомісячному зверненні в кредитний відділ банку для отримання інформації про суму майбутнього платежу.

Позичальник повинен піклуватися тільки про дотримання термінів погашення. - Платежі на початкових етапах будуть значно менше диференційованих, що дозволяє особам з доходом, недостатнім для традиційного виду погашення, оформляти позичку на більшу суму, не збільшуючи при цьому термін кредитування. Або ж просто в людини з'являється можливість отримати кредит у мінімальному розмірі при низькому рівні доходу. - Відносно невисокий розмір щомісячного внеску лягає не таким важким тягарем на сімейний бюджет. З цієї причини ануїтет поширений при іпотечному кредитуванні, де мають місце тривалі терміни і значні фінансові ресурси. - Дорожнеча даного виду платежів з часом може відчуватися все менше в силу інфляції і дешевизни грошей. Сьогодні не всі російські банки надають можливість вибору способу погашення кредиту. Одні дотримуються політики швидкого гарантованого отримання доходу і віддають перевагу аннуїтетним платежах.

Інші працюють за диференційованою схемою. При цьому кожен з них знайде свого клієнта. Тільки клієнту, у свою чергу, потрібно не помилитися і звернутися до правильного кредитору, а не до того, хто обіцяє низький відсоток. Олена Антошенкова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Ощадбанк Росії - перспективи розвитку на 2009-2010 роки Про те, які будуть наслідки фінансової кризи, добратися до Росії восени ... Більше

Іпотека Номос-банку - незалежний огляд іпотечних кредитів Ми продовжуємо серію статей, присвячених іпотечним продуктам різних банків.На Занімаем.ру ми докладно розглянули іпотеку «гігантів» ... Більше

Банк Газнефтьбанк г Саратов - кредити, послуги банку Про банк Банк «Газнефтьбанк» розпочав ... Більше

Страхування вкладів: де надійніше зберігати гроші? Ще 10-15 років тому громадяни Росії вважали за краще зберігати гроші де завгодно, але не ... Більше

Банки об'єднаються для боротьби проти кіберзлочинців За підсумками засідання круглого столу, присвяченого дистанційним банківським послугам і кіберзлочинності, російські банки вирішили об'єднати ... Більше

Популярне