Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Ануїтетні платежі і ануїтет по кредиту - розрахунок в чому вигода


Ануїтетні платежі і ануїтет по кредиту - розрахунок, у чому вигода

Ануїтетні платежі і ануїтет по кредиту - розрахунок в чому вигода

Безсумнівно, при оформленні позики головним критерієм, який змушує людей робити вибір на користь того чи іншого банку і виду кредитування, є процентна ставка. Саме її кредитні організації вказують у своїх проспектах і оголошують у рекламних роликах. Тому, приходячи в банк для заповнення заяви на видачу кредиту, люди думають, що вже знають все, що їм потрібно знати: суму, термін і, звичайно, відсоток по позичці. Але самий уважний позичальник обов'язково зверне увагу на розділ в анкеті, де потрібно зробити вибір (поставити «галочку») між ануїтетними і диференційованими платежами.

Як правило, кредитні інспектори в таких ситуаціях підказують, як відповісти на це питання, не вдаючись у подробиці, а просто слідуючи політиці кредитної установи. Але існує цей пункт не «для галочки» і таїть у собі певну вигоду або для банку, або для його клієнта. Крім того, вид цих платежів так само, як і розмір процентної ставки, безпосередньо впливає на вартість кредиту.

Диференційовані і ануїтетні платежі

Як відомо, погашення позики здійснюється за рахунок платежів, що складаються з частини основного боргу (суми кредиту) та відсотків. Але розраховуватися розмір цих платежів може по-різному. Основна відмінність між ануїтетом і диференційованими внесками полягає в тому, чи змінюється сума щомісячного платежу по кредиту або залишається постійною протягом всього терміну позики. Найбільш відомим способом погашення позики сьогодні є диференційовані платежі, розмір яких кожен місяць буде різним і поступово зменшуваним. Основний борг при цьому ділиться на кількість місяців дії кредиту і сплачується рівними частками.

Відсотки нараховуються на залишок заборгованості, за рахунок чого їх сума завжди зменшується. Ануїтетні платежі зовні більш прості: погашення кредиту здійснюється щомісяця в одній і тій же сумі, але тільки розрахунок її буде складніше. Відсотки тут теж перераховуються на залишок кредиту і знижуються, але частка основного боргу змінюється з кожним платежем і збільшується.

В результаті на початковому етапі в основному сплачуються відсотки, тобто банк по суті просто бере собі дохід вперед. У порівнянні з диференційованими, розмір ануїтетних платежів буде менше на початку терміну погашення. Приблизно в середині графіка вони зрівняються, але потім сума перших почне зменшуватися, а сума другого так і залишиться незмінною.

Розрахунок ануїтетних платежів

Для розрахунку ануїтету банки користуються спеціальними програмами-калькуляторами. Тому, не маючи під рукою таких коштів і не вдаючись у складні математичні обчислення і коефіцієнти, можна просто відзначити, що кредит, що погашається ануїтетними платежами, у результаті вийде дорожче, ніж диференційованими. Відбувається це за рахунок більш повільного зменшення залишку основного боргу, на який нараховуються відсотки. І чим більше термін кредитування та розмір позики, тим більше переплачує клієнт банку за користування кредитом.

А ось у випадку з короткостроковими кредитами, значної різниці в способах погашення не існує, тут вже варто тільки питання зручності для позичальника або банку. Для узагальнення і більшої наочності наведемо недоліки та переваги даного виду платежів.

Недоліки ануїтету:

- Дорожнеча кредиту внаслідок переплати відсотків. - Відсутність можливості перерахунку суми щомісячного платежу в разі часткового дострокового погашення. - Іноді в кредитних договорах з ануїтетними платежами повністю виключається можливість дострокового погашення.

Переваги ануїтету:

- Відсутність необхідності в графіку платежів або щомісячному зверненні в кредитний відділ банку для отримання інформації про суму майбутнього платежу.

Позичальник повинен піклуватися тільки про дотримання термінів погашення. - Платежі на початкових етапах будуть значно менше диференційованих, що дозволяє особам з доходом, недостатнім для традиційного виду погашення, оформляти позичку на більшу суму, не збільшуючи при цьому термін кредитування. Або ж просто в людини з'являється можливість отримати кредит у мінімальному розмірі при низькому рівні доходу. - Відносно невисокий розмір щомісячного внеску лягає не таким важким тягарем на сімейний бюджет. З цієї причини ануїтет поширений при іпотечному кредитуванні, де мають місце тривалі терміни і значні фінансові ресурси. - Дорожнеча даного виду платежів з часом може відчуватися все менше в силу інфляції і дешевизни грошей. Сьогодні не всі російські банки надають можливість вибору способу погашення кредиту. Одні дотримуються політики швидкого гарантованого отримання доходу і віддають перевагу аннуїтетним платежах.

Інші працюють за диференційованою схемою. При цьому кожен з них знайде свого клієнта. Тільки клієнту, у свою чергу, потрібно не помилитися і звернутися до правильного кредитору, а не до того, хто обіцяє низький відсоток. Олена Антошенкова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Комерційний кредит, товарне кредитування - види, відсотки, особливості Одними з ... Більше

Споживчі кредити Банку Агропромкредит: комфортні умови, терміни, ставки Зростання споживчого кредитування впливає ... Більше

Споживчий кредит готівкою Росбанка для фізичних осіб Ми продовжуємо цикл статей, описуючи найбільш поширені кредитні продукти.Сьогодні черга ... Більше

Волзький соціальний банк г Самара - кредити, послуги банку Про банк Товариство ... Більше

Автокредит від Ощадбанку стає доступнішим Ощадбанк поліпшив умови отримання автокредиту.Тепер придбати автомобіль без документів, що підтверджують працевлаштування та доходи, можливе за наявності ... Більше

Популярне