Главная » Позика без банку. Кредит не в банку. Ломбарди і кредитні спілки » Стягнення боргів - судове стягнення порядок позови


Стягнення боргів - судове стягнення, порядок, позови

Стягнення боргів - судове стягнення порядок позови

Проблема стягнення боргів та недопущення безнадійної заборгованості в даний час стоїть досить гостро. Чітко обумовлені в договорах і контрактах строки та порядок погашення заборгованості не гарантують своєчасну оплату з боку позичальника (покупця). Дуже часто банки і всілякі організації і підприємства бувають змушені примусово стягувати борги, що вимагає сил, часу, а насамперед - глибокого знання законодавства. Говорячи про способи повернення боргів, зазвичай розглядають кілька схем поведінки кредитора, які визначаються якістю заборгованості, фінансовим станом боржника, ступенем довіри до нього і т.д. Суттєву роль у вирішенні проблеми неплатежів для кредитора грає добре налагоджена система контролю стану заборгованості контрагентів.

Подібні системи передбачають проведення грунтовних перевірок на стадії укладення договорів, моніторинг протягом терміну їх дії, а також оперативне повідомлення відповідних служб (наприклад, служби економічної безпеки) про необхідність стягнення боргів і настільки ж оперативні дії останніх. До найбільш «м'яким» способів врегулювання заборгованості відносяться так звані добровільні способи. Серед них: • Фіксація розміру заборгованості в угоді з боржником і затвердження сторонами графіка її погашення (застосовується при тимчасових фінансових труднощах боржника і дуже низької ймовірності його ліквідації).

Уступка права вимоги боргу третій особі. В даному випадку необхідно досконально вивчити умови договору з метою визначення, не міститься в ньому заборона на передачу прав і обов'язків або виключення можливості уступки права вимоги без згоди на те боржника. Укладення угоди про відступне (використовується у випадку, якщо боржник виявляється не здатний погасити борг на первісних умовах, визначених у договорі; в якості відступного зазвичай виступають цінні папери, нерухомість, товари і т.д.). Застосовувати такий підхід має сенс, якщо: фінансове становище боржника вельми сумнівно і не має тенденцій до поліпшення навіть у довгостроковій перспективі; якщо пропоноване в якості відступного майно є високоліквідним і є можливість його швидкої реалізації; якщо за попередніми розрахунками витрати на примусове стягнення заборгованості перевищують величину самого боргу. Більш «агресивні» заходи впливу з боку кредитора на боржника припускають, наприклад, утримання майна останнього.

Такий варіант можливий, якщо кредитор має в своєму розпорядженні певним майном боржника: обладнанням, матеріалами, майном, переданим на зберігання і т.д. Крім того, кредитор має право призупинити виконання власного зобов'язання. Однак можливість такого розвитку подій повинна бути детально прописана в договорі, інакше це може призвести до санкцій для самого кредитора. Якщо спроби досудового врегулювання питання не здобули успіху, кредитору має сенс спробувати вирішити проблему через звернення до суду.

Але варто пам'ятати, що примусове стягнення боргів - процедура складна, трудомістка і вимагає попереднього зважування можливих результатів. Перед тим як звернутися до суду слід по можливості вивчити фінансове становище боржника, перевірити наявність у нього майна, рахунків у банку і т.д. Примусове стягнення можливо тільки при наявності видаваного за рішенням суду виконавчого листа, на підставі якого судові пристави збуджують виробництво з повернення заборгованості. Супровід виконавчого виробництва здійснюється або самою організацією-кредитором, якщо вона має у своєму розпорядженні відповідними фахівцями, або залучаються зі сторони спеціалізованими організаціями. Такими організаціями є, наприклад, що набувають останнім часом все більшої популярності колекторські агентства.

Алгоритм стягнення боргів колекторськими агентствами

Колекторські агентства надають послуги на всіх етапах стягнення. Не дивлячись на різні методи і підходи, більшість агентств працюють за стандартним алгоритмом: 1. Досудові дистанційні процедури, робота колл-центру (обдзвін боржників, смс-інформування, розсилка листів), що зазвичай називається одним терміном soft-collection. 2. Особисту взаємодію колектора і боржника, виїзд за адресою та особисте інформування - hard-collection. 3. Дії колекторів по примусовому стягненню заборгованості, використання державного захисту прав кредиторів.

Це виключно юридичне етап роботи, що не припускає будь-яке взаємодія з боржником (legal-collection). 4. Безпосереднє супровід виконавчого провадження (пошук переховуються боржників, їх майна, на яке можна звернути стягнення, пошук покупців цього майна, забезпечення судових приставів транспортом і т.д.) У випадку якщо виконавче провадження не призвело до повернення боргів кредитору, наприклад, по причині відсутності у позичальника грошових коштів або майна, можливе порушення щодо боржника процедури банкрутства. Визнання судом позичальника банкрутом призведе до його ліквідації, а для кредитора «подарує» можливість віднести безнадійну заборгованість на збитки. Катерина Трубовіч, спеціально для Занімаем.Ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Чим розстрочка відрізняється від кредиту - кредит або розстрочка Останнім часом нашу країна охопила епідемія кредитоманії, люди прагнуть оформити кредити ... Більше

Долар пішов на зліт.Прогноз курсу долара на 2009 рік Центробанк РФ встановив курс долара США на ... Більше

Банк Москви уклав угоду про субсидування МСБ столиці з ГБУ ... Більше

Банк АК БАРС запустив нові кредитні програми для бізнесу - на купівлю автотранспорту і на купівлю обладнання 27 червня 2012 9:53 Банк АК ... Більше

Абсолют Банк домігся зниження прострочення по кредитах 9 серпня 2012 0:00 Частку ... Більше

Популярне