Главная » Позика без банку. Кредит не в банку. Ломбарди і кредитні спілки » Кредитний договір банку на які умови звернути увагу


Кредитний договір банку - на які умови звернути увагу?

Кредитний договір банку на які умови звернути увагу

Пройдемося послідовно за умовами кредитного договору банку (аналогічно вибудовується і структура договору про відкриття кредитної лінії), познайомимося з основним змістом і акцентуємо увагу на особливо важливих моментах. У преамбулі кредитного договору (шапці) вказується інформація про осіб, які мають повноваження на підписання договору і відповідно вчинення даної угоди.

Предмет кредитного договору

Перший розділ кредитного договору «Предмет договору» містить інформацію про суму кредиту, строк і порядок його надання (наявність / відсутність графіків, встановлених періодів дії ліміту і т.п.). Наприклад, якщо встановлено графік видачі / погашення, то будуть обумовлені конкретні дати, або умови, за фактом виконання яких, буде проводитися видача кредитних коштів (після реєстрації договору іпотеки і т.п.). У разі якщо встановлений період дії ліміту кредитної лінії, вказані початкова і кінцева дати і сума ліміту в даному періоді, то її зміна в порівнянні з попереднім, або наступним періодом, говорить нам про необхідність погашення частини кредиту (зниження ліміту), або можливості отримання чергового траншу (в разі збільшення ліміту).

Кредитний договір - умови надання кредиту

Другий розділ кредитного договору відображає умови надання кредиту, в ньому може бути вказаний позичковий рахунок і обговорений період, протягом якого завантаження кредиту проводиться з даного рахунка. У даному розділі будуть зазначені комісії, термін сплати. Комісії можуть бути як одноразові (щодо надання кредиту / відкриття кредитної лінії), так і постійні (плата за обслуговування кредиту), що підлягають сплаті разом з відсотками по кредиту.

Далі по тексту договору викладені основні моменти, такі як необхідність оформлення забезпечення по кредитному договору, укладення угод до розрахункових і валютних рахунках про безакцептне списання грошових коштів (на випадок виникнення прострочених зобов'язань по кредиту або при самостійному списання банком поточних платежів), внесення плати та надання страхової документації. Зверніть увагу, у тексті договору про відкриття кредитної лінії може бути вказаний період доступності кредитних коштів. Банк обмежує часовий проміжок, протягом якого кредитні кошти можуть бути обрані позичальником. Звертайте увагу на графік і дату остаточного погашення кредиту. Банк вимагає чіткого виконання зобов'язань позичальника за кредитним договором, в іншому випадку вам це загрожує нарахуванням штрафних санкцій та зіпсованою кредитною історією.

Пролонгація кредиту або зміна графіка - крайня вимушена міра, яка вимагає грунтовного обгрунтування і до якої банк вдається дуже неохоче. В якості умов кредитного договору також обговорено порядок нарахування та сплати відсотків і комісій.

Умови розрахунків за кредитним договором

Наступний розділ договору, як правило, включає в себе умови розрахунків, де буде вказана черговість списання надійшла в погашення заборгованості по кредиту суми. За наявності простроченої заборгованості, в першу чергу погашаються неустойки (штрафи, пені), потім прострочені комісії, відсотки, плати, далі термінові комісії, відсотки, плати, лише потім прострочена сума основного боргу, в останню чергу термінова позичкова заборгованість.

Дана черговість може бути змінена за рішенням кредитного комітету банку. Але ця міра застосовується у разі повної втрати бізнесу позичальника, відсутність джерел погашення та недостатності застави.

Обов'язки і права кредитора у кредитному договорі

У розділі «Обов'язки і права кредитора» зверніть увагу, що банк має право в односторонньому порядку регулювати процентну ставку за кредитом, нова ставка набирає чинності лише після повідомлення позичальника у визначений термін. Також банк має право припинити видачу кредиту у випадку невиконання зобов'язань позичальником, втрати застави, не виконання позичальником умов зі страхування застави.

Обов'язки і права позичальника в кредитному договорі

У розділі «Обов'язки і права позичальника» описується забезпечення по кредиту, що надається позичальником, умови страхування предмету застави. Позичальник бере у банку кредит на певні цілі, які фіксуються у кредитному договорі та підлягають перевірці банком. Позичальник зобов'язується надавати в банк протягом періоду кредитування запитувані документи, в тому числі бухгалтерську звітність, зміни в статутні документи, довідки з обслуговуючих банків до розрахункових рахунках. Кредитний працівник банку на регулярній основі відслідковує фінансовий стан позичальника, перевіряє наявність застави, аналізує зміни ліквідності предмета застави. Позичальник має право на дострокове погашення кредиту, але при цьому банк може вказати відповідні комісії, які нараховуються на суму достроково погашається частини кредиту.

Інші умови кредитного договору

У розділі «Інші умови» кредитного договору з банком описаний порядок переуступки прав, зобов'язань за кредитним договором, порядок повідомлення другої сторони договору, в тому числі про зміну реквізитів і т.п. Особливої уваги вимагають додаткові умови кредитного договору. У розділі «Додаткові умови» можуть бути позначені зобов'язання позичальника, поручителів, заставодавців по підтриманню в банку певної частки оборотів по розрахункових / валютними рахунками, терміни надання довідок, необхідність погодження з банком зовнішніх запозичень і розмір комісій, що виникають у разі не виконання позичальником додаткових умов договору. Коли банк має право на дострокове витребування погашення заборгованості за кредитом?

Відповідь на це питання ви також знайдете в кредитному договорі, наприклад, при погіршенні фінансового стану, порушенні кредитного договору або договору застави, поручительства і т.п. Як правило, кредитний договір вступає в дію з моменту його підписання. В якості підсумку хотілося б звернути особливу увагу позичальників на те, що форми кредитної документації в банку погоджені, затверджені і рідко підлягають коригуванню залежно від побажань конкретного позичальника.

Уважне вивчення умов кредитного договору позбавить вас від сюрпризів у період кредитування. Цвітана Валенкова, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Промсвязьбанк представив нову технологію прийому платежів по картах Промсвязьбанк спільно з компаніями ... Більше

«Аналіз кредитних ризиків» Костюченко Н.С. Книгу «Аналіз кредитних ризиків» Костюченко Н.С.можна, не без підстави, назвати першим непереказні виданням, присвяченим ... Більше

Россельхозбанк відкрив кредит МСБ в «малої і середньої» торгівлі 28 серпня 2012 20:29 Россельхозбанк зазначив ... Більше

Актуальні питання рефінансування кредитів 1. Наскільки актуальна сьогодні проблема рефінансування кредитів?Які переваги і недоліки? Рефінансування дозволяє вирішити одне з ... Більше

Хоум Кредит знизив рівень кредитного шахрайства Хоум Кредит є одним з лідерів на ринку споживчого кредитування.Банк постійно прагне до того, щоб зробити свої ... Більше

Популярне