Кредитний консультант - робота, обов'язки, вимоги

Кредитний консультант - робота обов'язки вимоги

У зв'язку з постійним розширенням і швидким зростанням сфери кредитування на ринку позикових капіталів з'явився цілий ряд нових банківських спеціальностей. Якщо раніше працівник кредитного відділу був єдиним у своєму роді особою, що займається всіма питаннями при оформленні позик, то сьогодні легко заплутатися в найменуваннях існуючих професій: кредитні консультанти, брокери, інспектори, кредитні фахівці, експерти, менеджери, колектори. Деякі з них тотожні один одному, але всі виконують певні функції в процесі видачі позичок і супроводу договорів. Найпершим особою, з якою зустрічається потенційний позичальник, в ідеалі повинен бути кредитний консультант.

Зупинимося саме на ньому. Сьогодні подібна посада існує в багатьох банках. Консультують працівники помітно розвантажують фахівців кредитного відділу, виконуючи обов'язки, які раніше покладалися на останніх.

Але, на жаль, ця професія відносно нова, і не всі клієнти знають про існування кредитних консультантів. Хто ж такий кредитний консультант, і яку користь він може принести потенційному позичальникові? Це - фахівець, який допомагає людям зорієнтуватися у безкрайньому морі кредитних продуктів і зробити процедуру оформлення позички максимально комфортною для обох сторін. Він не приймає позитивних чи негативних рішень, не перевіряє благонадійність позичальника, не складає прогнози, не стежить за своєчасністю сплати і т.д. Його місія зводиться виключно до консультування клієнтів.

Доступна розумінню інформація - це головне, що необхідно людям, охочим оформити позику.

Кредитний консультант допомагає позичальникам:

? - заощадити час, яке могло бути витрачено на самостійне вивчення програм, тим самим, скорочуючи кількість відвідувань банку; ? - дізнатися про всі можливі відсотках, комісіях і збори; ? - підібрати оптимальний варіант одержання позички індивідуально для кожного клієнта, враховуючи його побажання, вік, стаж, фінансові можливості та інші фактори; ? - правильно заповнити необхідні папери (заяви, анкети, довідки); ? - розібратися з документами після отримання кредиту (з договором, графіком платежів і т.п.). Таким чином, кредитний консультант є сполучною ланкою між потенційним позичальником і кредитним відділом. У силу того, що послуги інформування починають користуватися попитом, на ринку з'являються самостійні кредитні консультанти, яких називають кредитними брокерами. Це відособлені організації, які можуть працювати незалежно або укладати угоди з банками.

На відміну від власних консультантів кредитних організацій, їх послуги є платними. Вартість послуг різна для кожного конкретного випадку і залежить від виду кредитування і складності роботи з клієнтом, але в середньому коливається від 1% до 5% від суми кредиту. Оплату своїх послуг вони можуть отримувати або від клієнта, або від кредитної організації (у разі укладення угоди).

Брокери можуть повністю позбавити позичальника від візитів у банк, за винятком дня підписання договору. З кредитними фахівцями вони можуть співпрацювати особисто. Для більшості людей вже не є новинкою скористатися послугами ріелтора або юриста.

А незабаром, можливо, нікого не можна буде здивувати наявністю персонального кредитного консультанта (або брокера). Перекласти на професіоналів вантаж своїх проблем і не турбуватися про результат приємно кожному. Навіть якщо вартість послуг таких фахівців деколи буває висока, зекономлена сума процентів або комісій може бути набагато істотніше.

Крім того, впевненість у тому, що все зроблено правильно і максимально вигідно, дарує позичальникові душевний спокій і дозволяє повною мірою насолодитися придбаними на кредитні кошти цінностями. Олена Антошенкова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Гарна кредитна історія - навіщо вона потрібна, кредит з хорошою історією У кількох статтях Занімаем.ру ми ... Більше

Банк Петрокоммерц - іпотека, кредити, внески, огляд банку Відкрите акціонерне товариство «Петрокоммерц» внесено Банком Росії в КГР 22.04.1992, номер ліцензії - 1776.Актуальна ... Більше

Міраф Банк іпотека - ставки по іпотечних кредитах знизилися 12 серпня 2012 0:00 ... Більше

Карти "ВТБ24-Ютейр" розходяться на ура Банк ВТБ24 визнав запуск спільного з авіакомпанією ... Більше

Visa, MasterCard і «Золота Корона» заснували «Національний платіжний рада» 19 січня 2012 0:00 Виробники кредитних ... Більше

Популярне