Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Спеціальні (індивідуальні) пропозиції для клієнтів Ощадбанку


Спеціальні (індивідуальні) пропозиції для клієнтів Ощадбанку

Спеціальні (індивідуальні) пропозиції для клієнтів Ощадбанку

Тільки уявіть: не встигли ви подумати про необхідність взяти кредит - а в банку вже чекають вашого дзвінка, повідомляють вам умови кредитування і запрошують для укладення договору. І це не мрія позичальника - це реальність у вигляді «спеціального» кредитної пропозиції. Ілля Кравчук, начальник Управління організації активних продажів Ощадбанку, розповів Занімаем.ру, як таке можливо, а головне: для чого.

Занімаем.ру: Ілля Володимирович, розкажіть, будь ласка, що таке «спеціальна пропозиція» від Ощадбанку? Чи всі клієнти можуть його отримати? Ілля Кравчук: Правильніше називати таку пропозицію не «спеціальним», а «індивідуальним». Даний термін якраз і відображає суть - пропозиція конкретному клієнтові продукту на спеціальних умовах в залежності від історії взаємодії банку і клієнта. Пропозиції робляться більшості клієнтів, при цьому комунікація з інформацією про наявність індивідуальної пропозиції здійснюється тільки з частиною з них.

Але клієнт завжди може дізнатися, чи є для нього індивідуальну пропозицію, звернувшись у банк. Занімаем.ру: Доступний чи такий «індивідуальний» кредит Ощадбанку 14-річним клієнтам, які вже можуть мати власний рахунок і джерело доходу? Ілля Кравчук: Згідно кредитній політиці банку, ми видаємо кредити тільки особам, які досягли 18-річного віку. Дане правило діє і для індивідуальних пропозицій.

Занімаем.ру: Відомо, що індивідуальні кредитні пропозиції з'явилися у рамках нової програми продажу продуктів Ощадбанку. Розкажіть, коли почала діяти ця програма, і що сприяло її появи? 

Ілля Кравчук: В рамках реалізації стратегії до 2014 року Ощадбанк здійснює перехід від продуктової до клієнторієнтованої моделі ведення бізнесу. У липні 2012 року в Ощадбанку був створений департамент розвитку відносин з клієнтами і вторинних продажів. Створення департаменту стало логічним продовженням роботи по організації активних продажів у банку. Об'єднання всіх функцій щодо взаємодії з існуючими клієнтами в одну структуру дозволило вийти на новий рівень взаємин з ними.

І в листопаді 2012 року Ощадбанк вперше запустив безпрецедентну за охопленням кампанію продажів банківських продуктів існуючим клієнтам: були сформовані пропозиції для майже 70 млн. чоловік. З 2012 року, завдяки збудованій в минулому році системі аналізу клієнтської бази і системі комунікацій з клієнтами, пропозиція різних банківських продуктів на індивідуальних умовах стало постійним процесом. Наша мета - побудова довгострокових та взаємовигідних відносин з клієнтом. Ми прагнемо донести до нього думку, що Ощадбанк задовольнить всі його фінансові потреби найвигіднішим чином. Наше завдання - якомога краще дізнаватися свого клієнта, на основі постійного аналізу клієнтської бази оцінювати його потенційні потреби та їх «якість».

За допомогою такого підходу ми формуємо індивідуальні продуктові пропозиції для своїх клієнтів. Занімаем.ру: Ілля Володимирович, Ощадбанк встановив термін дії для нової програми продажів, або вона є безстроковою? Ілля Кравчук: Пропозиція продуктів на індивідуальних умовах - це постійний процес, заснований на аналізі поведінки клієнтів, їх потенційної сприйнятливості до конкретного пропозицією.

Тобто практично для кожного діючого клієнта банку в будь-який момент часу існує будь індивідуальну пропозицію, що складається з одного або декількох продуктів. Однак кожна конкретна пропозиція має обмежений термін дії, і набір пропозицій для клієнта періодично оновлюється. Наприклад, якщо в даний момент клієнтові на індивідуальних умовах пропонується споживчий кредит, то через якийсь час банк, аналізуючи інформацію про це клієнта, може запропонувати йому інший продукт, наприклад, автокредит або депозит замість пропозиції кредиту готівкою. Так що якщо клієнтові сподобалася пропозиція банку, краще не тягнути з покупкою, так як через певний час дана пропозиція зникне. Занімаем.ру: Чи існують у індивідуальних кредитних пропозицій стандартні умови?

Як сума кредиту, процентна ставка і термін кредитування визначаються для кожного клієнта?  Ілля Кравчук: Банк формує пропозиції на основі аналізу цілого набору факторів, що характеризують клієнтів, включаючи соціально-демографічні характеристики, фінансову активність, історію взаємин з банком і інші.

Якщо банк має у своєму розпорядженні достатнім обсягом інформації для всебічної оцінки клієнта, то в рамках індивідуальної пропозиції по кредиту клієнту пропонується вже розрахована конкретно для нього максимальна сума кредиту, під мінімально можливу ставку і на максимально можливий термін. Клієнт може, звернувшись у відділення або зателефонувавши за вказаним телефоном, дізнатися яку суму банк готовий надати клієнтові на термін менший, ніж вказано в пропозиції. При цьому ставка для клієнта не зміниться. Занімаем.ру: Чи існує у клієнта можливість поліпшити умови кредитування при наступному «індивідуальному» позику?

Ілля Кравчук: Поліпшення умов кредитування - одна з основ взаємовигідного та довгострокового співробітництва клієнта і банку. Якщо клієнт скористався пропозицією банку, взяв кредит і акуратно здійснює платежі, то чергову пропозицію банку буде для клієнта на більш пільгових умовах. Занімаем.ру: Чи повинен клієнт подавати додаткові документи для отримання кредиту за індивідуальним пропозицією, або банк формулює пропозицію на основі інформації, якою йому достатньо?

Ілля Кравчук: Банк робить все можливе для скорочення часу і зусиль клієнта для отримання кредиту. Тому для частини клієнтів, за якими банк має достатню інформацію для розрахунку можливої суми кредиту та ставки, потрібно всього дві години часу і паспорт, щоб отримати споживчий кредит без забезпечення. Тим же клієнтам, за якими у банку недостатньо інформації для прийняття рішення про можливу суму кредиту, банк визначає процентну ставку, на яку клієнт може розраховувати, і просить його принести мінімальний пакет документів для розрахунку суми кредиту. Протягом двох днів банк приймає рішення і повідомляє про це клієнта.

Занімаем.ру: Чи є індивідуальна пропозиція тим «максимумом» від Ощадбанку, на який може розраховувати клієнт? Чи є сенс претендувати на б?льшую суму в рамках інших кредитних пропозицій? Ілля Кравчук: Якщо ми говоримо про споживчі кредити, то індивідуальну пропозицію з попередньо схваленим розміром кредиту, безумовно, є найбільш вигідним для клієнта виходячи з тієї інформації, якою банк володіє. Клієнт може претендувати на більшу суму кредиту, але для цього йому доведеться представити документи, що підтверджують його більший дохід. Занімаем.ру: Як клієнти Ощадбанку можуть дізнатися про індивідуальний реченні?

Ілля Кравчук: Будь-який клієнт, який звернувся в офіс банку, може дізнатися, чи є для нього таку пропозицію. Крім того, банк інформує клієнта про можливість отримати кредит на спеціальних умовах (або про інші пропозиції), здійснюючи адресну розсилку.

В якості каналів комунікації використовуються СМС-повідомлення, розсилка листів і e-mail, дзвінки клієнтам з контактного центру банку. Крім того, клієнт може ознайомитися з індивідуальним пропозицією за допомогою систем віддаленого обслуговування (інтернет-банк, банкомати). Занімаем.ру: Ілля Володимирович, як Ви оцінюєте перші результати роботи програми?

Ілля Кравчук: Нагадаю, що кампанія продажів банківських продуктів існуючим клієнтам Ощадбанку стартувала у листопаді 2012 року. За цей час були сформовані пропозиції для майже 70 млн. клієнтів, і видано понад 440 тисяч кредитів на суму понад 100 млрд. рублів. З точки зору ефективності минулий кампанію можна визнати дуже успішною.

Крім того, проведення кампанії дозволило істотно наростити портфель кредитів фізичних осіб та сприяло зростанню частки ринку Ощадбанку. Олена Кузнєцова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банки Єкатеринбурга - кредити в банках свердловського регіону Місто Єкатеринбург відомий як великий ... Більше

Росгосстрах БАНК вигідно змінив умови програми автокредитування 3 липня 2012 22:19 ... Більше

Кредитні брокери Інтерв'ю з експертами Олена Пономарьова Фосборн Хоум Денис Лисак НеваФінанс Борис Ротенштейн 100 Кредітов.ru Денис Лисак НеваФінанс Олена Зотова і Роман Лоцман Фосборн Хоум "Фосборн ... Більше

Військова іпотека Газпромбанк - державна система забезпечення військових житлом ... Більше

Банкомат не видав гроші?Без паніки! Технічні збої в роботі банкоматів відбуваються нерідко.Тому якщо ви запросили в ... Більше

Популярне