Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Оптимізація кредиторської заборгованості від Центру повернення банківських комісій


Оптимізація кредиторської заборгованості від Центру повернення банківських комісій

Центр повернення банківських комісій (м. Новосибірськ) продовжує захищати інтереси позичальників, які, взаємодіючи з банками, потрапили в складну ситуацію або просто не хочуть платити зайві гроші за банківські «послуги». Про новий напрям діяльності ЦВБК - оптимізації кредиторської заборгованості - розповідає директор Центру Антон Канунніков.

Занімаем.ру: Антон, перш за все, розкажіть, будь ласка, що з себе представляє оптимізація кредиторської заборгованості?

У яких випадках можливе початок цього процесу, і які у нього юридичні підстави?

Антон Канунніков: Під «оптимізацією» ми розуміємо ряд дій спрямованих на зниження платежів по проблемних кредитах. Даний вид послуг, перш за все, орієнтований на людей, які знаходяться в складному фінансовому становищі. Ця категорія громадян «набрала» кредитів, але зараз з різних причин не може обслуговувати їх в повному обсязі.

Оптимізації можна досягти двома шляхами - шляхом переговорів або судовим рішенням.

В результаті нашої роботи клієнт отримує відстрочку платежу («кредитні канікули»), рефінансування або реструктуризацію, зниження щомісячного платежу або зниження кредитних вимог банку (сума загальної заборгованості), а також припинення виплат по кредиту.

  Діагнози для звернення до нас дуже прості: «Вам вже несила платити СТІЛЬКИ», «Вас просто вже дістали дзвінками і вимогами про оплату», «Ви брали 50 000 рублів, за весь період заплатили вже 100 000 рублів і ще повинні 45 000 рублів» . У всіх цих випадках ми рекомендуємо позичальникам зайнятися оптимізацією кредитної заборгованості. Основою для проведення даної процедури є Цивільний кодекс РФ і закон про захист прав споживачів.

Занімаем.ру: Чи всі позичальники можуть при бажанні оптимізувати кредиторську заборгованість? Чи працюєте ви з цього напрямку з усіма клієнтами - так само, як у випадку повернення банківських комісій - чи тут все залежить від конкретних умов?  Антон Канунніков: Ми працюємо зі всіма категоріями позичальників.

Є цілий блок питань щодо оптимізації заборгованості, який можна вирішити за допомогою рефінансування або реструктуризації - збільшення терміну кредиту, зниження процентної ставки, заміна валюти кредиту, об'єднання декількох кредитів в один. Дане раціональне вирішення питання щодо оптимізації проблемної заборгованості підходить для позичальників, що знаходяться в платоспроможному стані.

Але на практиці найчастіше до нас звертаються клієнти, у яких уже «все зовсім погано» і діватися їм особливо нікуди, а простий «профілактикою» питання не вирішити. Що називається - дотягли до останнього. Важливо розуміти, що оптимізація - це можливість, а не гарантія успіху, особливо в запущеній ситуації.

Перше - спробувати домовитися з банком (при всій адекватності даного способу він найменш імовірний), друге - вирішити питання через суд.

В даному випадку звернення до суду - найбільш ймовірний варіант вирішення питання, але на чию сторону встане суд - заздалегідь не скажеш.

Занімаем.ру: Які варіанти оптимізації кредиторської заборгованості пропонує Центр повернення банківських комісій? Як визначається варіант, який підходить конкретному клієнтові?

До початку роботи з проблемним кредитом ми проводимо економіко-правову експертизу документів, щоб діагностувати ситуацію, оцінити шанси і надати клієнтові вибір - що з цим робити далі. Не всіх радують результати експертизи, так як деякі клієнти йдуть в повній впевненості, що станеться «диво» - і наша компанія зможе взагалі позбавити їх від боргів, що можна буде просто не платити - і суд «пробачить» борги в силу їх складній ситуації. Але наша позиція в тому, що по боргах платити треба, питання в тому, скільки платити.

Варіанти у нас наступні.

Першим ми пропонуємо клієнту продукт «Готове рішення» - повне юридичне обслуговування та представлення його інтересів у суді на стадії виконавчого провадження, а також представлення інтересів перед кредитором або колекторським агентством. У цьому випадку ми ведемо клієнта до підсумкового рішення: розірвання кредитного договору, фіксації суми боргу, скасування штрафів і пені, отримання розстрочки платежу. Окрім першого варіанти ми пропонуємо своїм клієнтам послуги окремо: - скасовуємо судовий наказ і знімаємо арешт з майна боржника, накладеного судовим приставом-виконавцем; - визнаємо деякі кредитні договори виконаними або недійсними (особливо це стосується договорів рефінансування і реструктуризації); - знижуємо розмір штрафів і пенею за рішенням суду; - надаємо підтримку в спілкуванні з кредитором, при необхідності «замикаємо» все спілкування на себе і відправляємо «скарги» у відповідні інстанції.

Занімаем.ру: Напевно різні варіанти оптимізації припускають різний роботи і різне винагороду ... Як розраховується вартість ваших послуг?

Антон Канунніков: Ми не беремося за все справи. Ми виділяємо типові ситуації і працюємо виключно над ними, щоб стандартизувати процедуру та знизити вартість для клієнта.  Занімаем.ру: Які документи для початку роботи по оптимізації кредиторської заборгованості можуть знадобитися від клієнта?

Антон Канунніков: Для початку необхідно максимально достовірний опис ситуації зі слів клієнта: чим чесніше буде розповідь - тим вище шанси справу виграти. Іноді в процесі «спливають» факти, про які клієнт усвідомлено умовчав, і це не йде на користь справі. Крім того необхідно надати кредитний договір, виписку по рахунку, за наявності - листування з банком з якогось приводу, додаткові угоди до договору, конверт, в якому прийшла кредитна карта.

Занімаем.ру: Якщо на ринку з'являються компанії, що пропонують оптимізацію кредиторської заборгованості, значить, цей процес стає більш-менш активним. Цікаво, як до нього ставляться банки? Чи охоче йдуть назустріч? 

Антон Канунніков: Так, процес активізується. Зростає правова культура населення. Багато клієнтів банків нарешті починають розуміти, що окрім обов'язків за договором у них є ще й права, які покликаний захищати закон.

Дивно, але в більшості випадків банки неохоче йдуть назустріч.

На наш погляд, 60% звернень могли бути вирішені в досудовому порядку.

Справа в тому, що люди, які до нас звертаються - це реальні позичальники, що потрапили в складну економічну ситуацію (ситуацію соціального дефолту), і їм часто потрібна просто «перепочинок», вони готові платити, але не так багато, тому що просто не розуміють «за що» і чому вони «переплатили втричі і ще залишилися винні». Причому банки зустрічають нас вже в суді. Оскільки практику ми тільки формуємо, розуміння і підтримки з їхнього боку ми не чекаємо.

Занімаем.ру: Розрізняють Чи банки позичальників, яким без оптимізації кредиторської заборгованості не обійтися, і тих, хто хоче просто зекономити гроші?

Антон Канунніков: Наша практика показує, що ні. У більшості роздрібних банків діє система роботи з боржниками. Класифікація клієнтів виглядає приблизно таким чином: ті, хто вже «вийшов на прострочення - боржник» і ті, хто «збирається вийти на прострочення».

Звідси і ставлення.

Спочатку клієнтові нагадують про платіж смс-повідомленням або автодозвоном, потім - якщо платежу немає - протягом 30 днів клієнтові наполегливо дзвонять і вимагають оплати. Наступні 60 днів (якщо платежу по раніше немає) з клієнтом розмовляють зовсім «грубо». Якщо і за ці 90 днів клієнт ще не заплатив, його заборгованість, як правило, передають або продають колектору.

Тоді-то і починається у клієнта «веселе життя». Тільки через 6-12 місяців з моменту виникнення простроченої заборгованості документи передаються до суду. За цей період сума боргу суттєво зростає - «набігає» величезна кількість штрафів і пенею.

Будь-які платежі в рахунок боргу, відповідно до черговості гасіння, визначеної кредитним договором, йдуть у погашення штрафів і пені, а не кредиту або відсотків по ньому - тим самим клієнти перетворюються на «дійну корову» на довгі-довгі роки. У цій ситуації кредитор просто виграє. Занімаем.ру: Скажіть, як впливає оптимізація кредиторської заборгованості на кредитну історію?

Чи дізнається про цей факт майбутній кредитор? 

Антон Канунніков: Найчастіше, коли клієнт звертається до нас за допомогою, «псувати» йому вже нічого. Навіть благонадійні клієнти мають труднощі з отриманням кредиту в силу технічних збоїв з базами даних - це нормально. В даний час на ринку кредитування вже є ряд кредитних установ, які спеціалізуються на позичальників з «зіпсованою» кредитною історією.

У тому випадку, коли у клієнта була позитивна кредитна історія, а заборгованість він «оптимізував», тобто перестав платити за рішенням суду - то це зроблено цілком на законних підставах і ніяким чином не може «зіпсувати» кредитну історію. Занімаем.ру: Коли Центр повернення банківських комісій запустив послугу з оптимізації кредиторської заборгованості? Про які результати роботи за цим напрямком вже можна говорити?

Чи трапляється вам займатися якимись яскравими, запам'ятовуються, прецедентними справами?

Антон Канунніков: Ми почали роботу по даному напрямку в кінці осені 2012 року. На даний момент у нас близько 50 справ. Йде етап формування власної практики.

Наприклад, по восьми зверненнях на скасування судового наказу та зняття арешту на майно клієнтів всі вісім звернень були задоволені. По одному з клієнтів вдалося знизити штрафи на 175 000 рублів і зафіксувати суму боргу - це суттєва економія.

Ряд процесів тільки починаються, тому що це не «експрес кредит за 30 хвилин». Дуже цікаві процеси по визнанню договорів виконаними і недійсними, зокрема це стосується кредитних карт, надісланих поштою. Сподіваємося порадувати наших клієнтів позитивними рішеннями на їх користь. Олена Кузнєцова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Кредит на купівлю житла, взяти кредит на житло у банку Зараз кожному знайомі слова «іпотека», «житловий кредит», і з цими поняттями пов'язані ... Більше

Investor Relations, зв'язки з інвесторами - що потрібно від фахівця із зв'язків з інвесторами У ринковій економіці підприємства працюють в умовах конкурентної ... Більше

Банк Девон-Кредит (Татарстан) оголосив про випуск благодійної банківської карти «Подаруй дітям усмішку» 12 липня 2012 ... Більше

Податкове вирахування по іпотеці, відсотки, майновий вирахування В якості міри по захисту від економічної та ... Більше

Ханти-Мансійський банк знизив відсоток річних за програмами іпотечного кредитування на вторинному ринку 26 липня 2012 12:16 Ханти-Мансійський банк знизив відсоток річних за тими ... Більше

Популярне