Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Кредитування в регіонах ініціативи банків та їх результати


Кредитування в регіонах: ініціативи банків та їх результати

Як замінити кредитну карту при різних обставинах

Не секрет, що на сьогоднішній день основні ініціативи, пов'язані зі зміною умов кредитування, виходять з боку банків. Кредитні організації беруть участь в законодавчих ініціативах, пропонуючи нові способи забезпечення законності і захищеності кредитів, а також безпосередніх учасників кредитних відносин. Важливу роль тут відіграють не тільки федеральні банки, як правило, мають тісні зв'язки з державною владою, але й приватні банки. Їх ініціативу представляє Асоціація регіональних банків Росії - створене в 1990 році об'єднання.

Президент Асоціації регіональних банків Анатолій Аксаков розповідає «Занімаем.Ру» про успіхи організації, про кредитування в регіонах і проектах, виконаних і реалізованих Асоціацією. Занімаем.Ру: Чи відрізняються пропозиції по кредитах регіональних банків від пропозицій федеральних банківських мереж? У чому полягають ці відмінності? Анатолій Аксаков: Регіональні банки завжди ближче до клієнта, краще його знають і швидше приймають рішення. Особливо це стосується випадків кредитування малого та середнього бізнесу, коли великий банк з центральним офісом у Москві може приймати рішення про видачу кредиту протягом тривалого часу через складну процедуру узгоджень.

Крім цього, в пору швидкого зростання кредитного ринку регіональні банки не сильно захоплювалися прихованими відсотками і платежами, а найчастіше показували реальну вартість кредиту, чого не можна було сказати про великих банках федерального значення. Занімаем.Ру: Які тенденції спостерігаються в змінах процентних ставок за кредитами регіональних банків? Чи буде в майбутньому часі зниження ставок?

А. А.: Якщо обсяг заборгованості за кредитами не буде рости, а стабілізується, або навіть почне знижуватися, а доступ до недорогих і відносно довгим інструментам фондування для регіональних банків збільшиться, то банки не змусять себе чекати у справі пониження ставок по кредиту. Доступні кредити вигідні банкам - більше клієнтів можна залучити, провести потужну експансію на ринку, підібрати нових клієнтів і на інші банківські послуги. І якщо ситуація з простроченням і позиками для самих банків покращиться - кредити подешевшають і для клієнтів кредитних організацій.

Занімаем.Ру: Які нещодавні законодавчі акти зробили сильний вплив на ринок кредитів? Як вони поміняли пропозиція і попит на кредити? А. А.: На жаль, регулювання кредитного ринку в законодавчому аспекті серйозно відстає від потреб ринку. Вже давно нами запропонований законопроект про споживче кредитування, але до цих пір не прийнятий.

Мінфін вже тривалий час готує свій аналогічний проект, представники міністерства регулярно заявляють, що документ знаходиться в останній стадії готовності, але поки він ще не представлений. Також необхідно прийняти закони про заставу автотранспорту та про роботу колекторських агентств. Однак поки законотворчий процес йде дуже повільно, він не встигає за розвитком ринку і тими змінами, які на ньому відбуваються. Це гальмує розвиток російської банківської системи.

Занімаем.Ру: Чи знизяться до кінця року ставки за іпотечними кредитами в регіонах? Якщо знизяться, то в яких регіонах це відбудеться? Які економічні причини такої можливості? А.

А.: Іпотека - тривалий кредитний продукт і відсотки по ньому змінюється не так швидко, як ставки за іншими кредитами. Але є ознаки того, що ринок іпотеки починає відновлюватися після кризи. У 2008 році ми пройшли пік іпотечного ринку - 633 млрд. рублів.

У 2009 році ринок скоротився до 150 млрд. рублів. У 2010 році ми спостерігаємо двократне зростання до 2009 року, але все одно ми далеко від рівня 2008 року. І вже зараз ми спостерігаємо зниження ставок з 20 до 13,5% в рублях. Опитування серед росіян показують, що частка тих, хто планує купити житлову нерухомість зараз збільшилася, до 19%. Останнім часом було чути дуже багато заяв про те, що іпотека недоступна, що треба знижувати ставки.

Насправді доступність іпотеки залежить від багатьох питань. І в першу чергу - це доходи населення. Друге - це рівень інфляції. Третє - це процентні ставки за кредитами.

Останнім часом уряд говорить, що проблема криється у високих ставках по іпотеці, насправді є проблема і з вартістю житла. Адекватна вартість нерухомості, передбачувана інфляція і зростання доходів населення - це три основних фактори розвитку іпотеки в Росії. Занімаем.Ру: Які з антикризових ініціатив Асоціації "Росія", запланованих на 2009 рік, досягли успіху? Які з них діяли перші півроку 2010 року і яких успіхів вони досягли? А.

А.: Асоціація регіональних банків виступила з ініціативою надати право ЦБ видавати беззаставні кредити. Причому тижневі. Також ми пропонували. щоб інститути розвитку могли видавати довгострокові субординовані кредити. Були пропозиції, пов'язані з розширенням ломбардного списку. У той період з ряд депутатів, у тому числі і я, внесли законопроект, пов'язаний з підвищенням суми компенсації по застрахованим вкладами населення.

400 000 ми пропонували до 700 тисяч. Ну і так далі. Тобто ми внесли ряд пропозицій, які викликали критику, у тому числі урядових структур. Але як тільки вибухнула криза, ці пропозиції були реалізовані. І багато в чому завдяки дискусії про тих чи інших пропозиціях Асоціації регіональних банків, які розгорталися на організованих нами на протязі року заходах.

В результаті ЦБ і уряд сприйняли наші пропозиції дуже конструктивно, і вони частково були реалізовані. В Асоціації працює більше 10 комітетів, причому, ряд з них працює дуже активно. Наприклад, комітет з банківському законодавству, по малому бізнесу, по іпотечному кредитуванню, по платежах і розрахунках.

Ці комітети засідають практично раз на два місяці, дуже багато пропозицій, завдяки цьому, знову ж, законопроекти стають більш грунтовними. Асоціацією було запропоновано понад 40 законодавчих ініціатив. Одна з останніх пов'язана з Кримінальним кодексом. В умовах кризи спостерігається дуже недобросовісна поведінка ряду заставників.

Ми внесли пропозицію про введення кримінальної відповідальності за неправомірне поводження із заставою, сподіваємося, що уряд і відповідні судові органи підтримають цю ініціативу. Ще одна ініціатива, у вигляді готового законопроекту - з приводу кримінальної відповідальності шахраїв. Також ми підготували законопроект про сек'юритизацію, внесли його на розгляд в ГД РФ.

Але уряд дуже багато, з того, що ми підготували, включило в свій законопроект. І ми порахували можливим не конкурувати з урядом, і зняли свій законопроект. Зараз працюємо з доопрацювання урядового законопроекту, який прийнятий у першому читанні Державною Думою. Занімаем.Ру: Яким чином прийняті ініціативи змінили становище позичальників?

А. А.: Асоціація регіональних банків Росії спільно з Міжнародною Конфедерацією товариств споживачів (КонфОП) розробила стратегію створення інституту банківської (фінансової) омбудсмена (уповноваженого з прав клієнтів кредитних організацій) в Російській Федерації. Стратегія передбачає три етапи впровадження інституту банківського омбудсмена в Росії. Свою підтримку проекту пропонує Асоціація юристів Росії. Мабуть, це одна з найважливіших ініціатив по збереженню балансу інтересів банків та позичальників.

Незалежне позасудове розгляд спору між позичальником і кредитною організацією істотно підвищить популярність кредитного продукту та поліпшить становище позичальників. Асоціація регіональних банків пропонує використовувати найбільш близький нам - німецький досвід в області створення інституту омбудсмена. Ми опитали ряд банків, що входять до складу Асоціації і багато керівників підтримують ідею створення механізму позасудового врегулювання спорів - це скорочує витрати і тимчасові витрати на ведення судових процесів у разі виникнення спірних ситуацій.

Крім цього, створення бюро омбудсмена дозволить якісно підвищити імідж кредитних організацій в очах суспільства. Михайло Манокін, спеціально для «Занімаем.Ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Кредит інвалідам - чи дають кредит інвалідам, як взяти кредит з інвалідністю Російські банки найчастіше охоче підтримують організації та ... Більше

Хоум Кредит знизив процентні ставки - потреб кредити ХКФ банк 2 грудня 2012 0:00 Процентні ставки по споживчих кредитах готівкою від банку Хоум Кредит енд ... Більше

За кредитом на рефінансування ЗУБ СБ РФ дає 90% початкової іпотеки 23 серпня ... Більше

Індекс Фосборн: можливостей отримати іпотеку стає більше 3 лютого 2010 0:00 За 2009 рік іпотека пройшла шлях від майже повного забуття (у січні ... Більше

СБ РФ пропонує на додаток до іпотеки до 15% знижки ... Більше

Популярне