Кредитування для бізнесу

Кредитування малого бізнесу - думка експертів

Кредитування підприємств малого та середнього бізнесу пов'язане з безліччю ризиків як для самих бізнесменів, так і для банків, що надають їм фінансування. Незважаючи на різні програми підтримки, в тому числі і державні, отримати кредит - не так просто. На питання про причини таких складнощів, можливі помилки підприємців і про те, на яких умовах бізнесмени можуть отримати кредити, в інтерв'ю «Занімаем.Ру» відповідає Роман Брюшків, віце-президент і начальник управління корпоративних клієнтів банку «Глобекс».

«Занімаем.Ру»: Які кредити банку «Глобекс» можуть бути профінансовані «Російським банком розвитку» за програмою підтримки малого та середнього підприємництва? Роман Брюшків: Перш за все, позичальник повинен бути представником малого та середнього підприємництва, у відповідності з російським законодавством. Мета кредитування повинні відповідати затвердженим стандартам «Російського банку розвитку», які можна докладно вивчити як на сайті банку «Глобекс», так і самого «Російського банку розвитку».

«Занімаем.Ру»: Як проходить відбір позичальників для цього виду кредитів, і які вимоги до них? Р. Б.: Для отримання кредиту підприємству необхідно надати забезпечення, яким можуть виступити: нерухомість, товарно-матеріальні цінності, автотранспорт, інше ліквідне майно, банківська гарантія, поручительство третіх осіб та інше. Забезпечення повинно бути в достатній мірі ліквідним, не матиме правових обмежень на розпорядження майном. Кредит повинен бути забезпечений не менше ніж на 75% від суми основного боргу. «Занімаем.Ру»: Наскільки важлива ризикованість бізнесу, яким займається підприємство-позичальник?

Р. Б.: Рівень ризику, який пов'язаний з діяльністю позичальника, в остаточному підсумку відіб'ється на величині процентної ставки за кредитом, яку встановить банк, у разі своєї згоди надати кредит на цілі, зазначені позичальником. Приймаючи рішення про зайняття тим чи іншим видом бізнесу, підприємці самостійно визначають для себе систему критеріїв для оцінки рівня ризику, пов'язаного з даним бізнесом. Для нас найбільш пріоритетними об'єктами кредитування є підприємства, зайняті у сфері промисловості, виробництва, торгівлі, телекомунікацій та послуг зв'язку, паливної енергетики та організацій сфери послуг.

«Занімаем.Ру»: Які варіанти поручительства за кредитом для юридичних осіб більш кращі? Р. Б.: Отримання кредиту під особисте поручительство власника бізнесу можливе. Проте слід розуміти, що поручительство, як один із способів забезпечення виконання зобов'язань, передбачений чинним законодавством, далеко не завжди застосовується банками як єдиного способу забезпечення зобов'язань за конкретним кредитом.

Навпаки, поручительство, чаші використовується в якості додаткового способу забезпечення виконання зобов'язань, крім інших - наприклад, застави. «Занімаем.Ру»: Приблизно за рік у банку майже на половину зросла кількість позичальників. Які види кредитування особливо популярні у клієнтів?

Р. Б.: На сьогодні в кредитному портфелі банку «Глобекс» превалюють кредити, надані на поповнення оборотних коштів позичальників. Крім вигідних ставок, як ви правильно зауважили, зростання числа позичальників пояснюється тим, що у кредитних фахівців банку - висока кваліфікація та досвід роботи в даному секторі бізнесу. Наші співробітники мають необхідні професійні знання та навички, досвід роботи з різними підприємствами, а також постійно підвищують кваліфікацію шляхом участі у відповідних семінарах та тренінгах. Тому наш банк успішно працює з сегментом малого та середнього бізнесу.

Основний упор при роботі з клієнтом ми робимо на оперативність прийняття рішення та індивідуальний підхід. Оскільки інтерес позичальників тим сильніше до банку, чим менше проходить час від подачі кредитної заявки в банк до фактичного отримання кредитних грошей на розрахунковий рахунок. «Занімаем.Ру»: В яких регіонах «Глобекс» зміг договорити про участь у програмах підтримки бізнесу?

Р. Б.: банку «Глобекс» бере участь в програмі підтримки малого та середнього підприємництва у всіх регіонах своєї присутності - Москві, Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді, Новосибірську, Ростові-на-Дону, Самарі, Пермі, Кемерово, Краснодарі, Томську і Барнаулі. Більш того, в регіонах ми видаємо кредити, у тому числі під поручительство Фонду розвитку малого та середнього підприємництва Новосибірської області та Агентства з розвитку системи гарантій для суб'єктів малого підприємництва Нижегородської області, що вже спрощує позичальникам доступ до додаткових ресурсів. Основними перевагами кредитування є стандартизовані банківські продукти, а також висока кваліфікація кредитних фахівців, завдяки чому ми забезпечуємо клієнтам швидке та спрощене розгляд заявки на кредит. У нас єдині, низькі процентні ставки по кредиту і тривалий термін кредитування (до 7 років).

«Занімаем.Ру»: Чи можливе одержання кредитів у банку компаніями, що не перебувають у регіонах присутності банку, проте мають там ділові інтереси? Р. Б.: Так, можливо. Однак тут мова йде про великих корпоративних клієнтах. «Занімаем.Ру»: В яких цілях підприємство може використовувати інвестиційний кредит?

Р. Б.: За допомогою інвестиційного кредиту компанії можуть вирішити цілий ряд завдань - придбати нове обладнання, профінансувати модернізацію та реконструкцію своїх виробничих потужностей або отримати бракуючі кошти для розширення діючого виробництва або розвиток науково-технічної та інноваційної діяльності. «Занімаем.Ру»: Які помилки часто роблять бізнесмени, які не одержують кредити? Р. Б.: Найбільш часта помилка осіб, що звертаються в банк за отриманням кредиту, але отримали відмову - це використання агітації в якості інструменту переконання банку, замість пред'явлення економічно обгрунтованої розрахункової бази. «Занімаем.Ру»: Які можна дати поради бізнесменам, які планують залучити ресурси через програми інвестиційного кредитування?

Р. Б.: Головна порада бізнесменам - ретельно розробляти бізнес-план діяльності свого підприємства, скрупульозно досліджувати свій ринок, уміти довести потребу в кредиті і реальність його повернення. При вибудовуванні хороших партнерських взаємовідносин нам потрібно знати клієнта, спілкуватися з клієнтом і знати підприємство зсередини. Розуміючи, як вони ведуть бізнес, ми вибудовуємо взаємини таким чином, щоб клієнт розумів, що банк для нього - партнер, що банк готовий підтримати у важку хвилину, а не забрати останні гроші на відсотки, як іноді це говориться.

Ми раді бачити нових позичальників. Михайло Манокін, спеціально для «Занімаем.Ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Проблеми кредитування: ВАС у відношенні банків В опублікованому 13 вересня 2011 інформаційному листі Вищого Арбітражного Суду РФ (ВАС) розглядаються найбільш часто зустрічаються спірні ситуації між ... Більше

Іпотека Номос-банку - незалежний огляд іпотечних кредитів Ми продовжуємо серію статей, присвячених іпотечним продуктам різних банків.На Занімаем.ру ми докладно розглянули іпотеку «гігантів» ... Більше

Відмінності кредитних і дебетових карт Банківські карти бувають двох видів: дебетові та кредитні.На дебетову (розрахункову) ... Більше

Уралсиб знизив ставки по іпотеці - умови іпотечних програм банку 7 ... Більше

Арешт майна боржника - накладення арешту при неповерненні кредиту З чого все починається? Проблемна заборгованість є предметом постійної уваги ... Більше

Популярне