Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Кредити Азіатсько-Тихоокеанського Банку з малого бізнесу у великій


Кредити «Азіатсько-Тихоокеанського Банку»: з малого бізнесу у великій

Кредити Азіатсько-Тихоокеанського Банку з малого бізнесу у великій

Євген Аксенов, Голова правління «Азіатсько-Тихоокеанського Банку» (ВАТ), що входить за величиною чистих активів до трійки найбільших банків Сибіру і Далекого Сходу, розповідає порталу «Занімаем.Ру» про кредити малому і середньому бізнесу і ділиться думками про найближче майбутнє даного напрямку . «Занімаем.Ру»: «Азіатсько-Тихоокеанський Банк» (ВАТ) пропонує програми кредитування малого та середнього бізнесу. Євген, які основні форми кредитування?

Євген Аксьонов: Банк пропонує різні способи фінансування: кредити, поновлювані і непоновлювані кредитні лінії, овердрафти, банківські гарантії. Для розширення лінійки послуг, що надаються в кінці 2010 року була придбана велика лізингова компанія «Експолізінг», відповідно, наші клієнти також можуть скористатися і даним видом фінансування. Графік погашення кредитів завжди враховує сезонний фактор та інші особливості бізнесу. В АТБ існують близько 20 різних тарифних планів по кредитним продуктам для малого та середнього бізнесу, які враховують найрізноманітніші потреби підприємств МСБ і підприємців.

Діють програми по мікрокредитах, сума яких не перевищує 500 тисяч рублів, без надання заставного забезпечення, достатнім є порука власників бізнесу. Для зниження процентних ставок і максимального охоплення клієнтів АТБ співпрацює з різними фінансовими організаціями, реалізують програми для малого та середнього бізнесу. Так, співпраця з Міжнародною фінансовою корпорацією в 2009-2010 роках дозволило збільшити терміни кредитування до 7 років.

А угода з ВАТ «Російський банк розвитку», укладену в грудні 2010 року, зробило АТБ учасником державної програми фінансової підтримки малого і середнього підприємництва. Це дозволило розширити територію надання державної підтримки на весь Далекий Схід і Сибір. «Занімаем.Ру»: Хто може отримати кредит у вашому банку? Е.А.: Ми видаємо кредити на суму до 60 млн. рублів підприємствам, що мають досвід роботи від шести місяців і виручку, що дозволяє обслуговувати наданий банком кредит. При оцінці фінансового стану підприємства АТБ розглядає не тільки бухгалтерську, але і управлінську звітність, що розширює коло контрагентів.

Розуміючи необхідність зниження навантаження з обслуговування боргу, ми максимально збільшили терміни кредитування, і в даний час вони складають до 7 років. У Банку велика мережа відділень, і клієнти можуть скористатися послугами кредитування більш ніж в 170 точках обслуговування Азіатсько-Тихоокеанського банку. «Занімаем.Ру»: На яку суму були видані кредити МСБ у 2010 році?

О.А.: За 2010 рік АТБ видав близько 4,5 млрд. рублів на підтримку малого та середнього бізнесу. «Занімаем.Ру»: Які прогнози на 2012 рік? Е.А.: Ми розуміємо, що в даний час одним з пріоритетних завдань для підприємств МСБ є модернізація виробництва, оскільки без оновлення технологічної бази через 2-3 роки підприємства не зможуть перейти на новий рівень розвитку, внаслідок чого ці проекти з великою часткою ймовірності виявляться безперспективними. Враховуючи очікуване збільшення попиту на кредити, ми плануємо довести загальний обсяг наданих коштів через кредити і лізинг в 2012 році до 15 млрд. рублів.

«Занімаем.Ру»: Євген, як Ви вважаєте, як буде розвиватися кредитування МСБ? Які перспективи даного напрямку? Е.А.: Упевнений, у цього напряму банківського бізнесу великий потенціал. Малий бізнес є запорукою збалансованого розвитку економіки і соціальної стабільності як в розвинених, так і в країнах, що розвиваються світу. У Європі малими підприємствами створюється до 70% ВВП, у США - близько 40%.

У Росії цей показник поки значно нижче. Основною причиною нерозвиненості малого бізнесу в нашій країні залишається брак фінансування: більш ніж половині представників малого бізнесу, які оцінюють свій бізнес як стійкий, елементарно не вистачає коштів для розвитку. В останні роки державою впроваджується комплекс урядових програм з фінансової підтримки, створення сприятливого клімату для розвитку суб'єктів малого та середнього підприємництва, формуванню стійкого класу власників. Особлива роль у питаннях підтримки і розвитку малого та середнього підприємництва відводиться фінансовим інститутам.

Саме банки стають урядовим інструментом для цілеспрямованого донесення фінансових коштів державної підтримки до кінцевого споживача - підприємця. Для банків розвиток кредитування малого та середнього бізнесу має високий потенціал як в плані нарощування клієнтської бази, так і зростання кредитного портфеля, адже сьогодні все ще невелика частина суб'єктів МСБ користується банківськими послугами і, зокрема, кредитуванням. Кредитування підприємств малого та середнього бізнесу - високоприбутковий інструмент, за допомогою якого банк нарощує прибуток на тлі зниження маржі і зростання конкуренції в сегменті корпоративного обслуговування. Крім того, кредитування малих і середніх підприємств дає додаткові можливості в плані диверсифікації кредитних ризиків. Зараз у зв'язку з високою конкуренцією серед фінансових інститутів у представників МСБ з'являється можливість вибору кредитної програми, яка більшою мірою відповідає їхнім потребам.

Упевнений, що АТБ зможе стати партнером багатьох з них і допоможе з малого стати великим. Соня Коркодінова, спеціально для «Занімаем.Ру» Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банки продовжують видавати готівку спільно За останній час відразу кілька великих банків об'єднали свої ... Більше

Кредитна картка банку Тінькофф Кредитні Системи - умови, відгуки, як оформити платинум-карту Банк ТКС являє собою ... Більше

Де знаходиться номер кредитної картки Банківський сервіс зараз представлений кількома напрямами і дозволяє отримати різноманітні відповіді навіть на питання де знаходиться номер кредитної ... Більше

Відродження Відкрите акціонерне товариство Банк «Відродження» внесено до КГР Центральним банком РФ 12.04.1991, актуальна Генеральна ... Більше

Іпотека 2009 - зростання під питанням 2 жовтня 2008 0:00 Експерти пророкують ринку іпотечного кредитування в Росії в 2009 році ... Більше

Популярне