Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Кредит Миттєві гроші від Алтайенергобанка механізм умови ставки


Кредит "Миттєві гроші" від Алтайенергобанка: механізм, умови, ставки

Споживчий кредит без забезпечення в Ощадбанку - умови процентні ставки

За даними статистики, 76% росіян отримують дохід менше 25 тисяч рублів на місяць. До недавнього часу взяти серйозний кредит з таким доходом було можливе хіба що в мікрофінансових організаціях - під 168 відсотків річних і вище. Тепер же, завдяки програмі «Миттєві Гроші», у багатьох росіян з'явилася можливість отримати швидкий кредит за ставкою від 11,9%.

Гість редакції Занімаем.ру - ідеолог цієї програми, голова ради директорів Алтайенергобанка Сергій Востріков. Занімаем.ру: Сергій Анатолійович, в чому принципова відмінність програми «Миттєві Гроші» від кредитних програм інших банків?

Сергій Востріков: «Миттєві Гроші» - це, по суті, перша в Росії міжбанківська програма споживчого кредитування. Вона була запущена в жовтні минулого року. До цього в силу конкуренції банкам не вдавалося об'єднувати свої пасиви і працювати спільно, щоб надавати клієнтам недорогі і швидкі кредити.

Реалізація програми стала можливою лише тому, що її концепція спочатку понад усе ставить інтерес клієнта отримати швидкий кредит на хороших умовах.

Занімаем.ру: Що значить «міжбанківська програма»? Як це може працювати?

Сергій Востріков: Технологічно схема роботи виглядає так: ми доходимо до позичальника з коробкою, в яку «упакована» можливість отримання швидкого кредиту, і далі банки, об'єднавшись своїми пасивами, надають йому цю послугу. У чому унікальність? У тому, що у програми немає обмежень ні за пасивами, ні по капіталу.

Наприклад, зараз у банків криза ліквідності - і багато з них перестають кредитувати по причині того, що нічим.

У нашій програмі таких обмежень бути не може, тому що більше 100 банків, які будуть включені в неї, все одно мають певної ліквідністю. І це дає можливість позичальникові не залежати від кризи в банківській системі. Тобто отримувати послугу в будь-який час.

Занімаем.ру: Розкажіть про це докладніше.

Як можна отримати «Миттєві Гроші»?

Сергій Востріков: Дуже просто. «Миттєві Гроші» упаковані в коробку, яку за невелику суму можна придбати в кожному з 40 тисяч поштових відділень по всій Росії, в аптеках, магазинах, на вокзалах і заправках - скрізь, адже основна перевага нашої програми - це нічим не обмежена дистрибуція. Єдине, що потрібно від клієнта після придбання «коробки з грошима» - це зателефонувати за вказаним номером і відповісти на питання оператора контакт-центру. В ідеалі протягом 40 секунд після заповнення короткої анкети станеться схвалення кредиту, і клієнт отримає адресу партнера програми в своєму населеному пункті, де можна активувати карту і отримати готівку.

Занімаем.ру: Таке кредитна пропозиція звучить не стільки привабливо, скільки незвично. Давайте уточнимо: позичальникові не потрібно збирати пакет документів, стояти в черзі і чекати схвалення кредитної заявки кілька днів?

Сергій Востріков: Черги не існує. Середній час очікування відповіді оператора на лінії - 10 секунд. У наступні 40 секунд (після заповнення анкети) ви дізнаєтеся про те, чи зможете отримати кредит за програмою «Миттєві Гроші».

Занімаем.ру: Що відбувається в ці самі 40 секунд?

Сергій Востріков: Відбувається перевірка даних клієнта по кількох десятках баз паралельно, включаючи всі державні бази даних (ФМС, ІПН та інші) і бюро кредитних історій (НБКИ, Еквіфакс і так далі). Потім автоматизовано формуються документи, графіки платежів. Це все в режимі онлайн відсилається активатору для подальшої роботи з клієнтом.

Скоринг та автоматична обробка за кредитними правилам реалізовані на базі основної американської системи FICO CDA, якою користуються 90% американських банків. Повна автоматизація бізнес-процесів дозволяє досягти миттєвої обробки даних при дуже високій якості і мінімальних ризиках, так як повністю виключається людський фактор. В основу продукту «Миттєві Гроші» закладена сучасна технологія.

І якщо зовні все виглядає дуже просто - швидко, дешево, доступно - то по факту, звичайно, це глобальний процес. І добре, що клієнту не потрібно вдаватися в подробиці цієї складної машини. Адже коли ви сідаєте за кермо, вам їхати треба, а не розбиратися, чому колеса крутяться.

Занімаем.ру: Я згодна з Вами.

Отже, після дзвінка в контакт-центр позичальник відправляється до партнера програми «Миттєві гроші». Розкажіть, які організації і чому стають вашими партнерами?

Сергій Востріков: Ми пропонуємо співпрацю всім банкам і страховим компаніям нашої країни. Вигода партнера програми полягає в тому, що, не вкладаючи сотні мільйонів рублів в ІТ і рекламу, він відразу підключається до роздрібного конвеєру, який постачає йому клієнтів, вже готових узяти кредит. А від клієнтів ще ніхто не відмовлявся.

Я впевнений, що синергія від об'єднання компаній, що працюють на різних ринках - страховому, банківському, роздрібному ринку товарів народного споживання, плюс Пошта Росії, - дасть безумовно позитивний ефект на загальний результат проекту.

Сьогодні в програмі «Миттєві гроші» 22 банку бере участь безпосередньо і 56 - через систему Handy-solutions. У числі партнерів такі банки, як Інвестторгбанк (більше 100 відділень), «Мій Банк» з 25 відділеннями, АФ-Банк - один з найактивніших і давно працюючих банків в Башкирії, і багато інших. В основному, це банки регіональні, які, не маючи свого продукту, розрахованого на масового клієнта, із задоволенням підключаються, щоб не втрачати роздрібних клієнтів, які все одно до них заходять.

Плюс вони отримують від нас додатковий потік позичальників. Запущена програма відкриття офісів Алтайенергобанка за франчайзинговою схемою, яка викликала ажіотаж на ринку в 2012 році, теж дає значний результат. Але ми розвиваємо її менш активно з причини того, що це все одно ризики.

По ідеї, можна відкрити багато точок і, дійсно, відразу надати сервіс на території всієї Росії. Але ми не поспішаємо, тому що розуміємо, що краще підійти до партнерів вибірково.

Спочатку попрацювати з кращими, щоб забезпечити менші ризики. Тим не менш, чотири точки, які активно запрацювали прямо на старті, ми вже запустили. Занімаем.ру: Сергій Анатолійович, давайте повернемося безпосередньо до вашої кредитній програмі - які її ставки?

І на яку суму кредиту може розраховувати позичальник?

Сергій Востріков: Ставки по кредиту «Миттєві Гроші» варіюються від 11,9% до 38,4% і залежать тільки від кредитної історії клієнта. Доступна сума кредиту - до мільйона рублів. Але, в основному, наші клієнти запитують суми в 50-70 тисяч рублів на термін до 5 років.

Занімаем.ру: Чи трапляється так, що Алтайенергобанк відмовляє в отриманні «Миттєвих Грошей»?

Сергій Востріков: Бувають такі випадки. На сьогодні кредит надається приблизно 40% звернулися претендентів. І якщо дані, представлені позичальником, не відповідають критеріям програми «Миттєві гроші», то Алтайенергобанк запропонує кредитування за іншими програмами або на загальних умовах (як і будь-який інший банк - за наявності застав або поручителів).

За звичайними кредитами процентна ставка у нас на рівні ринку. Але в той же час ми активно практикуємо індивідуальний підхід до позичальника. Ми зацікавлені в тому, щоб кожен клієнт, який звернувся до нас за кредитом, отримав таку послугу і задовольнив потребу в тому, що йому зараз дійсно необхідно.

Занімаем.ру: Припустимо, після розмови з фахівцем контакт-центру позичальникові потрібно обдумати рішення: брати чи не брати кредит. Зробити це набагато простіше, коли перед очима є розрахунки: скільки платити, коли, яким способом та інше. На яку інформацію може спиратися позичальник до прийняття рішення?

Сергій Востріков: Коротка інформація є на коробочці «Миттєві Гроші», всередині неї - пластикова карта Алтайенергобанка і докладна інструкція з розрахунками, термінами і ставками. Якщо якесь питання залишається відкритим, оператор нашого контакт-центру миттєво перемкне клієнта на фахівця, і він зможе в індивідуальному порядку отримати відповіді на всі запитання. Занімаем.ру: Чи укладаєте ви кредитний договір?

Сергій Востріков: Так, звичайно. У пункті активації картки, куди позичальник приходить для отримання грошей, йому запропонують укласти договір з Алтайенергобанком. Причому всі реквізити позичальника там вже будуть - ці дані автоматично потраплять в договір з анкети, заповненої оператором.

Залишиться тільки ознайомитися з договором і поставити підпис.

Занімаем.ру: А чи може людина передумати без остраху бути обдуреним?

Сергій Востріков: Так, є 15 безпроцентних днів, коли кредит можна повернути. На старті нашої роботи в цьому сегменті ми побачили, як важко в регіонах пояснити людям, що таке grace-періоди, і чому, якщо отримуєш готівку через банкомат, раптом з'являється комісія банку - тобто на руки банкомат видає суму, меншу, ніж суму кредиту ... Низька фінансова грамотність призводить до того, що банки, які просувають пластикові картки, або ті, які намагалися обдурити своїх клієнтів, приховуючи комісії, викликали негативну реакцію, яка надовго затрималася в свідомості людей. Ми даємо своїм клієнтам чіткий графік платежів, де розписані кожні 12 або 24 місяці.

Позичальник знає, що потрібно заплатити, приміром, одну тисячу 242 рубля на місяць - і всі.

Більше розуміти нічого не потрібно.

У договорі стоять дата і сума. І людина, яка поставила під цим свій підпис, впевнений, що до кінця періоду у нього не буде ні заборгованості, ні зобов'язань, тільки позитивна кредитна історія! Все просто: взяв «Миттєві Гроші», все розрахував і платиш через будь-який термінал, будь-яке поштове відділення без комісії.

Ми, природно, беремо на себе компенсацію всіх комісій за платежі.

Занімаем.ру: У випадку якщо кредит «Миттєві Гроші» з якихось причин виявився не оформлений, де здати коробочку? У тому ж місці, де вона була куплена?

Сергій Востріков: Здавати коробочку немає необхідності. Незважаючи на те, що зараз вам відмовили в кредиті, ми впевнені, що в майбутньому наша співпраця можливо. Протягом трьох місяців Алтайенергобанк щомісяця буде намагатися встановити вам ліміт кредитування, щоб ви змогли отримати готівку.

Якщо банк так і не зможе встановити ліміт по кредиту, то через три місяці ви отримаєте назад на карту «Миттєві Гроші» 410 рублів.

Ця сума більше, ніж та, що була за неї заплачено. На вкладені вами 390 рублів ми нарахуємо 27% річних в якості компенсації. Занімаем.ру: В яких регіонах Росії доступна програма «Миттєві гроші»?

Сергій Востріков: Ми підключили зараз дев'ять регіонів, у тому числі Новосибірськ, Алтайський край, Гірничо-Алтайськ (Барнаул), Оренбург, Самару, Пермь, Башкирію, Кіровську область ... І там запустили програму. Число поштових відділень у кожному регіоні близько 800-900, і там «Миттєві Гроші» дійсно стають доступними для населення. Ми відкриємо ще близько 25 офісів в регіональних центрах.

Наша мета - максимальне присутність у всіх федеральних округах.

Основне завдання - донести послугу туди, де проживає основне населення країни. Пріоритетні міста - мільйонники і далі, з чисельністю жителів в 600-700 тисяч. Звичайно, ми хочемо, щоб мережа «Миттєві Гроші» була доступною та зручною у кожному невеликому населеному пункті.

Занімаем.ру: Яке загальне число точок активації карти «Миттєві Гроші» на поточний момент?

Сергій Востріков: Кількість точок активації дорівнює загальній кількості відділень банків та наших партнерів-активаторів. На поточний момент є більше 450 офісів, де можна отримати кредит за програмою «Миттєві Гроші». Ми продовжуємо активно розвивати власну мережу філій.

У найближчих планах на цей рік - відкриття офісів у більш ніж 20 регіонах. Серед них Іжевськ, Кіров, Казань, Набережні Черни, Нижній Новгород, Новокузнецьк, Ростов-на-Дону, Уфа і інші. Тут офіси з'являться в найближчі місяці.

Тим не менш, основа програми - це партнерська мережа. Сумарна кількість прийнятих заявок - наш основний показник - це 1 500-1 700 заявок на день. Занімаем.ру: Це середня цифра?

Сергій Востріков: Так, і, незважаючи на всі святкові та вихідні, потік заявок не скорочується. Завантаження нашого контакт-центру наочно показує, що продукт людям дійсно потрібний. І ми готові до обслуговування ще більшого потоку.

Всі потужності системи - і контакт-центр, і collection, та інші елементи - налаштовані на значно більший обсяг робіт. Занімаем.ру: Який потік заявок очікується? 

Сергій Востріков: Більше 10 тисяч заявок на день, і ми плануємо на нього вийти вже до кінця поточного року. Сумарний обсяг видачі - понад півмільярда рублів. Занімаем.ру: А який середній рівень прострочення за вже виданими кредитами?

Сергій Востріков: Не більше 3% з невеликим, що в три рази краще за показник, закладеного в нашу модель. Занімаем.ру: Я чула про те, що програма «Миттєві Гроші» передбачає можливість відновлення кредитної історії. Що це означає, і як це працює?

Сергій Востріков: Зараз, після півроку, в основному, нам телефонують люди з гарною кредитною історією, і ми відразу бачимо їх по базам даних. Але є й такі, чия прострочення іншим банкам досягає 120 днів. Вони отримують «Миттєві гроші» за підвищеною ставкою, але якщо їх платежі по кредиту будуть регулярними, то ми переглядаємо процентну ставку у бік зменшення, таким чином, і гроші за простроченні іншому банку можна повернути, і ставку відсотка по новому кредиту зменшити.

Ми вважаємо, що з будь-якої ситуації вихід є, головне - рухатися, не сидіти склавши руки.

У житті практично все можна виправити, було б бажання.

А ми допоможемо. Серед тих, хто вже вибрав такий шлях співпраці з Алтайенергобанком, є дуже задоволені. Ці люди пишуть нам листи з зізнаннями, дякують за послугу, говорять «спасибі» за ще один шанс, тому що з простроченням в кредитній історії, дійсно, дуже важко далі спілкуватися з банками, щоб поправити своє фінансове становище.

У багатьох банків 60-денне прострочення - вже за лінією відсікання. Ми ж працюємо в цьому сегменті і бачимо, що людям ця послуга потрібна. Занімаем.ру: Напевно, вже можна оцінити перші результати роботи програми.

Ви ними задоволені?

Сергій Востріков: Ми трошки випереджаємо графік, намічений стратегією розвитку. Ми закінчили виконання стратегії з розвитку роздробу, попередню трирічну стратегію, досягли всіх намічених основних показників. Минулий рік завершили, як і планували.

І ухвалили стратегію розвитку на наступні три роки, намітили зростання основних показників активів, капіталу таким же темпом, який нам вже вдалося продемонструвати. Ми сподіваємося вийти на хорошу якість позичальників. Тобто, ті великі обсяги та портфелі, які буде формувати програма «Миттєві Гроші», будуть продаватися іншим банкам або у вигляді заявок, або у вигляді сформованих портфелів кредитів.

Основа нашої стратегії на 2012 рік - прибуток і якісний роздрібний портфель, прозорий для всіх співінвесторів та інших наших ринкових контрагентів. Занімаем.ру: Скільки портфелів кредитів вже продано?

Сергій Востріков: Вже реалізовано більше 34 угод на суму 6,5 мільярдів рублів. Відповідно, технологія відпрацьована, ми розуміємо, як це робити, і не прагнемо все забрати до себе на баланс. Ми ростимо капітал за рахунок прибутку, тобто у стратегії виходить прибутковий зростання.

Ми займаємося простою бізнесом, надаючи можливість російським громадянам отримувати швидкий, дешевий і доступний кредит.

Занімаем.ру: Минулий рік показав, що програма є популярною. На який термін найчастіше беруть кредит за програмою «Миттєві Гроші», і який в середньому виходить щомісячний платіж?

Сергій Востріков: Середній термін кредиту - два роки. Щомісячний платіж становить близько 2 600-2 500 рублів, що абсолютно доступно для людей, які отримують зарплату до 25 тисяч рублів. Це цільовий сегмент позичальників програми.

Для цих людей в країні, дійсно, дуже мало пропозицій фінансових послуг.

Занімаем.ру: Чи існують у «Алтайенегобанка», крім «Миттєвих Грошей» інші інноваційні проекти?

Сергій Востріков: Росіяни в цілому стають активнішими, вивчають, цікавляться, запитують ... Той, хто вперше отримує кредит готівкою, починає користуватися пластиковою карткою і розпізнає її переваги, розуміє, який це зручний інструмент в житті. Ми поступово привчаємо людей до пластика. Мрія нашого уряду, щоб всі обороти були безготівковими.

Але для цього треба щось зробити, треба дати людям ту послугу, яка їм потрібна.

Сьогодні ринок вимагає кредити готівкою.

І ми даємо кредит готівкою, але всередині ключ - пластикова карта, яка поступово прищеплює людині смак до нормальних, цивілізованих методів розрахунків. Сьогодні пластикова карта «Миттєві Гроші» є і засобом накопичення. Ми встановили досить високий відсоток на залишок по рахунку.

Закривши свою поточну потребу кредитом, потім людина може цією картою користуватися, наприклад, як внеском до запитання. Тому той продукт, який працює в програмі «Миттєві Гроші», вже зараз виконує різні функції. Ми на практиці намагаємося підвищувати фінансову грамотність наших позичальників і вважаємо, що в нашій роботі є певна частка соціальної відповідальності. Олена Кузнєцова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Індекс Фосборн: можливостей отримати іпотеку стає більше 3 лютого 2010 0:00 За 2009 рік іпотека пройшла шлях від майже повного забуття (у січні ... Більше

Іпотека для зарплатних клієнтів у банку БКФ 9 вересня 2012 0:00 З сьогоднішнього дня банк БКФ починає надавати іпотеку учасникам своїх зарплатних проектів.Кредити в рамках ... Більше

РОСГОССТРАХБАНК (СПб) відкрив шостий офіс з «електронний касир» 20 серпня 2012 ... Більше

«Золота» VISA АГРОПРОМКРЕДІТа принесла своїм власникам шампанське 28 серпня 2012 15:54 Три клієнта Банку Агропромкредит (двоє - з Пермського філіалу, третій - клієнт ... Більше

Кредитні картки - умови оформлення, користування, обслуговування Кредитні карти все більше і більше рекламуються банками.Сьогодні вже важко сказати, який реклами більше, ... Більше

Популярне