Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Центр повернення банківських комісій - комісія за видачу кредиту незаконні комісії банків


Центр повернення банківських комісій - комісія за видачу кредиту, незаконні комісії банків

Незважаючи на те, що більшість жителів нашої країни так чи інакше залучені в сферу кредитування, питань і «білих плям» в розумінні суті питання не стає менше. Заради можливості придбай бажану або необхідну річ люди змушені погоджуватися на всі умови банку. Але, виявляється, не всі з них законні.

Про те, як можна захистити свої права Занімаем.ру розмовляє з Антоном Канунникова, директором Центру повернення банківських комісій (місто Новосибірськ).

  Занімаем.ру: Сама назва Вашої компанії говорить про те, що повернути банківські комісії можливо. Які банківські комісії є незаконними і чому?

Антон Канунніков: Робота нашого Центру будується на положеннях Цивільного кодексу РФ, Закону про захист прав споживачів, Положенні Банку Росії № 302-П "Про правила ведення бухгалтерського обліку в кредитних організаціях, розташованих на території РФ" і постанові Вищого Арбітражного Суду від листопада 2009 про визнання незаконним стягування комісій при видачі споживчих кредитів. Зараз основна судова практика склалася з повернення нав'язаних послуг - це, перш за все, комісії за розгляд кредитної заявки, за відкриття позичкового рахунку, за його ведення і за видачу кредиту. Саме за цими видами послуг склалася судова практика не на користь банків. Занімаем.ру: Значить, банки програють судові справи ...

Антон Канунніков: Так, банки не зацікавлені в поверненні комісій в добровільному порядку і роблять це тільки за судовими рішеннями. Більш того, зустрічаються банки, які свідомо затягують судові процеси і порушують закон «Про виконавче провадження», ухиляючись від виплат. Реальний термін повернення комісії становить в середньому 3-4 місяці, так як вся процедура доволі складна, і багато строки від нас не залежать.

У цілому, вся робота по поверненню комісії складається з дев'яти основних етапів: 1) підготовка і направлення претензії до банку, 2) підготовка і подача позовної заяви в суд, 3) призначення дати засідання, 4) попереднє слухання справи, 5) розгляд справи по суті, 6) отримання рішення суду, 7) отримання виконавчого листа, 8) пред'явлення виконавчого листа до банку або в службу судових приставів або РКЦ Банку Росії.

9) перерахування грошових коштів на рахунок клієнта. Занімаем.ру: Ви згадали про те, що банки можуть свідомо затягувати судові процеси. Чи існують інші перешкоди в процесі повернення комісій?

Антон Канунніков: Основна і єдина трудність, з якою стикається Центр повернення банківських комісій, - це завантаженість судів. Вже зараз, коли за вікном грудень, ряд суддів призначають засідання на квітень 2012 року. Є приклади, коли позовні заяви лежать в судах більше трьох місяців і судові засідання не призначаються.

Природно, стоячи на захисті інтересів наших клієнтів, ми не можемо спокійно дивитися на існуючий стан справ і періодично пишемо скарги у вищі інстанції для зміни ситуації. І рекомендуємо своїм клієнтам набратися терпіння, оскільки терміни призначення та розгляду судових засідань від нас не залежать.

Але ми робимо все, щоб ці терміни скоротити. Занімаем.ру: Чи може клієнт бути впевнений у тому, що співпрацюючи з вами, поверне свої гроші назад? Як розраховується винагорода за вашу роботу?

Антон Канунніков: Перед тим як взяти кредитний договір в роботу ми проводимо його економіко-правову експертизу. Якщо ми бачимо, що права громадян порушені і банки взяли комісії незаконно - то ми беремо такий договір в роботу. Вартість експертизи договорів споживчого кредитування становить 500 рублів, договорів по автокредиту - 750 рублів і 1000 рублів - по іпотеці.

Вартість послуг по складанню претензії, позовної заяви, представництва в суді, стягнення грошових коштів з банку залежить від розміру комісії.

Важливо пам'ятати, що вартість послуг Центру підлягає компенсації відповідно до Цивільного Кодексу РФ, тобто гроші, які клієнт витратив на повернення комісії, будуть повернуті йому шляхом включення суми понесених витрат у рішення суду, обов'язкового до виконання банком. Варто сказати, що ми працюємо з усіма клієнтами. Особливо нам вдячні клієнти з невеликими сумами комісій до 10 тисяч рублів, з якими ніхто з конкурентів не працює.

Спеціально для них ми розробили тариф «Економний», вартість послуг по якому складає всього 2199 рублів. Занімаем.ру: Це, мабуть, вдячна робота - допомагати людям у тому, в чому вони безсилі.

Розкажіть трохи про фахівців, які працюють у Вашій компанії. Хто вони?

Антон Канунніков: Команда Центру повернення банківських комісій - це об'єднання професіоналів з різних галузей. Наші співробітники отримали освіту в провідних європейських і російських вузах, працювали на Уралі, Далекому Сході, в Сибіру і Європейської частини Росії. Більшість членів нашої команди мають великий банківський досвід.

Ми розвивали банківський бізнес і знаємо його специфіку. Безумовно, кістяк команди - це висококваліфіковані юристи, які спеціалізуються на захисті громадянських, трудових і майнових прав.

Штатна чисельність компанії - 35 осіб, третина з них колишні співробітники УРСА / МДМ Банку. Занімаем.ру: Які документи потрібно надати клієнтові для початку роботи з вами?

Антон Канунніков: Для здійснення процедури повернення необхідно надати кредитний договір, графік платежів та виписку з рахунку. Важливу роль відіграє саме виписка, яка надається до суду і підтверджує сам факт оплати комісії, в тому числі і по закритим договорами. Отримати її просто - це стандартна банківська операція, для здійснення якої треба звернутися в банк з усною або письмовою заявою.

Термін підготовки виписки - максимум один-два дні. У ряді банків ця операція платна - від 50 до 200 рублів.

Якщо банк з якоїсь причини відмовляється видавати виписку з рахунку, наприклад, в цілях затягування процедури повернення комісії, наша компанія береться за повернення комісії без даної виписки, виробляючи розрахунок комісії на підставі графіка гасіння кредиту. В суді ми обов'язково озвучуємо, що банк перешкоджав процедурі повернення комісії шляхом відмови у наданні виписки по рахунку та клопочемо про її надання. Занімаем.ру: А чи існує «термін давності» щодо повернення банківських комісій?

Антон Канунніков: Термін позовної давності по даній категорії справ складає три роки. Важливо розуміти, що якщо комісія була одноразовою - виплачувалась в момент видачі кредиту - то таку комісію повернути неможливо, якщо з дати видачі кредиту пройшло більше трьох років. Інший підхід до визначення строку позовної давності використовується для випадків, коли комісія щомісячна.

Таку комісію можна повернути за три останні роки від поточної дати, незважаючи на те, що кредит міг бути виданий більше ніж три роки тому. Наприклад, клієнт отримав автокредит в червні 2007 року, комісія по кредиту щомісячна, термін кредиту - п'ять років.

У цьому випадку клієнт може розраховувати на повернення комісії за період з грудня 2008 року по грудень 2012 року. Занімаем.ру: На якому етапі ви рекомендуєте почати роботу з повернення банківських комісій? Паралельно погашення боргу за кредитом, або краще дочекатися, коли кредитний договір закінчить свою дію?

Антон Канунніков: Якщо у клієнта кредит діючий, і в суму щомісячного платежу включена комісія, то ми рекомендуємо якомога швидше звернутися за захистом своїх порушених прав. У цьому випадку ми повернемо вже оплачену комісію і скасуємо її стягування на майбутні періоди. В результаті графік платежів перебудується - скоротиться або сам розмір платежу, або термін кредиту.

Ми працюємо з усіма типами договорів, немає ніякої різниці діючий кредит або закритий.

Занімаем.ру: Які банки, з вашого досвіду, найчастіше вдаються до незаконних комісіям, і, навпаки, які банки ведуть порівняно чесну гру?

Антон Канунніков: В основному, наші клієнти - це люди, які уклали кредитні договори з банками в період з 2007 по 2010 роки, тобто ми повертаємо комісії за три останні роки. Але є в роботі клієнти, які уклали кредитні договори в 2012 році. Їх небагато, близько 2,5%, і це позичальники таких банків, як «Траст», МДМ Банк, Банк «Лівобережний» (Новосибірськ), Банк Житлового фінансування, ВТБ24 та інших.

У числі наших «клієнтів» понад 30 банків - це фактично всі лідери роздрібного кредитування. Заради справедливості можу відзначити, що у нас майже немає позовів до ЮніКредітБанк і Банку Москви - ці банки не помічені в нав'язуванні додпослуг. Але більшість лідерів банківського рітейлу у 2007-2010 роках успішно продавали свої кредитні продукти і так само успішно брали додаткові кошти за нав'язані послуги.

Зараз ситуація змінилася - банки вже не використовують стягування комісій в своїх продуктах, але тепер намагаються заміщати їх нав'язуванням послуг по страхуванню. Занімаем.ру: Чи можливо вже на етапі підписання кредитного договору уникнути сплати комісій, або на сьогоднішній день система вибудувана так, що банківські комісії доводиться спочатку платити, а потім повертати?

Антон Канунніков: Банківська роздріб побудована таким чином, що клієнт може отримати кредит тільки на типових, стандартних умовах. У фахівців банку, які укладають кредитні договори з фізособами, відсутні необхідні повноваження, щоб внести зміни в умови кредитування. Це рітейл: клієнт підписує той договір, який йому пропонують.

Індивідуальний підхід присутній тільки при роботі з VIP-клієнтами, коли умови кредитування обговорюються, і всі побажання клієнта включаються в договір.

Тому якщо банк стягує незаконну комісію, відмовитися від її оплати клієнт не може. Єдиний варіант - сплатити комісію, а потім повернути її на підставі рішення суду. Займаємо ру: Центр повернення банківських комісій був заснований в лютому 2012 року в Новосибірську.

В яких регіонах Росії ви працюєте зараз?

А.К.: У нас відкрито шість центрів повернення в Новосибірську, два в Томську і один в Кемерово. У найближчих планах компанії - відкриття центрів в Калінінграді та Іркутську. Занімаем.ру: До речі про плани, чи збираєтеся ви вводити нові послуги?

Антон Канунніков: Ми працюємо з масовим сегментом, для якого характерна низька правова і фінансова грамотність, і багато компаній цим активно користуються. Ми вважаємо, що можливість захистити свої права - це те, чого зараз бракує людям. Правозахисні організації відзначають нехай і повільне, але зростання правової грамотності населення, готовності захищати свої права.

Ми цей тренд бачимо і хочемо своєю діяльністю бути корисні суспільству і державі.

Основна ідея нашого бізнесу - це організація продажів юридичних послуг в роздріб з використанням передових бізнес-технологій та регіональної мережі відділень. Повернення банківських комісій - це наш перший продукт, але не єдиний. На одному продукті простіше обкатати технології операційно-вартісного менеджменту.

Частково нам вже це вдалося, ми запустили наступний продукт - оптимізація кредитної заборгованості, що має на увазі зниження боргу та щомісячних платежів для клієнтів, що опинилися в скрутному фінансовому становищі. На черзі й інші продукти, наприклад, допомога в складанні скарг з приводу придбання неякісних товарів і послуг, захист порушених прав за трудовим і страховим спорам.

Занімаем.ру: Дякую за інтерв'ю! Удачі Вашої компанії і клієнтам! Сподіваємося, що незабаром Ви розповісте читачам Занімаем.ру про нові продукти Центру повернення банківських комісій.

Олена Кузнєцова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Комерційний банк ОТП Банк - вклади, кредити, іпотека, незалежний відгук Відкрите акціонерне товариство «ОТП Банк» внесено Центробанком РФ в КГР 28.03.1994 (номер ліцензії - 2766).Чинна ... Більше

Банк Уралсиб - кредити комерційного банку Uralsib Про банк Свою історію банк «Уралсиб» веде з 1993 року.Створений він був в Башкортостані і спочатку ... Більше

Банк Ренесанс Капітал - кредити банку Ренесанс Про банк Банк «Ренесанс Капітал» веде свою історію від 24 листопада 2000 року, коли він ще називався «АльянсІнвест» ... Більше

Випущена кредитка з трьома автомобільними додатками! На російському ринку банківських карт з'явилася унікальна пропозиція для автомобілістів - карта, що об'єднала в собі ... Більше

Автокредит без початкового внеску - де взяти автокредит без першого внеску Більшість з нас мріють про власний автомобіль, для когось це необхідність, для ... Більше

Популярне