Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Боргове агентство Пристав З колектором треба йти на контакт


Боргове агентство «Пристав»: «З колектором треба йти на контакт»

Боргове агентство Пристав З колектором треба йти на контакт

Сергій Шпетер, Старший Віце-президент боргового агентства «Пристав», розповідає порталу «Занімаем.Ру» про зміни, що сталися з ринком колекторських послуг, про прогнози щодо обсягів заборгованостей за кредитами, а також дає поради боржникам, як поводитися з колекторами. «Занімаем.Ру»: Сергій, які зміни на ринку колекторських послуг слід очікувати найближчим часом і чи чекати змін у законодавчих актах, що регулюють діяльність колекторів? Сергій Шпетер: Незважаючи на те, що колекторський ринок досить молодий, його учасники з перших днів прагнуть до того, щоб діяльність колекторських агентств була більш прозорою і професійної.

Ми створили Національну асоціацію професійних колекторських агентств, в її рамках розробили кодекс етики і налагодили механізм врегулювання спірних ситуацій і скарг з боку боржників, якими керуються всі члени НАПКА. Разом з тим у минулому році був зроблений ще один важливий крок у бік формування цивілізованого колекторського ринку в Росії: в рамках Національної асоціації професійних колекторських агентств спільно з банківськими асоціаціями ми представили консолідований документ «Законопроект про стягнення простроченої заборгованості», який зараз розглядається Мінекономрозвитку. Зараз ми активно працюємо з державними органами, від яких залежить доля законопроекту. Ми сподіваємося, що вже до кінця цього року він буде винесений на розгляд Уряду. Звичайно, це буде дуже важливий крок.

Закон визначить порядок, умови, принципи та форми стягнення простроченої заборгованості, припинить недобросовісні методи збору боргів, визначить організації, що мають право займатися колекторською діяльністю. Будуть встановлені певні правила поведінки на ринку. Прийняття закону забезпечить захист прав та інтересів боржника. Дані заходи позначать правові рамки і приведуть до відходу з ринку недобросовісних колекторів.

Законодавчі норми сприятимуть підвищенню професіоналізму колекторських агентств, а також культури життя в кредит. «Занімаем.Ру»: Як змінюється ставлення банків до колекторським агентствам? Чи охоче банки погоджуються на подібний аутсорсинг?

С.Ш.: Зараз важко знайти банк, який не співпрацює з колекторським агентством. Складність перших років роботи боргових агентств, утворених ще в 2004-2005 роках, полягала в тому, щоб створити ринок, якого на той момент не існувало. Саме перші роки нашої роботи пройшли під знаком підтвердження правильності обраної стратегії - необхідність аутсорсингу в банківському секторі. Робота банку - це видавати нові кредити, залучати нових клієнтів.

А збір простроченої заборгованості - це не профільна діяльність. На неї потрібні і певні фінансові, і часові ресурси, і кваліфіковані фахівці. Колекторські агентства повного циклу володіють і високотехнологічними колл-центрами, і професіоналами в області повернення боргів. Ми регулярно проводимо тренінги, семінари для наших співробітників, працюємо виключно в рамках законодавчих і етичних норм.

Зараз банки розуміють, що набагато ефективніше віддавати роботу по стягненню заборгованості професіоналам, а основний акцент робити на профільну діяльність - видачу нових кредитів. «Занімаем.Ру»: Чи можна прогнозувати збільшення обсягу портфелів колекторів до кінця 2012 року?

С.Ш.: Згідно з офіційною статистикою ЦБ РФ, починаючи з 1 кв. 2012 року, зростання простроченої заборгованості в роздрібному банківському секторі в абсолютному вираженні стабілізувався і до кінця травня склав майже 250 млрд. рублів без урахування реструктуризованих кредитів. У відносному ж вираженні зростання прострочення за аналогічний період часу скоротився і склав 7,8%.

Основна причина цього - збільшення обсягів видачі нових кредитів. На наш погляд, і до кінця року величина простроченої заборгованості в абсолютному вираженні буде збільшуватися. Однак у відносному - її обсяг буде зменшуватися. Подолавши кризу, банки активно приступили до кредитування, що за визначенням викличе зростання прострочення.

«Занімаем.Ру»: За минулий рік наскільки ефективними виявлялися превентивні заходи та досудове стягнення боргів? Яка частка судових розглядів у загальному обсязі справ? С.Ш.: У деяких публікаціях іноді можна зустріти строчки про те, що всі питання щодо погашення заборгованості потрібно вирішувати тільки в судовому порядку. Але суд - це досить тривалий і витратний процес, що вимагає великої кількості вільного часу і засобів.

До того ж, програне справа - це і пряму втрату репутації людини, і мінус для кредитної історії боржника, який в подальшому не дозволить користуватися послугами банків, і зустріч з судовим приставом-виконавцем, з рішенням суду прийшли описувати майно. Якщо у вас є борг, то навіть за рішенням суду, неможливо піти від його погашення. У підсумку, вийде потрійна оплата: доведеться оплачувати і основний борг, і відсотки по кредиту, і всі судові витрати, які цілком і повністю лягають на плечі боржника. Тому набагато ефективніше і дешевше для всіх сторін врегулювати питання і погасити борг до суду, вдаючись до допомоги колекторського агентства.

Адже колектор - це одночасно і фінансовий консультант, який порекомендує вихід зі сформованої ситуації, допоможе знайти рішення проблеми. Наше завдання - не «вибити» борг, а зрозуміти, яким чином він утворився і як його можна погасити. Тому основна частина роботи колекторів - це, звичайно ж, досудове стягнення, це переговори з боржником, підвищення фінансової грамотності позичальника. Частка судових розглядів у загальному обсязі справ не так велика.

«Занімаем.Ру»: Отже, колектор зацікавлений у встановленні контакту з позичальником. А наскільки охоче позичальники йдуть на діалог з вашими колегами? Чи можна говорити про зміну ставлення до колекторів з боку боржників?

С.Ш.: Ще зовсім недавно, з часів «лихих 90-х», колектори асоціювалися з громилами з прасками, паяльниками і бейсбольними бітами. Однак відмінність підходу агентства по роботі з «поганими боргами» від нелегальних методів повернення грошей полягає в суворому дотриманні всіма нормами законодавства. Зокрема, неприпустимо стягувати борг за допомогою погроз заподіяння шкоди здоров'ю або життю боржника або його близьких. За кордоном вже впродовж багатьох десятків років колекторські агентства є повноправними учасниками фінансового ринку. У нашій країні колекторський ринок має не таку довгу історію, але з часом так буде і в нашій країні.

Боржники, безсумнівно, починають більш охоче йти на контакт з представниками колекторських агентств. Багато починають розуміти, що чим довше йти від проблеми, ховатися від банку, колектора, тим важче буде вирішити ситуацію. Є кілька можливих варіантів спілкування з колектором.

Якщо ви отримали лист або смс, можна передзвонити в колекторське агентство, залишити всю інформацію, обговорити і розібратися в ситуації. Якщо з тих чи інших причин ви не хочете особисто спілкуватися з колектором, можна відправити інформацію по електронній пошті або через форму зворотного зв'язку на нашому сайті. Ми не розглядаємо анонімні повідомлення, тому потрібно обов'язково вказувати і ПІБ, і номер кредитного договору, та назву банку, в якому брали кредит. Тому ще раз повторю: навіть якщо вам подзвонив колектор, не варто ховатися і чекати його візиту, треба йти на контакт.

Професійний колектор обов'язково порекомендує конкретні кроки щодо розв'язання вашого питання. Соня Коркодінова, спеціально для «Занімаем.Ру» Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Вихід з економічної кризи - програми, шляхи виходу Питання «Як вийти з кризи?» Сьогодні є ... Більше

Мікрокредит для бізнесу від Абсолют Банку подешевшав 9 травня 2012 0:00 За мікрокредитів для бізнесу від Абсолют Банку була знижена процентна ... Більше

Банки Самари - який банк вибрати, де взяти кредит Самара - одне з найстаріших міст нашої країни - є не тільки ... Більше

Банк Хоум Кредит оновив пропозиції по дебетових картках Банк Хоум Кредит представив нову, оновлену лінійку дебетових карт.Тепер ... Більше

Заявка на автокредит онлайн - де її можна подати Купити машину в кредит сьогодні достатньо просто.Достатньо бажання і відвідування автосалону - там вас ... Більше

Популярне