Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Бізнес-старт кредит на франшизу від Ощадбанку


"Бізнес-старт": кредит на франшизу від Ощадбанку

З недавнього часу успішно розпочати свою справу стало ще простіше. До надійному варіанту відкриття бізнесу по франшизі додалися знання, досвід і всебічна підтримка індивідуального підприємця з боку найбільшого банку країни. Про нову кредитну програму «Бізнес-старт» порталу Занімаем.ру розповів віце-президент з розвитку малого бізнесу ВАТ «Ощадбанк Росії» Сергій Борисов.

Занімаем.ру: Сергій Ренатовіч, не зупиняючись на перевагах франчайзингової схеми перед варіантом відкриття власної справи «з нуля», почнемо з питання, як давно працює програма «Бізнес-старт», і чи можна говорити про якісь результати вже зараз?

Сергій Борисов: Кредитування на старт діяльності - це принципово новий напрям кредитування, як в Ощадбанку, так і в цілому на ринку кредитних продуктів Росії. Банки дуже неохоче фінансують такі проекти, оскільки вони завжди є високоризикованими, що в першу чергу пов'язано з відсутністю досвіду ведення бізнесу та необхідних знань у починаючого підприємця, відсутністю розуміння, яким видом бізнесу займатися, а також адекватного бізнес-плану проекту. Ощадбанк Росії запустив проект кредитування на старт підприємницької діяльності в середині грудня 2012 року.

Цей проект є принципово новим у тому числі й тому, що ми даємо можливість підприємцю отримати знання в області відкриття і ведення власного бізнесу і почати свій бізнес за розробленою компанією-франчайзером бізнес-моделі, що враховує успішний досвід розкрученого бренду. Так, ви праві, переваги франчайзингової схеми відкриття власної справи очевидні для починаючого підприємця - відповідно до умов продукту «Бізнес-старт» клієнт Ощадбанку укладає Угоду про співробітництво з компанією-франчайзером, в рамках якого останній надає допомогу в підборі приміщення для ведення бізнесу, укладення з контрагентами договорів на поставку активів, придбаних за рахунок кредитних коштів, а також організовує федеральну рекламну підтримку.

Таким чином, умови співпраці з компанією-франчайзером забезпечують комфортне початок бізнесу. На даний момент, з урахуванням необхідності акцептування клієнтів у компаній-франчайзерів, ми схвалили першу операцію. Це кредит на відкриття ресторану.

Зараз продукт знаходиться на етапі пілотного впровадження, і перші результати його впровадження ми будемо оцінювати тільки в червні поточного року.

Занімаем.ру: А чи можна оцінити саму затребуваність кредитів на відкриття бізнесу по франшизі?

Чи багато хто клієнти Ощадбанку з порога кажуть, що хочуть отримати кредит «Бізнес-старт», або вашим фахівцям часто доводиться орієнтувати їх на таку можливість?

Сергій Борисов: Високу затребуваність кредитування на відкриття власної справи Ощадбанк відзначає вже давно на підставі обширної накопиченої бази досліджень, проведених серед наших клієнтів і позичальників - суб'єктів малого підприємництва. Саме результати цих досліджень стали передумовами для створення кредитного продукту «Бізнес-старт». З урахуванням вищезазначеного, орієнтувати клієнтів на отримання кредиту «Бізнес-старт» не доводиться.

Навпаки, вони звертаються в банк за кредитом, вже визначивши для себе планований бізнес на підставі широкої реклами варіантів бізнесу, як з боку Ощадбанку, так і з боку компаній-франчайзерів, які в свою чергу також інформують своїх клієнтів і радять їм звернутися до Ощадбанку для отримання фінансування задуманого ними бізнесу. Занімаем.ру: Скажіть, на якому етапі відкриття бізнесу по франшизі рекомендуєте підприємцю звернутися за кредитом Ви? Які документи йому необхідно представити?

Сергій Борисов: Питання достатності фінансів - одна з основ успішного запуску будь-якого бізнесу. Якщо претендент у бізнесмени (наш потенційний клієнт) не буде впевнений у своєчасній фінансової допомоги банку на початковому етапі планування, то бізнес, швидше за все, не відбудеться. Ми це розуміємо, тому алгоритм видачі кредиту «Бізнес-старт» передбачає початок розгляду кредитної заявки ще до офіційної реєстрації нашого клієнта в якості індивідуального підприємця, акцептування клієнта у компанії-франчайзера по бізнес-моделі, відповідно до якої планується бізнес, і вибору приміщення для бізнесу.

  Фактично робота клієнта з банком по даному проекту починається з вивчення мультимедійного курсу «Почни бізнес з Ощадбанком», розташованого на офіційному сайті банку, і вибору планованого бізнесу відповідно до пропонованих бізнес-моделями компаній-франчайзерів. Позитивним моментом в розробленому алгоритмі кредитування є те, що будь-які «серйозні» кроки клієнта по відкриттю власного бізнесу (сплата паушального внеску, укладення договору про співпрацю з франчайзером і т.д.) відбуваються тільки після того, як банк дав схвалення за кредитом.

Якщо клієнт вже почав бізнес сам, то Ощадбанк запропонує йому інші кредитні продукти, але вже на розвиток бізнесу (наприклад, продукт «Кредит« Довіра »). Для схвалення кредитної заявки по продукту «Бізнес-старт», клієнт повинен: 1) представити в банк паспорт, військовий квиток або приписне свідоцтво; 2) заповнити анкети встановленої банком форми; 3) представити попередній акцепт на співпрацю від компанії-франчайзера; 4) підібрати відповідне приміщення для бізнесу (при необхідності) і т.д. Повний перелік документів представлений на сайті банку www.sberbank.ru.

  Занімаем.ру: Сергій Ренатовіч, обмежує чи Ощадбанк підприємця у виборі компанії-франчайзера? Чи можливо отримати кредит на розвиток бізнесу, який ще не представлений в Росії?

Сергій Борисов: Ми ніяк не обмежуємо клієнта у виборі франшизи для бізнесу - це може бути будь франчайзер, представлений на російському ринку. Однак, і це не секрет, банк бере на себе підвищений ризик, вкладаючи гроші в бізнес, що будується з «нуля». Одним з факторів, що нівелюють вищевказаний ризик, є впевненість у тому, що обрана клієнтом компанія-франчайзер є надійним учасником ринку.

Саме тому до всіх компаній-франчайзерам, які беруть участь у проекті «Бізнес-старт», Ощадбанк висуває певні вимоги і проводить аналіз їх фінансової стійкості.

Для цього компанії-франчайзеру необхідно надати документи, перелік яких можна уточнити в будь-якій філії банку, що здійснює видачу кредиту «Бізнес-старт».

Занімаем.ру: До речі, в яких регіонах Росії можливе отримання кредиту на франшизу?

Сергій Борисов: Продукт «Бізнес-старт» знаходиться в стадії пілотного тестування в філіальної мережі банку. Цей пілот триватиме протягом першого півріччя 2012 року, далі, якщо підсумки пілотного впровадження будуть визнані успішними, ми запустимо його на всю Росію. Проте вже зараз можна подати заявку на отримання кредиту «Бізнес-старт» в таких містах, як Санкт-Петербург, Мурманськ, Новосибірськ, Єкатеринбург, Нижній Новгород, Самара, Пенза, Омськ, Казань, Ростов-на-Дону, Уфа, Перм, Іжевськ, Воронеж, Бєлгород, Краснодар, Сочі, Красноярськ, Іркутськ, Ставрополь, Челябінськ, а також містах Московської області.

У список потрапили міста-мільйонники, або міста, що мають високий рейтинг «ОПОРИ-РОСІЇ» по «сприятливості» для розвитку малого бізнесу. Занімаем.ру: Важливе питання: на яку максимальну суму кредиту може розраховувати підприємець, і протягом якого терміну йому необхідно повернути позикові кошти? 

Сергій Борисов: У відповідності з умовами продукту максимальна сума кредиту складає 3 млн. рублів, але в той же час банк не фінансує більше 70% проекту: в 30% від суми проекту починаючий підприємець повинен брати участь своїми коштами. Максимальний термін користування кредитними коштами - 42 місяці. Однак необхідно розуміти, що термін кредиту і його розмір залежать від бізнес-моделі конкретної франшизи.

Тому максимальні критерії будуть визначатися фахівцями Ощадбанку в кожному окремому випадку. Занімаем.ру: Напевно кредитом «Бізнес-старт» потрібне забезпечення.

Яке майно Ощадбанк готовий розглядати в цій якості? Не знижує Чи це доступність кредиту, який фактично покликаний допомогти відкрити бізнес «з нуля»?

Сергій Борисов: Умови забезпечення по продукту «Бізнес-старт» є скоріше його перевагою, ніж обмеженням. За кредитом в будь-якому випадку оформляється порука працевлаштованого фізичної особи (родича клієнта або третьої особи). Плюс, якщо по кредиту здобуваються необоротні активи (авто, обладнання), - вони також оформляються в заставу.

Якщо клієнт купує по кредиту тільки товари для обороту, то, крім поручительства, в забезпечення нічого не оформляється.

Іншого особистого майна не вимагається. Занімаем.ру: Так, такі умови можуть стати дійсною підтримкою для починаючого бізнесмена. До слова про підтримку ... Ви вже згадували про те, що підприємцям, які роздумують взяти кредит «Бізнес-старт», Ощадбанк прямо на сторінках свого сайту пропонує медіа-курс з основ підприємницької діяльності, рекомендації з вибору франшизи і, дослівно, «будь-яку консультаційну допомога в бізнесі ».

Поясніть, будь ласка, як організована ця допомога, і хто з фахівців Ощадбанку цим займається?

Сергій Борисов: Не секрет, що Ощадбанк є не тільки фінансовим партнером для своїх клієнтів, але часто і основним консультантом у питаннях ведення бізнесу за напрямками бухгалтерського обліку, оподаткування, взаємодії з органами державної влади з питань субсидування та іншого. Консультування проводиться у філіях банку, як за допомогою проведення семінарів, круглих столів, так і індивідуально при зверненні до фахівця Ощадбанку, який здійснює продажу банківських продуктів клієнтам - суб'єктам малого підприємництва. Що стосується продукту «Бізнес-старт», то консультаційна допомога в організації конкретного бізнесу виявляється також з боку компанії-франчайзера, за моделлю якого організовується бізнес.

Звичайно, наші продавці продукту «Бізнес-старт» обізнані про загальні критерії бізнесу з тієї чи іншої моделі і можуть розповісти про пропозиції банку, але більш глибоку консультацію проводить компанія-франчайзер.

Занімаем.ру: Чи існує якийсь рейтинг найбільш «популярних» серед клієнтів Ощадбанку франчайзерів?

Сергій Борисов: Такого рейтингу немає, ми недавно почали кредитування і перебуваємо в процесі аналізу поданих на отримання кредиту заявок. Таких заявок вже більше 90, тобто перше схвалення банком кредитної угоди - це кредит на відкриття ресторану. Серед поданих заявок є проекти на відкриття оздоровчих центрів, ріелторських агентств, ресторанів, студій дошкільного розвитку дітей, пралень і багато чого іншого.

Що вибрати, залежить від побажання клієнта.

  Занімаем.ру: Буває, що підприємці «входять у смак» і, через деякий час після успішного старту, готові розвивати новий бізнес. Чи існують для них особливі умови при повторному зверненні в Ощадбанк? Чи можуть їм видати другий кредит на франшизу?

Сергій Борисов: Продукт «Бізнес-старт» надається клієнтові тільки один раз. Ця технологія розрахована виключно на клієнта-новачка в бізнесі. Далі, коли клієнт успішно стартує, він продовжує цікавити нас як потенційний споживач всій широкої продуктової лінійки кредитних продуктів банку.

Приміром, такий позичальник зможе скористатися кредитом на розвиток бізнесу «Кредит« Довіра »або отримати більш складні продукти під його інвестиційні проекти.

Головне, це отримати можливість старту, а далі все залежить від роботи самого клієнта.

Занімаем.ру: Сергій Ренатовіч, спасибі за інтерв'ю! Сподіваюся, що всі нові проекти, запущені, завдяки кредиту «Бізнес-старт», будуть успішними, а Ви розповісте нам про перші результати програми вже в червні цього року.

Олена Кузнєцова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк24.ру запропонував термінали розміром з флешку Банк24.ру почав просування мобільних міні-терміналів ... Більше

Послуги кредитного брокера підприємствам, вартість послуг кредитного брокера Отримання кредиту підприємством, з одного боку, справа клопітна, ... Більше

"Професійний колектор - це не громила з праскою і паяльником"  Як фінансова криза позначилася на банківській галузі?Справляються ... Більше

Асоціація російських банків веде переговори з Верховним судом про можливість продажу прострочених кредитів колекторським агентствам 26 червня 2012 9:36 ... Більше

УРАЛСИБ відкрив кредит "Офіцерський" і продовжив "сімейну" кредитну акцію 21 травня 2012 21:34 БАНК УРАЛСИБ озвучив відразу дві приємні кредитні новини для різних цільових груп ... Більше

Популярне