Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Бистробанк про кредити для малого та середнього бізнесу


Бистробанк про кредити для малого та середнього бізнесу

Бистробанк про кредити для малого та середнього бізнесу

Сергій Черкашин, директор департаменту маркетингу ВАТ «БистроБанк», к.е.н., і портал «Занімаем.Ру» розмовляють про кредити для малого та середнього бізнесу, а також про те, що заважає активній співпраці банків і суб'єктів МСБ. «Занімаем.Ру»: Сергій В'ячеславович, БистроБанк пропонує різні програми кредитування малого і середнього бізнесу. Одна з них - надання кредитів на реалізацію інвестиційних проектів. Хто може отримати такий кредит? Сергій Черкашин: За даним кредитом вимоги до позичальників стандартні і аналогічні вимогам банку за іншими програмами кредитування суб'єктів малого бізнесу.

Кредит можуть отримати юридичні особи та ВП, які здійснюють діяльність на протязі 6 місяців і більше, мають позитивну кредитну історію (або відсутність негативної) або які мають не більше двох фактів реструктуризації / пролонгації за позиковими зобов'язаннями. Юридична особа повинна також відповідати наступним критеріям: чисельність співробітників до 250 чоловік і обсяг річного виторгу, що не перевищує 1 млрд. рублів. А ось по цілям такий кредит повинен бути спрямований на впровадження інновацій або модернізацію виробництва. Під «впровадженням інновацій» мається на увазі впровадження розробок підприємств, підтверджених чинними патентами.

Модернізація виробництва повинна припускати удосконалення або оновлення обладнання і технологій з метою підвищення продуктивності, ефективності або якості виробництва. «Занімаем.Ру»: Які його основні умови? С.Ч.: Умови кредиту БистроБанка «На фінансування інновацій та модернізацію виробництва» наступні. Сума кредиту - від 1 до 90 млн. рублів, термін кредитування - від 6 до 84 міс.

Величина власних вкладень в реалізацію проекту - не менше 15%. Процентна ставка за кредитом - 11,5% річних. Без комісій. У разі реалізації інноваційного проекту буде потрібно наявність патенту, авторського свідоцтва, експертизи, підтверджуючої інноваційний характер винаходу.

При використанні сторонніх розробок необхідно наявність патенту і відповідного договору з автором, передавальним суб'єкту МСП право використання розробок для виробництва продукції. У разі реалізації проекту з модернізації виробництва буде потрібно розрахунок по збільшенню обсягів продажів (поліпшення якості продукції виробничого призначення) і план щодо її реалізації. Пріоритет надається проектам, які створюють нові робочі місця, а також проектам, в яких банк-партнер готовий бути співінвестором і вкладати власні кошти. Вимагається також надання бізнес-плану з реалізації проекту.

«Занімаем.Ру»: Чи є якісь особливі вимоги до бізнес-плану? С.Ч.: Особливих вимог до бізнес-плану немає. У нас є рекомендації щодо його складання, але ми не вимагаємо надання бізнес-плану у відповідності з ними або за формою банку.

Я б виділив два моменти, які важливі для банку і з якими ми стикаємося на практиці. Для нас важливо, щоб позичальник відбив, для чого він планує реалізовувати проект і чому він вибирає те або інше рішення по його реалізації. І найголовніше, який економічний ефект він планує отримати. Це очевидні речі, які повинні бути відображені в бізнес-плані.

Але на практиці, навіть досить «великі» Позичальники, які працюють на ринку не один рік, не можуть оцінити ефект від реалізації проекту, не можуть пояснити, чому вони вибирають те чи інше обладнання або набувають програмне забезпечення (на яке, наприклад, планується взяти кредит). «Занімаем.Ру»: На яких умовах відбувається страхування об'єкта кредитування? Чи може позичальник сам вибрати страхову компанію? Або є обмеження? С.Ч.: Позичальник сам вибирає страхову компанію, обмежень немає.

Предметом забезпечення по кредиту виступає майно позичальника або третіх осіб (житлова і комерційна нерухомість): торгові, офісні, виробничі та складські приміщення, легковий та вантажний автотранспорт, спецтехніка, виробниче обладнання, інше ліквідне майно, ТМЦ в обороті та / або банківська гарантія. Страхування майна проводиться на суму кредиту строком на 1 рік з подальшою пролонгацією. Страхують ризики - втрата (загибель) і пошкодження майна. «Занімаем.Ру»: Наскільки затребуваним є кредит на фінансування інновацій? Або ж в банк, в основному, звертаються за класичними кредитами для юридичних осіб?

С.Ч.: Зараз в банк клієнти в основному звертаються за класичними кредитами: на поповнення оборотних коштів, закриття касових розривів, придбання комерційної нерухомості. Попит на кредит «На фінансування інновацій та модернізацію виробництва» дуже низький. Необхідно визнати, що це не масовий і не «коробковий» продукт. Тим більше, макроекономічні фактори і ситуація на ринку не сприяють і не стимулюють належним чином бізнес на впровадження інновацій та модернізацію виробництва.

Багато підприємств все ще займають вичікувальну позицію і не поспішають реалізовувати нові інвестиційні проекти. Найбільшою популярністю у клієнтів БистроБанка зараз починає користуватися кредит «Оптимальний». Це кредит до 5 млн. рублів зі спрощеною процедурою оцінки позичальника. Потрібен мінімум документів: не треба подавати довідки з Податкової, довідки з Банків. При цьому ставка по кредиту всього лише від 12,5 до 13,5% річних, а термін кредиту - до 3-х років.

Потенційний попит на ринку кредитування суб'єктів малого та середнього бізнесу досить великий, місткість ринку - величезна. Але якщо міркувати про реальний попиті, то він на порядок нижче. Я б відзначив одну з головних, на мій погляд, причин, по якій не складається співпраця в ланцюжку «Банк - суб'єкт МСБ».

Стандарти ведення обліку підприємства МСБ та вимоги банків до нього в більшості випадків не збігаються. Банку необхідно розібратися в реальне фінансове становище клієнта і оцінити ризики, але вони не можуть цього зробити. Вимоги банків за наданих документів малозрозумілі для суб'єктів МСБ, і їх задоволення для них трудомістко.

А буває, що клієнт взагалі не в змозі підготувати всі необхідні банками документи. Фінансове планування та облік на підприємствах МСБ, та й на великих російських підприємствах, залишає бажати кращого. У результаті багато суб'єктів МСБ просто не можуть розраховувати на банківські кредити. Соня Коркодінова, спеціально для «Занімаем.Ру» Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Росгосстрах БАНК розширив мережу банкоматів за рахунок партнерських відносин з банком УРАЛСИБ 26 червня 2012 10:02 Росгосстрах БАНК і банк ... Більше

Об'єднання банків - злиття на банківському ринку Конкуренція на регіональному банківському ринку посилюється.Регіоналам доводиться битися ... Більше

Національне Бюро кредитних історій чекає різкого зростання кількості кредитних історій від корпоративних позичальників 2 липня 2012 21:31 Національне ... Більше

Ханти-Мансійський і Газпромбанк оголосили про спільну з Єкатеринбурзький забудовником акції 29 ... Більше

Експрес-кредит в магазині, як взяти кредит в магазині В останні кілька років практично у всіх магазинах (за винятком хіба що продуктових) пропонують оформити покупку ... Більше

Популярне