Главная » Кредитні карти. Умови пільгового періоду. Поради » Економіст Михайло Хазін і світова фінансова криза


Економіст Михайло Хазін і світова фінансова криза

Економіст Михайло Хазін і світова фінансова криза

Коли трапляється несподіване для більшості експертів подія, що зачіпає все суспільство в цілому, починається "розбір польотів". Часто знаходиться один-два фахівця, які, подібно Кассандру, попереджали про загрозу, що насувається, однак їхні аргументи не були почуті. Одним з таких експертів був Михайло Хазін, що попереджав про майбутнє кризі задовго до його початку.

Економіста Михайла Хазіна можна взагалі назвати фахівцем з криз. У 1997 році, працюючи у складі групи експертів в Кремлі, він передбачив неминучий дефолт 1998 року, проте заходи прийняті не були. Навпаки, замість того, щоб негайно відреагувати, внутрікремлевскіе сили, зацікавлені в продовженні функціонування піраміди ДКО, зуміли витіснити Хазіна і його колег з роботи. Потім сталося те, що Михайло Хазін пророкував - криза 1998 року, результати якого всім відомі. Уроки в уряді зробили, створивши золотовалютний запас і резервний фонд, однак економіка країни міцно сіла на нафтову голку.

Допомогли сусіди: ціни на "чорне золото" росли по всьому світу, а основним джерелом зростання експерти називають Китай, економіка якого вимагала все більше і більше ресурсів для зростання. Росли і доходи росіян, помітно випереджаючи продуктивність праці, і мало хто звертав увагу на нечисленні прогнози економістів, в числі яких був Михайло Хазін. Згідно з прогнозами Хазіна, зростання мав ось-ось закінчитися, причому не тільки в Росії. Фінансова криза 2008 року для Росії став повною несподіванкою. Дійсно, рекордні за всю історію країни золото-валютні резерви і високі ціни на нафту послабили пильність властей і суспільства.

Зростання держвидатків, начебто, влаштовував всіх: за допомогою бюджету до росіян потрапляли гроші, росла в ціні нерухомість до радості будівельників, рітейлери розширювали свої мережі, а автодилери встигли звикнути до черг на свій товар. Проте вже в кінці 2008 року стає ясно, що криза затягнеться. Хазін попереджає, що нас чекає, можливо, друга Велика Депресія або щось гірше. Долар, світова валюта, сьогодні перебуває в хиткому положенні, і в разі його девальвації в світі може настати хаос.

Більше 100 років умови гри суттєво не змінювалися, і сьогодні альтернативи долару просто не існує. Подібні побоювання висловлюють, крім Михайла Хазіна, та інші експерти. Наприклад, Джордж Сорос, відомий валютний спекулянт і філантроп. Однак повернемося до російських реалій.

У ситуації нестабільності багато росіяни шукають власні рішення. Куди вкласти гроші, щоб врятувати сімейний бюджет від наслідків кризи? Які активи варто купувати в 2008 - 2009 році, а від яких - позбавлятися?

В ефірі "Ехо Москви" на початку грудня Михайло Хазін відповідав на запитання слухачів. У короткостроковій перспективі (3-4 місяці) він радив міняти рублі на долари або євро, оскільки девальвація рубля в 2009 році продовжиться (принаймні, в першій половині року). Довгостроковим ж "захисним" вкладенням грошей Михайло Хазін назвав золото.

Як і сотні років назад, золото не втратило своєї захисної функції. Як варіант, золото можна купити у вигляді золотих монет Ощадбанку Росії. Хазін дає поради не тільки в ефірі чи на шпальтах газет. Він є автором багатьох наукових праць і популярних книг.

Крім того, Михайло Хазін має свій сайт в інтернеті - worldcrisis.ru, де можна знайти багато інформації як на тему світової кризи (що зрозуміло з назви сайту), так і по фінансовій кризі в Росії на 2008 і 2009 роки, а також статті та прогнози Михайла Хазіна та інших економістів. Чи збудуться вони - покаже час, проте досвід показав, що інтуїція і суворий розрахунок вченого рідко обманюють пана Хазіна. Поживемо - побачимо! Роман Іванов, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Російський Стандарт оголосив про емісію кредитних карт Centurion з титану від American Express 1 червня 2012 10:09 ... Більше

Антиколектор - як уберегти себе від колекторських агентств? Ніхто з нас не застрахований від того, щоб не потрапити до лав неплатників по ... Більше

Промсвязьбанк представив нову технологію прийому платежів по картах Промсвязьбанк спільно з компаніями ... Більше

Гарна кредитна історія - навіщо вона потрібна, кредит з хорошою історією У кількох статтях Занімаем.ру ми ... Більше

Договір іпотеки квартири, реєстрація іпотечного договору Відповідно до законодавства всі договори іпотеки регламентуються двома основними законами - ФЗ «Про іпотеку (заставі нерухомості)» і ФЗ «Про ... Більше

Популярне