Що таке кредитна історія

Що таке кредитна історія.  Титульна основна додаткова закрита частина кредитної історії

Розглянемо з яких частин складається кредитна історія. Кожна частина має свій зміст оформлення і призначення. Також відрізняється використання кожної з частин кредитної історії за запитом цікавлять осіб.

Кредитна історія складається з трьох частин титульної, основної та додаткової або закритої частини.

Титульна частина кредитної історії

I частина - так звана "титульна частина кредитної історії" - містить дані про позичальника, за якими його потрібно ідентифікувати (для фізичної особи: реквізити документа який засвідчує особу, Прізвище ім'я по батькові.

Для юридичних осіб, установ організацій це будуть дані: повна та скорочена назва, ідентифікаційний номер та інші реквізити.

Основна частина кредитної історії

II частина - її ще називають "основна частина кредитної історії". Ця частина містить додаткові відомості та дані про позичальника та дані про виконані і не виконаних зобов'язаннях позичальника (сума зобов'язання, строки виплат і погашення, строки сплати відсотків та інші дані щодо кожного зобов'язання як позитивні так і негативні.

Додаткова закрита частина кредитної історії

III частина - "додаткова (правильніше буде сказати закрита) частину кредитної історії" - містить всі дані про джерела надходження і формування відомостей кредитної історії, тобто про банк, який надав відомості, а також про осіб, які використовували дану кредитну історію.

Де зберігається і як передається кредитна історія

Кредитна історія відправляється в бюро кредитних історій виключно за наявності особистого, достовірного письмової згоди позичальника.

Бюро кредитних історій - це таке національне юридичні особа, установа організація, зареєстрована законним чином, що є комерційною організацією і спеціалізується на оказиваніі послуг по обробці, зберіганню, формуванню кредитних історій ралічних осіб, а також послуг з надання за спеціальними запитами кредитних звітів та інших послуг. Бюро бувають звичайними і об'єднаними.

Існує спеціальна Федеральна служба з фінансових ринків Росії, яка на державному рівні реєструє різні бюро кредитних історій і вносить ці дані до Державного реєстру бюро кредитних історій. І крім того проводить контроль і спеціальний нагляд за діяльністю всіх бюро кредитних історій.

Центральний каталог кредитних історій (ЦККІ) спеціально створений для формування, збереження та надання за запитами суб'єктів кредитних відносин інформації, що стосується бюро кредитних історій. Крім того, ЦККІ зберігає на тимчасовій основі бази даних підприємств, які знаходяться на стадії ліквідації, перереєстрації, реорганізації, або з інших підставами виключених з державного реєстру бюро кредитних історій.

Суб'єкт кредитної історії

Суб'єкт кредитної історії це таке юридична або фізична особа - позичальник за договором кредитування, у відношенні якого збирається кредитна історія. Також в цю категорію осіб потрапляють користувачі кредитної історії, які отримали письмовий, документально підтверджена згода іншого суб'єкта кредитної історії на використання (отримання, аналіз) кредитного звіту.

Хто може отримувати інформацію з центрального каталогу кредитних історій

З Центрального каталогу кредитних історій можуть отримувати інформацію:

· З використанням коду (спеціального додаткового коду) суб'єкта кредитної історії через мережу - ресурс Банку Росії;

· Без використання коду (спеціального додаткового коду) суб'єкта кредитної історії з використанням банку, БКІ, пошти, що надають послуги телеграфу, або нотаріуса. Сформувати спеціальний код або додатковий код кредитної історії має суб'єкт кредитної історії за умови укладання кредитного договору.

Як анулювати код суб'єкта кредитної історії

Змінити, видалити або, іншими словами, анулювати код суб'єкта кредитної історії, або при необхідності згенерувати додатковий код можливо:

· З використанням коду суб'єкта кредитної історії через ресурс Банку Росії;

· Без використання коду суб'єкта кредитної історії через кредитну організацію чи бюро кредитних історій.

Запит направляється безпосередньо через інтернет в Центральний каталог кредитних історій з використанням ресурсу Банку Росії


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Юніаструм Банк запустив нову систему дистанційного обслуговування Юніаструм Банк запустив багатофункціональну систему інтернет-банкінгу ... Більше

Відпочинок в кредит - кредит КРЕДИТ ЄВРОПА БАНКу Де отримати кредит на відпочинок?Яка процедура його оформлення?Чому ці кредити користуються популярністю?Євген Єрофеєв, керівник проекту ... Більше

Пермська міська Дума виділила кошти на підтримку ошуканих пайовиків 2 березня 2012 13:29 Депутати Пермської міської ... Більше

Ринок іпотеки - вересень 2009 року 13 жовтня 2009 0:00 Вересня утримається річну тенденцію ринку до поступового поліпшення умов по іпотечному ... Більше

Колекторське агентство - робота колекторських агентств, права колекторів Повернення боргів - досить цікава тема.Відразу на думку спадають лихі хлопці ... Більше

Популярне