Главная » Кредит на освіту. Навчання в кредит » Споживчі кредити для студентів чи дають кредит студентам


Споживчі кредити для студентів, чи дають кредит студентам

Повноцінних споживчих кредитів студентам не видають. Причини очевидні. Немає ніякої впевненості в тому, що навіть ідеальні молода людина або дівчина, половина життя яких зайняті навчанням, інша - роботою або відносно недавно створеної родиною, зможуть виплачувати взятий споживчий кредит. Сама система обмежень з видачі кредитів побудована багатьма банками так, щоб «обмежити себе» від студентів.

Адже у вимогах до позичальників нерідко встановлюється мінімальний вік у 23 роки. Така політика діє, наприклад, в споживчих кредитах МДМ Банку. Не будемо обговорювати особливості кредитної політики банку - не це зараз є нашою метою - але звернемо увагу на те, що МДМ Банк не самотній у своїх вимогах. Практично всі найбільші банки не можуть видати споживчий кредит студентам, так як встановлюють невідповідні для останніх вікові рамки. Так, мінімальний вік для кредитів банку «Петрокоммерц» встановлений у 18 роках із забезпеченням і в 22 роках без забезпечення.

Як ми бачимо, тут банк також захищає себе від ризиків, пов'язаних з кредитуванням студентів. В умовах «Русь-Банку - та ж жорсткість: вік позичальника повинен складати від 21 року (це вже приблизно третій-четвертий курс університету). Словом, і там непросто отримати споживчий кредит студентам. Ми можемо розглядати ще безліч прикладів, і в більшості банків напевно зустрінемо той же принцип: банк намагається або не допускати студентів, ставлячи обмеження за віком, або ставити собі додаткові варіанти захисту - забезпечення, тобто заставу, під можливий кредит для студентів.

Банки намагаються обмежити студентів від одержання кредитів - очевидно, що такі позичальники не вважаються в середовищі банкірів надійними. І справа не у відомій з Середніх століть вольності їх життя. Студенти - люди, менше інших схильні до того, щоб знайти собі постійне робоче місце. Вони ще шукають своє покликання, а тому високі шанси того, що позичальник або позичальниця залишать свої робочі місця. Студенти рідко знаходять собі довготривалі робочі місця, а можливість мати постійну роботу не дуже велика для студента під час навчання.

ВНЗ явно мало піклуються про надання своїм студентам робочих місць під час навчання; найтісніші зв'язки вищих навчальних закладів з великим бізнесом ледь допомагають знайти робочі місці десяти навіть частці учнів - та й не всі з них отримують роботу на підприємстві під час навчання. Великий бізнес цікавиться в стажерів і практикантах, і частіше лише у їхніх лавах результатами знаходить собі потенційно привабливих співробітників. Крім того, в університетах Росії серед педагогічного персоналу і керівництва поширена думка, згідно з яким працюючий студент має більш низьку успішність і рідше відвідує університетські заняття, що не позбавлене сенсу: наявність роботи примушує багатьох студентів не ходити на заняття і в сесію видавати викладачам ледь тримаються в голові знання, отримані по чужих конспектами та підручниками, прочитаним за ніч до іспиту. Звичне всім вимога банку до наявності постійного зазначеного в трудовій книжці доходу і термінам роботи на останньому місці не менше шести місяців або навіть роки - це вимоги, які говорять банку, що позичальник здатний виплатити свій споживчий кредит в строк. Студенти часто цього не мають.

Вони можуть мати джерело доходу, але доход їх не відрізняється постійністю: мало хто працював більше року, отримати роботу на термін більше року для більшості студентів, особливо до третього-четвертого курсу - рідкісна можливість. Хоча і повідомляють про студентів, що працюють мало не з першого курсу, це бувають поодинокі випадки. А чим менш постійний дохід, тим більші ризики змушений понести банк - і з меншою ймовірністю буде виданий кредит студенту. Та й зарплата буває набагато менше. Скільки отримує науковий співробітник у ВНЗ або лаборант?

Найнятий бізнесом студент рідко отримує більше, можливо, до десяти тисяч рублів на місяць. Далеко не будь-який банк схвалить такий дохід у свого позичальника при розрахунку процентних ставок або - що останнім часом часто стали застосовувати великі кредитні організації - при такому заробіток споживчий кредит студенту видадуть на мізерну суму. Споживчий кредит студентам - велика рідкість. Можна, мабуть, виділити лише один приклад федерального банку - «Національного банку« ТРАСТ »». «ТРАСТ» правда видає кредити студентам. Але, по-перше, не цільової споживчий кредит, а всього лише кредитну картку з кредитним лімітом до 10 тисяч рублів.

  Як ви розумієте, сильно на такі гроші не поживеш. Особливо при процентній ставці 27%, неустойку при понадлімітної заборгованості в 72% річних, а також море комісій. Навіть не будемо акцентувати тут увагу на те, що ліміт необхідно відновити, а кредит діє тільки для студентів деяких вищих навчальних закладів Москви. До речі, навіть цей кредит демонструє ту ж тенденцію вікових обмежень позичальників.

Кредит видається студентам з 4 по 6 курси, тобто людям старше 21 років. Михайло Манокін, спеціально для "Занімаем.ру" 16 березня 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Кредити та кредитні картки, кредитні карти банків або споживчі кредити В ... Більше

Колектори поза законом: коли колектор переступає закон Скільки б не переймала Росія досвід американських і західних компаній, а діяти згідно ... Більше

За деякими кредитами Східного експрес банку ліміт виріс до 1 млн 23 серпня 2012 13:36 Східний експрес банк збільшив для клієнтів - фізичних осіб ... Більше

Кредитні карти для студентів В даний час відповідь на поставлене питання стає однозначним.Більшість банків стало ... Більше

Русь-Банк - кредити, філії ВАТ Русь-Банк Про банк 8 вересня 2012 Русь-Банк був перейменований в Росгосстрах Банк.Історію свого ... Більше

Популярне