Главная » Кредит на освіту. Навчання в кредит » Кредитні карти умови оформлення користування обслуговування


Кредитні картки - умови оформлення, користування, обслуговування

Небезпеки іпотеки ризики при оформленні іпотечного кредиту договір іпотеки

Кредитні карти все більше і більше рекламуються банками. Сьогодні вже важко сказати, який реклами більше, споживчих кредитів або кредитних карт. Незважаючи на різноманітність рекламних пропозицій банків, за великим рахунком, кредитні карти дуже схожі один на одного. У цій статті ми розповімо про типових умовах отримання та використання кредитних карт, вигодах і небезпеки, які в них містяться.

У чому відмінності різних кредиток? За якими параметрами можна порівнювати кредитні карти банків один з одним? Умови користування

Отже, кредитна карта - досить поширений банківський продукт, діючий за типом овердрафту або відновлювальної кредитної лінії. Споживчий кредит - це коли ви отримуєте всю суму відразу, а повертаєте частинами. У разі кредитної картки ви можете зняти частину грошей - кредитний ліміт зменшиться. Потім поповнити - кредитний ліміт збільшиться. Кількість таких операцій не обмежено, головне, бути постійно в рамках встановленого кредитного ліміту.

Кредитна картка спочатку планувалася банками як «гроші-на-перехват»: прийшли в магазин, вирішили щось купити, а грошей трохи не вистачило - розрахувалися кредитною карткою. Отримали зарплату чи якийсь інший дохід - повернули гроші на кредитну карту. У цьому сенсі всі кредитні карти однакові - по суті це розрахункова пластикова карта, до якої «прив'язаний» ліміт кредитування.

Комісії по кредитних картах Часто банки стягують з позичальника комісію за видачу кредитної картки. Ця комісія стягується лише один раз, коли ви оформляєте карту.

Останнім часом рідко зустрічається, але все таки можлива, комісія за розгляд кредитної заявки. Обидві комісії не великі, зазвичай не перевищують 500 рублів. Також банки беруть щорічну комісію за обслуговування кредитної картки. Багато банків у вигляді рекламної «фішки» пропонують «безкоштовний» випуск карти, але такі пропозиції робляться найчастіше добре зарекомендували себе клієнтам, наприклад, якщо у вас є депозит у банку, або ви отримуєте зарплату на картку від цього банку. Сума комісії за обслуговування картки залежить від категорії картки.

Звичайні Visa Classic, MasterCard Standard можуть коштувати близько 500 - 700 руб. в рік. Картки категорії Gold - щорічно більше 2 000 рублів. Комісія за зняття готівки в банкоматах банку, що випустив вам карту, а також в банкоматах інших банків.

Зазвичай ця комісія становить 3-5%. Комісію за розрахунки в магазинах я ще ніде не зустрічав, звичайно комісія за такі розрахункові операції не стягується. Власне, навіть навпаки, за розрахунок кредитною карткою вам в магазині можуть зробити знижку, звичайно це відбувається в рамках спільних тимчасових акцій платіжної системи (Visa і MasterCard) і магазину. Постійно діючі знижки деякі магазини, готелі і ресторани пропонують власникам кредитних карток категорії Gold.

Відсотки по кредитних картах Процентна ставка за користування кредитом - один із найпринциповіших, але не остаточний показник. Якщо ви хочете точно порівняти між собою кредитні карти по вартості кредиту - попросіть розрахувати приблизний графік платежів і ефективну процентну ставку (банки зобов'язані це робити за вказівкою наглядає за їх діяльністю органу - Банку Росії).

В середньому процентна ставка по кредитній карті становить 20 - 30% в рік. Хоча ставки по кредитних картах часто індивідуальні, гарному позичальникові, що оформив картку категорії Gold (по ним ставка менше) можуть запропонувати і умови в районі 19% річних, позичальникові, якого банк вважає не надто надійним - всі 45%. Пільговий період

Безвідсотковий (grace) період - по суті це період, протягом якого ви можете повністю повернути гроші на кредитну картку і не платити відсотки за користування кредитом. У різних банків він різний, на ринку зустрічаються пропозиції від 50 до 200 днів. Зазвичай він голосно озвучується в рекламі.

При оформленні картки обов'язково уточніть, як він розраховується і що в нього включається. У багатьох банків у Grace-період не входять зняття готівкою через банкомат. Особисто я стикався багато разів з ситуацією, коли мене вмовляють взяти кредитну карту з пільговим періодом, але при цьому не могли чітко пояснити, як розраховується сума щомісячного платежу і коли треба платити (в результаті про те, скільки треба заплатити і коли в черговий раз я дізнаюся з смс-повідомлень).

Але, якщо вони не прийдуть, обов'язок заплатити з мене ніхто не знімав: будьте люб'язні, громадянин-позичальник, самі порахувати і під час заплатити. А не заплатите вчасно або мало - штраф. Інші витрати Зобов'язання страхувати життя - у деяких банків це є обов'язковою умовою отримання кредитної картки. У деяких - спосіб знизити процентну ставку.

Інші «попутні» витрати - за смс-інформування, доступ до інтернет банку, телефонному банку і т.д. Платежі за кредитними картками По кредитній карті встановлена мінімальна сума платежу, яку ви можете внести, щоб погасити заборгованість по кредиту.

Особливість кредитної картки - у неї немає чіткого графіка гасіння заборгованості як у споживчого кредиту. Є розрахункова дата, в яку банк розраховує мінімальну суму, яку ви повинні погасити. Зазвичай це 10% від загальної суми боргу плюс проценти за користування, плюс комісії, нараховані за цей період (наприклад, за зняття готівки в банкоматах, річне обслуговування картки і т.д.).

У деяких банків цей мінімальний відсоток складає 5-6%. На жаль, але я свого практиці ще не зустрічав виразного пояснення від кредитних менеджерів, як це точно розраховується. Спроби самостійно обчислити ні до чого доброго не привели: коли розраховуєшся картою по трохи в магазинах по кілька разів на день - математична розрахункова модель виходить потім «ого-го».

Так що для порівняння кредитних карт різних банків, мені здається, можна використовувати просто відсоток мінімальної суми боргу, що підлягає погашенню. Партнерські кредитні карти «Приємності» багатьох великих банків - це партнерські кредитні карти, що випускаються в «співдружності» з магазинами і авіакомпаніями. При розрахунках такої пластиковою карткою в магазинах власники карток отримують додаткові знижки, накопичувальні бонуси (наприклад умовні милі в авіакомпаніях), беруть участь у розіграші різних призів. Договір Ми вже раніше багато разів писали, що при підписанні договорів та навіть заяв уважно читайте те, що ви підписуєте.

Наприклад, підписуючи заяву на кредитну карту ви насправді можете підписати оферту, яка включає масу «несподіванок» (від особливих тарифів обслуговування до зобов'язання страхуватися і т.д.). Акцептом такої оферти може бути і вчинення вами першого платежу по кредитній карті, яку вам можуть надіслати поштою або «подарувати». Обов'язково уважно вивчіть загальні умови випуску кредитних карток, надання кредитного ліміту.

Є три принципові моменти, на які треба звернути увагу. Право банку в односторонньому порядку змінювати процентну ставку і ліміт кредитування (це може бути «заховано» в формулюванні «банк має право в односторонньому порядку змінити умови кредитування». Формулювання - звичайно - в суді оскаржується, але це буде потім. Право банку в односторонньому порядку розірвати з вами договір і вимагати дострокового погашення всієї заборгованості.

  Остерігайтеся фраз типу «позичальник згоден нести витрати, відповідно до тарифів банку». Небезпека цієї фрази полягає в тому, що Ви виявите ці витрати потім, до того ж банк завжди буде мати право в односторонньому порядку їх змінити .. зрозуміло в який бік Так що, уважно читайте всі документи, які підписуєте, документи, вашу згоду з якими слід з підписання тільки заявки на кредит. Порівнюйте умови різних банків.

Вирішуйте. Н. Бабурін, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Відділення Промсвязьбанка тепер можна знайти по мобільному Останнім часом банки все активніше стали ... Більше

Банк «Західний» почав надавати миттєвий автокредит 25 листопада 2012 0:00 Банк «Західний» почав надавати автокредит за одну годину.Послуга отримала назву ... Більше

Іпотека в 2012 році - ставки, умови, тенденції ринку іпотечного кредитування Незважаючи на те, що багато говорять ... Більше

НБКИ відкрило доступ до бази заставних автомобілів "Національне бюро кредитних історій" (НБКИ) сьогодні надає всім бажаючим можливість перевірити автотранспортний засіб на предмет ... Більше

Банк ЮГ-Інвестбанк г Краснодар - кредити, послуги Про банк Відкрите акціонерне товариство «Акціонерний банк« ЮГ-Інвестбанк »(Краснодар) було внесено Центробанком в КГР 05.04.1994.Банк ... Більше

Популярне