Главная » Кредит на лікування. Оплата лікування в кредит » Розмова з колектором якщо колектори дзвонять додому і на роботу


Розмова з колектором - якщо колектори дзвонять додому і на роботу

Розмова з колектором якщо колектори дзвонять додому і на роботу

Останнім часом в Інтернеті можна знайти масу «страшних» історій про те, як колектори впливають на неплатників за банківськими кредитами. Типова ситуація - банк продав кредит колекторам, а запопадливі співробітники колекторського агентства затероризував невдалого позичальника через всі можливі канали: стаціонарний телефон, мобільний, соціальні мережі, дзвінки в двері, розмови по душам з начальством, подружжям і батьками ... судові позови ... загрози. Насправді, не так страшний чорт, як його малюють!

Ми розповімо, як правильно спілкуватися і взаємодіяти з колекторськими агентствами, щоб відстояти свої права і налагодити шанобливе співпрацю. Що робити, якщо колектори дзвонять? Якщо приходять?

Як узгодити графік платежів по кредиту? Що, якщо поки немає грошей? Знайомимося з колектором

Найчастіше люди скаржаться, що колектори постійно дзвонять на роботу, на стільниковий телефон, на домашній, на номер батьків ... Але не обов'язково ж до цього доводити! Отже, вам подзвонили.

Звонящий представився співробітником колекторського агентства.

Ваша перша фраза: «почекайте, будь ласка, я включу запис нашої розмови». Ідеальний варіант, якщо ваш телефон підтримує функцію запису телефонної розмови. Інший варіант - візьміть цифровий диктофон і включіть гучний зв'язок.

Якщо немає ні того, ні іншого - витримаєте якусь пазу і скажіть: «я готовий (а) продовжити розмову. Слухаю вас уважно ».

Можете додати: «З цього моменту всі, що ви скажете, може бути використано проти вас у суді», хоча останнє і звучить кумедно. Записи розмов з колекторами насправді не несуть особливої практичної користі. Але ви будете впевнені, що співрозмовник постарається говорити з вами пристойно: без хамства, «наїздів» та інших дій, так як мати справу з прокуратурою за фактами хуліганства та вимагання навряд чи хто захоче.

Також незайве задати колектору чотири питання: 1. Хто конкретно дзвонить (прізвище, ім'я, по батькові, посада)? 2. З якого агентства?

3. Точну поштову та юридичну адресу їх організації. 4. Контактні телефони. І, нарешті, найважливіше питання: «На якій підставі ви мені дзвоните і звідки у вас мій номер телефону?» Варіант другий, до вас додому прийшла людина, яка представляється колектором.

Ні в якому разі не пускайте його додому.

Нікому, крім поліції і судових приставів не дано право проникати у ваше житло без вашої згоди.

Всі розмови - на сходовій клітці. Далі - опитування прийшов під запис по пунктам, перерахованим вище. Аж до того, нехай пред'явить документ, паспорт, посвідчення і т.д.

Паспорт є у кожного, а свідоцтво колектора друкується на будь-якому принтері.

Якщо є можливість записати розмову, обов'язково запишіть.

Сучасні стільникові телефони мають диктофони, навіть якщо якість запису що називається «не дуже який» - не страшно. З'ясуйте, що хоче колектор. Швидше за все, щоб ви погасили заборгованість перед банком за кредитом.

Подальша тактика розмов буде вибудовуватися в залежності від того, щоб ви самі хочете: 1. Погасити кредит, але за графіком, яке влаштовує вас.

2. Затягнути час на «сперечання» за сумами, термінами і т.д., поки у вас не буде достатніх фінансових коштів, щоб розплатиться за кредитом.

3. Взагалі не спілкуватися з колекторами (а, наприклад, мати справу тільки з банком, в якому ви взяли кредит). Гасіть за графіком

Якщо ви готові погасити кредит, відразу обговоріть це питання колектором. Якщо ви самі виявите бажання гасити за графіком, в більшості випадків колектори повинні прийняти цей варіант. Для них це велика удача: вони-таки знайшли неплатника, він визнає борг і готовий платити.

У 99 випадках зі ста, якщо ви розмову з колектором ведете в поважному ключі, визнаєте борг, готові погашати заборгованість по більш-менш прийнятного графіком, колектори не будуть конфліктувати.

Якщо ви згодні із загальною сумою боргу, обіцяйте (навіть усно) реальний графік платежів. У цей момент важливо уточнити у них, що з кредитним договором, нарахуванням штрафів, пені та неустойок. Як правило, при продажі кредитного договору колекторам нарахування і відсотків, і штрафів, і комісій припиняється.

Але воно може бути відновлене в судовому порядку! Не виключена ситуація, що ви домовилися по сумі боргу, почали платити, а через деякий час колектори проводять донарахування штрафів, пені, неустойок, відсотків - всього, що передбачено договором і пред'являють знову вам до оплати. Так що до суду все ж краще справу не доводити, вам же дешевше вийде. Угода про погашення заборгованості

Кращий варіант відносин з колекторами - підписати угоду про погашення заборгованості або інший документ у довільній формі, в якому чітко прописаний графік платежів, а також зобов'язання колекторського агентства не здійснювати нарахування додаткових штрафів і пенею (формулювання для угоди краще взяти чітко з кредитного договору з банком) . Ніколи не проводите ніяких розрахунків готівкою з представниками колекторської агенції. Всі операції проводите тільки безготівковим перерахуванням на розрахунковий рахунок агентства.

Зустрічалися в моїй практиці нараховані пені та штрафи використовувалися як психологічний прийом: «ви знаєте, у вас сума штрафів ого-го яка, але якщо ви погасите кредит відразу, ми спишемо штрафи повністю». Відповідь ваш в такому випадку повинен бути таким: «Відмінно, давайте закріпимо все в письмовому вигляді». Насправді, на мій погляд, краще досягти з колекторами мирної угоди в спокійних інтонаціях.

Ви збережете свої нерви і конструктивно вирішите проблему. Додаткова угода до кредитного договору

Гірше, якщо колектор виступає в ролі агента по стягненню заборгованості. Це означає, що юридично права витребування з вас грошей досі належать банку і ваші домовленості щодо погашення кредиту - порожні слова (банк в відповідності з кредитним договором буде і штрафи нараховувати). Єдине правильне рішення - це підписання з банком нового додаткової угоди до кредитного договору, що передбачає новий графік платежів, або рефінансування кредиту. Комісії за кредитами

Не поспішайте погоджуватися із сумою вимог, пропонованої вам хоч банком, хоч колектором. Судова практика показує, що від банківських комісій різного роду можна відмовитися. У листопаді Вищий арбітражний суд (ВАС) опублікував на своєму сайті інформаційний лист з новим трактуванням статті 319 ЦК, що визначає порядок розподілу коштів при оплаті простроченого кредиту.

Зокрема, судам рекомендовано при вирішенні спору між банком і позичальником направляти платежі останнього спершу на сплату відсотків і основного боргу, і тільки потім гасити борги по штрафах.

Тепер арбітражі повинні будуть враховувати лист ВАС, виносячи свої рішення в користь неплатників. Також в судовому порядку можна суттєво зменшити суму нарахованих штрафів і пені. Вступити в листування

Буває, що вам потрібно затягнути час на «сперечання» за сумами, термінами та іншими параметрами боргу, поки у вас не буде достатніх фінансових коштів, щоб розплатиться за кредитом. Якщо колектори діють в інтересах банку, спілкування краще все-таки не затягувати, як ми вже з'ясували, це буде коштувати вам додаткових штрафів і пенею. Якщо банк продав кредит (поступився право вимагати з вас гроші за кредитним договором колекторському агентству), ви можете попросити колекторське агентство: «Нехай банк офіційно повідомить мене про це.

Кредитний договір я підписував (а) з банком, гроші отримував (а) від нього - от нехай він мене і повідомить в офіційному порядку.

Або покажіть або надішліть поштою договір поступки права вимоги на мою кредитним договором. Інакше ваші дії називаються вимаганням і за них вас покарають згідно з кримінальним кодексом ». Зверніть увагу, документ, який вам повинні надати в такому випадку повинен бути не копією, а оригінал з підписом і печаткою.

Після такої розмови (усного або по телефону), якщо ви не отримаєте на руки такий документ або вам прямо відмовлять у його наданні, ви пишете три листи. Перший лист - банку, у якого отримали кредит, приблизно такого змісту «Такого-то числа я уклав (а) з вашим банком кредитний договір № __ від __. Такого-то числа мені подзвонив (до мене приходив) ___ з __ і почав вимагати погашення цього кредиту на підставі __.

Прошу повідомити, на якій підставі банк передав без моєї згоди третій особі відомості про мого кредитному договорі і мої персональні дані в порушення Цивільного кодексу і федерального закону «Про персональні дані» ». Лист краще відправити замовленим з повідомленням про вручення або зробити два примірники: один віддати в додатковий офіс банку, на другому отримати відмітку банківського фахівця про прийом від вас цього листа.

Другий лист - самому колекторському агентству. «Такого-то числа мені подзвонив (до мене приходив) ___ з __ і почав вимагати погашення кредиту, укладеного мною з банком ___ на підставі __. Прошу надати офіційні документи, на підставі яких представники Вашої організації вимагають з мене грошові кошти ». Також рекомендованим листом або з повідомленням про вручення.

Вирішіть самі, писати чи ні наступні два листи. Користі особисто вам від них буде, швидше за все, замало, а ось у банку і у колекторського агентства проблем, можливо, буде предостатньо.

Справа в тому, що всі наступні листи будуть адресовані державним установам, які за законом зобов'язані в тридцятиденний термін вам відповісти, ну і, відповідно, вжити певні заходи. Для реакції від державних органів достатньо написати два простих поштових листи. Третій лист - в територіальне управління Банку Росії, наглядати за банком, в якому ви отримали кредит.

Адреса зобов'язаний бути розміщений на сайті самого банку.

Якщо не знайдете, пишіть в Банк Росії за адресою м. Москва, ул.Негліная, 12 - вони перешлють, як це в них називається, «по приналежності». «Такого-то числа я уклав (а) з банком ____ кредитний договір № __ від __. Такого-то числа мені подзвонив (до мене приходив) ___ з __ і почав вимагати погашення цього кредиту на підставі __. Прошу розібратися, на якій підставі банк передав без моєї згоди третій особі відомості про мого кредитному договорі і мої персональні дані в порушення Цивільного кодексу і федерального закону «Про персональні дані» ».

Для переконливості можна додати копію кредитного договору. Четверте лист, факультативне, можна написати в прокуратуру за місцем розташування головного офісу банку. Якщо в розмові з вами колектори проявили хамство і нахабство, такий лист писати обов'язково треба.

На додаток можете піти в найближче відділення міліції і написати заяву про вимагання - зайвим не буде. «Такого-то числа я уклав (а) з банком ____ кредитний договір № __ від __. Такого-то числа мені подзвонив (до мене приходив) ___ з __ і почав вимагати погашення цього кредиту на підставі __. У хамських висловлюваннях (і т.д. і т.п. і інш.

Подробиці - на ваш розсуд) Прошу розібратися, на якій підставі банк передав без моєї згоди третій особі відомості про мого кредитному договорі і мої персональні дані в порушення Цивільного кодексу і федерального закону «Про персональні дані» ». Можна писати і в прокуратуру за місцем розташування колекторського агентства. «Такого-то числа я уклав (а) з банком ____ кредитний договір № __ від __. Такого-то числа мені подзвонив (до мене приходив) ___ з __ і почав вимагати погашення цього кредиту на підставі __. У хамських висловлюваннях (і т.д. і т.п. і інш.

Подробиці - на ваш розсуд) Прошу розібратися, на якій підставі колекторське агентство вимагає у мене грошові кошти ». Якщо до моменту відправлення листа у вас на руках не буде офіційного письмового повідомлення банку або колекторського агентства про відступлення права вимоги за кредитним договором, напишіть у листі до прокуратури і про це. Користь від цих листів одна, на письмовий запит повинен бути письмову відповідь, тому задіяні в листуванні особи: банк, колекторське агентство, прокуратура, Банк Росії - почнуть відволікати сили, час і ресурси на паперову листування один з одним. Судитися

Отже, по-перше, ви зажадали документального пояснення дій колекторів. По-друге, можна подати до суду на банк на тій підставі, що, продавши ваш кредитний договір колекторському агентству, банк ущемив ваші права як споживача. У зв'язку з цим ви просите визнати договір уступки права вимоги недійсним.

Лист необхідно відправити з повідомленням про вручення (можна з описом вкладення). Копію опису (а потім і повідомлення про вручення) направте в банк і колекторському агентству з супровідним листом типу «справжнім повідомляю вас, що мною подано заяву до суду про визнання недійсним _____». Після цього формально колектори повинні відстати до рішення суду.

Не відстануть - заява в прокуратуру. Що ж з дзвінками

Що робити з дзвінками на роботу, друзям, знайомим, розклеюванням оголошень в під'їздах? У цьому випадку залишається тільки одне. Писати звернення в прокуратуру або йти заявою в міліцію: на додаток до вище перерахованих текстам щось типу «колекторське агентство ____ поширює мої особисті дані, що охороняються законом про персональні дані: дзвонить, пише і т.д.» Висновок

Якщо колектори «взялися» за вас - вони не відстануть. Тому краще вести з ними ввічливий діалог, при цьому всі домовленості ОБОВ'ЯЗКОВО фіксувати на папері двосторонніми підписами. Насправді, краще досягти з колекторами мирної угоди в спокійних інтонаціях - це збереже час, гроші і душевне здоров'я. Н. Бабурін, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Як повернути борг - як правильно себе вести і повернути борг Ви взяли кредит ... Більше

Банк Москви почав видавати іпотечні кредити за паспортом Отримання іпотечного кредиту в Банку Москви стало ще доступнішим. Банк Москви приготував спеціальну пропозицію для корпоративних і ... Більше

Військова іпотека: іпотека для військовослужбовців у банку, купити квартиру по військовій іпотеці Житлова проблема залишається найбільш злободенною серед труднощів, які ставить перед людиною життя.У ... Більше

Юніаструм Банк винагороджує клієнтів за лояльність Юніаструм Банк запропонував лояльним клієнтам пільгові умови кредитування по самим затребуваним продуктам: кредитній карті "U-Cross Grace" ... Більше

ВАТ АКБ Росбанк - кредити, іпотека, вклади, огляд банку Акціонерний комерційний банк «Росбанк» внесений Центральним банком РФ в КГР 02.03.1993.Спочатку банк був заснований під ім'ям ... Більше

Популярне