Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Шахрайство по кредитах юридичних осіб чого побоюватися як уникнути


Шахрайство по кредитах юридичних осіб: чого побоюватися, як уникнути?

Шахрайство по кредитах юридичних осіб чого побоюватися як уникнути

Там, де крутяться великі гроші, завжди знаходиться місце для шахрайства. У цій статті ми поговоримо про те, як юридичній особі не постраждати від дій махінаторів. Треба сказати, що шахрайство з кредитами юридичних осіб мало поширене.

Як правило, мова йде про зовсім вже топовому рівні, масштабних схемах та сумах в мільярди рублів, а основним потерпілим стає банк, а не яка-небудь добропорядна компанія-позичальник.

По-перше, сама процедура оформлення кредиту істотно відрізняється від відносно простої процедури отримання споживчого кредиту фізичною особою. По-друге, виходячи з необхідного пакету документів для «провертання» шахрайської схеми необхідно участь банківських працівників, а це вже «злочин, вчинений за попередньою змовою», яке переслідується кримінальним кодексом. Так що ймовірність стати жертвою «кредитних» шахраїв досить мала, але, тим не менш, є.

Чого треба побоюватися? По-перше, нікому, навіть кредитним брокерам й іншим посередникам, не можна давати оригінали установчих документів: свідоцтва про реєстрацію (ОГРН), про постановку на облік в податковому органі (ІПН), паспорта відповідальних осіб. Природно, не можна втрачати такі документи.

У разі втрати або крадіжки таких документів необхідно максимально швидко йти: А) до податкової інспекції і писати заяву про крадіжку і відновленні цих документів, Б) в міліцію - аналогічну заяву, В) в банки, де у вас відкриті розрахункові рахунки. Це дозволить, як мінімум, заблокувати отримання кредиту в обслуговуючих вас банках і, в разі чого, уникнути кримінальної відповідальності, якщо вашими документами скористаються в шахрайських цілях. Чим небезпечне розлучатися, нехай навіть тимчасово, з оригіналами документів?

Маючи їх на руках, шахраї можуть зробити печатку, довіреність в простій рукописній формі від вас на сторонню людину. І цей сторонній за дорученням оформить кредит, лізинг або факторинг. А платити потім доведеться підприємству або індивідуальному підприємцю.

За великим рахунком, банки дуже не люблять оформляти кредити за довіреностями.

У всіх випадках, як правило, потрібна особиста порука директора і засновника по одержуваному кредиту. Відповідно, їх особиста явка в банк. Якщо кредит виходить у змові з банківськими співробітниками в обхід перерахованих вище порядків, у вас, в принципі, буде шанс потім довести, що ви ніякого відношення до отриманого кредиту не маєте.

Доводити доведеться в судовому порядку, довго, клопітно, і в базах даних банків ваша компанія, та й керівник компанії як фізична особа будуть значитися як «підозрілі особи».

У розповіді про те, що зловмисники отримали кредит за краденим документам, банкіри вірять не дуже охоче.

Інший варіант, коли власник призначає нового директора, в обов'язки якого входить ведення всіх справ фірми (для цього він повинен бути «проведений» через податкову). Теоретично, директор може оформити кредит на фірму у всіх за спиною. Практично - малоймовірно, знову з тієї ж причини.

Банкам знадобиться поручительство засновника бізнесу і його присутність при підписанні кредитних документів. Однак, якщо директор буде в змові з банківськими службовцями, платити по кредиту доведеться фірмі.

Тут довести непричетність бізнесу до отримання кредиту буде практично неможливо. Третій варіант, найбільш поширений, стати жертвою, так званих, «чорних кредитних брокерів». У загальному вигляді схема шахрайства виглядає так: вам гарантують отримання кредиту, але просять оплатити послуги відразу - гроші вперед.

Якщо сума авансу невелика, в районі 5%, то це, швидше за все, не обман, і аванс розглядається як підтвердження серйозності ваших намірів. Якщо сума велика, в районі 10% суми кредиту, найімовірніше, хлопці заробляють на аванси, а самі практично нічого не роблять або роблять стандартні речі без будь-яких гарантій і непрофесійно.

Особливу настороженість повинна викликати готовність отримати кредит на будь-яку суму і натяки на те, що вони готові «намалювати» звітність під запитуваний кредит. Ось це вже небезпечно, підпис на фальшивої звітності буде стояти ваша, якщо факт підробки бухгалтерської звітності розкриється ... Хлопці, природно, скажуть, що вони «не при справах» і кримінальне покарання буде маячити вам і вашим партнерам. Так що будьте уважніше і акуратніше, а якщо є сумніви в якомусь реченні посприяти отриманню кредиту, задайте питання на нашому форумі. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 12 січня 2012


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

ЮніКредит Банку 25 вересня оголосить кращу історію про автокредиті 17 вересня 2012 20:31 ЮніКредит ... Більше

Хоум Кредит збільшив портфель кредитів на 37% 28 грудня 2012 0:00 ... Більше

Кредит під заставу земельної ділянки - іпотечні та інші кредити під заставу землі Отримати кредит під заставу земельної ... Більше

Банк Східний Експрес запропонував кредит на освіту Банк Східний Експрес ... Більше

Банки і кредити в Ростові - кредитні установи Ростов-На-Дону У порівнянні з ... Більше

Популярне