Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Іпотека в банку ВТБ 24 - огляд іпотечних програм ставки умови вимоги до документів


Іпотека в банку ВТБ 24 - огляд іпотечних програм, ставки, умови, вимоги до документів

Автокредити Газпромбанку - огляд умов і вимог банку до позичальника

Побіжний аналіз ринку іпотеки показує, що найбільш зручні з точки зору процентних ставок варіанти іпотеки - у державних установ (мається на увазі Агентство з іпотечного житлового кредитування), і у майже державних банків: ВТБ24 і Ощадбанк. Банк ВТБ 24 пропонує іпотечні кредити на покупку і нових квартир, і житла на вторинному ринку. Є нецільові іпотечні кредити під заставу наявного житла, а також «фішка», яка зустрічається не у багатьох банків - рефінансування іпотечних кредитів, наданих іншими банками.

ВТБ24 також пропонує іпотечні програми на заставне майно (тобто на квартири, які раніше були куплені в іпотеку, але люди не змогли за них розрахуватися). Виділимо наступні переваги іпотечних кредитів банку ВТБ 24: - банк враховує різні види доходів, у тому числі доходи близьких родичів; - ставки - одні з найнижчих на ринку: від 7,95% у валюті і від 8,5% річних у рублях; - максимальний термін кредитування - до 50 років; - можливість достроково гасити кредит з першого ж місяця без комісій і штрафів; - невисокі витрати на оформлення угоди. - Можливість скористатися іпотечними програмами ВТБ24 в будь-якому регіоні присутності банку; - громадянство і місце постійної реєстрації не мають значення (це зрозуміло: все одно люди зазвичай прописуються в купованих квартирах). До речі кажучи, банк стверджує, що громадянин може отримати іпотеку, надавши тільки два документи, не пред'являючи довідок про доходи і не підтверджуючи зайнятості.

Зупинимося на деяких особливостях оформлення іпотеки в банку ВТБ 24. «Фішка» перша: якщо ви готові внести первинний внесок у розмірі половини вартості квартири і більше, то банк готовий розглянути вас як потенційного позичальника по мінімальному пакету документів. Вам буде достатньо надати лише: - паспорт громадянина РФ, - водійське посвідчення, або свідоцтво про пенсійне страхування. При бажанні, ви можете додатково надати: - військовий квиток, - свідоцтво про шлюб, - паспорт дружини (чоловіка).

Всі інші умови кредитування (терміни, ставки і т.д.) залишаються базовими для обраного вами варіанту кредитування.

Вся різниця - тільки в пакеті документів, що, втім, досить непогано. «Фішка» друга: іпотека з державною підтримкою.

Банк ВТБ 24 є співучасником державної програми підтримки кредитування, при якій ставка за кредитом становить 11% річних у рублях і не залежить ні від термінів, ні від початкового внеску. Мінімальний початковий внесок по кредиту в цьому випадку повинен складати не менше 20% вартості квартири. Максимальний термін кредиту - 30 років.

Максимальна сума кредиту - 8 млн. крб. для жителів Москви і Санкт-Петербурга і 3 млн. руб. - Для жителів решти регіонів. «Фішка» третя: банк допускає, що сертифікат на отримання материнського капіталу може бути використаний навіть як початковий внесок (нагадаємо, сьогодні материнський капітал складає більше 350 тисяч рублів).

  Всі інші умови кредитування залишаються такими ж. Давайте більш детально розглянемо безпосередньо програми іпотечного кредитування банку. Програма «Вторинне житло»

Дана програма передбачає, що ви будете купувати не нову квартиру від забудовника, а вторинне житло від власника. Як і в інших програмах іпотечного кредитування банку ВТБ24, квартира оформляється у вашу власність з моменту реєстрації договору купівлі-продажу та договору іпотеки у федеральній реєстраційній службі. Щоб отримати кредит, додаткових поручительств не потрібно.

Іпотеку можна оформити на термін від 5 до 50 років у сумі від 10 000 доларів США (або в еквіваленті цієї суми в рублях або євро). Початковий внесок становить 20% від вартості квартири, що купується, проте є варіант і 10-ти відсоткового початкового внеску за умови, що ви застрахуєте свою відповідальність за невиконання або неналежне виконання зобов'язань щодо повернення кредиту (по суті, життя і здоров'я). Комісія за розгляд заявки відсутня - це добре (особливо у випадку, якщо ви витратите час на збір документів, а вам в підсумку відмовлять).

Також немає комісії за дострокове погашення - ви можете це зробити хоч з першого місяця. Однак є комісія за укладання договору.

Складає вона 1,5% від суми кредиту, але не менше 24 300 рублів і не більше 64 300 рублів. Для тих, хто хоче заощадити на комісіях, банк ВТБ24 придумав «хитре» рішення: якщо ви розмістите розмір початкового внеску у внесок, то розмір комісії складе всього 14 300 рублів. Таким чином, банк перевіряє, що у вас дійсно є грошові кошти на іпотеку, до того ж вкладені гроші можна використовувати в іпотечній угоді (тобто вони там не залишаються на віки вічні).

Процентна ставка (на ваш розсуд) може бути як фіксованою, так і плаваючою (в залежності від ставки рефінансування). Якщо ви одночасно страхуєте своє життя і здоров'я на випадок втрати працездатності, то ставка за кредитом буде залежати від терміну кредитування і первісного внеску. Якщо розмір ваших власних грошей, внесених за квартиру, дорівнює 10-20% вартості квартири, то при терміні кредитування до семи років ставка становитиме 13,05%, при терміні кредитування до п'ятнадцяти років - 13,35%, до 25-ти років - 13,65%, до 50-ти років - 13,95%.

Якщо ви відразу заплатите 20-40% вартості квартири, то ставка буде менше на 0,3% для кожного перерахованого вище терміну кредитування.

Якщо первісний внесок дорівнює 40-60% вартості квартири, то ставка буде менше ще на 0,5%. При іпотечному кредиті у валюті ставка становитиме 8,75-10,45% залежно від терміну кредитування і первісного внеску. Ви також можете укласти договір із змінною / комбінованої ставкою.

Що це означає? Ставка по вашому іпотечним кредитом встановлюється на 0,5-1% менше, ніж перераховані вище, АЛЕ банк має право після п'яти років два рази на рік (1 жовтня і 1 квітня) переглянути встановлену за договором ставку в будь-яку сторону при зміні ставки рефінансування Банку Росії. Особисто я б не радив вам погоджуватися на таку ставку - ви ніяк не можете вплинути на її розмір. Програма «Новобудова»

В рамках цієї програми передбачається кредитування придбання нових квартир безпосередньо від забудовників. Єдине обмеження: кредитуванню підлягають тільки квартири, придбані у забудовників, акредитованих банком ВТБ 24. Їх перелік розміщений на сайті банку.

Основні умови - такі ж, як і за іншими програмами. Розповімо лише про принципові відмінності. Мінімальний початковий внесок становить вже 20% вартості придбаної в іпотеку квартири.

Комісія за укладення договору складає також 1,5% від суми кредиту, але не менше 45 400 рублів і не більше 125 400 рублів (практично в два рази більше, ніж при кредитуванні придбання вторинного житла). Але її також можна зменшити до 25 400, розмістивши первісний внесок у вклад. Процентна ставка за таким іпотечним кредитом при первинному внеску від 20 до 40% в рублях на термін до 7 років складе 12,75%, на термін до 15-років вона складе 13,05%, до 25-ти років - 13,35% , до 50-ти років - 13,65%.

Якщо початковий внесок складе 40-60%, то ставки будуть на 0,5% річних нижче.

У цієї програми є «природне» відміну від програм кредитування придбання вторинного житла: до моменту здачі будинку в експлуатацію та передачі вам квартири у власність заставою є права вимоги за інвестиційним договором або договором участі в пайовому будівництві. На цей період процентна ставка збільшується на 2,5% річних. Програма «Гаражна іпотека»

Ця програма кредитування передбачає можливість придбати місце для автомобіля в гаражі або на підземній автостоянці. Я думаю, в якійсь мірі, це «хитрий» продукт спільного маркетингу забудовників і банку ВТБ24 - продавати і квартиру в новому будинку, і підземний гараж, що будується в цьому будинку; для повного комплекту треба ще пропонувати автокредит. За цією програмою можна купувати і готовий, і споруджуваний гараж.

Мінімальний розмір кредиту становить 300 000 рублів. Початковий внесок, правда, немаленький - від 30% вартості гаража, якщо він розташований під житловим будинком. Для наземних паркінгів - від 40% вартості.

Комісія за розгляд заявки складає 1,5% від суми кредиту, але не менше 15 000 рублів. Так само, як і по інших видах іпотечного кредиту в банку ВТБ24, процентна ставка залежить від розміру початкового внеску і терміну кредитування. При первинному внеску від 30 до 40% і терміні кредитування до семи років ставка по гаражної іпотеці буде 14,75%, при терміні кредитування до 15 років - 15,05%, до 25-ти років - 15,35%, до 50 років - 15,65%.

Якщо початковий внесок становить 40-60%, то ставка по іпотеці буде на 0,5% річних менше.

Ставки у валюті при аналогічних умовах будуть коливатися від 9,95% (при первинному внеску від 60% і терміні кредитування не більше 7 років) до 12,15% (початковий внесок від 30% і термін до 50-ти років).

Також можливе укладення кредитного договору з плаваючою (змінною / комбінованої) ставкою, але про недоліки такого варіанта ми говорили вище. Іпотечна програма «Нецільовий кредит» 

Зазвичай банки дають іпотеку конкретно на придбання житла. Рідко, але зустрічаються на ринку кредитні продукти, що представляють (по суті) споживчі кредити під заставу вже наявної нерухомості. З одного боку, кредит нецільової, з іншого боку - оскільки забезпеченням по кредиту є договір застави нерухомості (іпотека) - то кредит вважається іпотечним.

Основний недолік цього кредиту - його, як правило, неможливо рефінансувати в інших банках та Агентстві іпотечного житлового кредитування: «камінь спотикання» і там, і там - це відсутність в тексті договору фрази «мета кредиту - придбання житла». Вимоги до позичальника і пакету документів - типові, як і для всіх іпотечних програм. Тільки по об'єкту нерухомості (яким ви володієте і який маєте намір закласти за кредитом) весь пакет документів ви збираєте самі.

Кредит надається на строк від п'яти до двадцяти років. Максимальна сума кредиту обмежена оціночної ринковою вартістю об'єкта нерухомості, який ви збираєтеся закладати - не більше 70%. Комісія за видачу кредиту не залежить від розміру кредиту та становить 27 400 рублів.

Можливе дострокове погашення кредиту з будь-якого моменту без сплати комісій і штрафів за це.

При укладанні комбінованого договору страхування життя і здоров'я процентна ставка по кредиту буде становити 13,05% при сумі кредиту менше 40% вартості майна, що закладається і терміні кредитування до семи років, 15,3% - при терміні кредитування до 15 років, 15,6% - до 20 років. Якщо сума кредиту буде становити до 60% вартості квартири, то ставка за кредитом при терміні кредитування до семи років становитиме 15,8%, до 15 років - 16,1%, до 20 років - 16,4%. При більшій суму кредиту плюс ще 0,5% річних до перерахованих ставками.

Якщо будете брати кредит у валюті, то мінімальна ставка складе 10,45% (при сумі кредиту не більше 40% вартості нерухомості, що закладається і терміні кредитування до семи років), а максимальна - 12,35%. Рефінансування іпотеки

ВТБ 24 - один з небагатьох банків, які пропонують програми рефінансування іпотечних кредитів, отриманих в інших банках. Причому не має значення, чи був узятий кредит на придбання нерухомості або це був нецільовий кредит під заставу нерухомості. Умови кредитування по рефінансуються кредитами - такі ж, як якщо б ви брали новий іпотечний кредит за відповідною програмою (на вторинне житло, новобудову або нецільової) у банку ВТБ 24. Вимоги до позичальника і пакету документів

Вимоги до позичальників, документам позичальника та документації щодо об'єктів кредитування (тобто нерухомості), загалом, однакові для всіх кредитних програм. Обов'язкові документи, які повинен надати бажаючий взяти іпотечний кредит в банку ВТБ24: - копія паспорта (не тільки заповнені сторінки, а все - навіть порожні), - копія другого документа на вибір (військовий квиток, свідоцтво пенсійного страхування, закордонного паспорта і т.д. ), - завірена роботодавцем копія трудової книжки (до слова, у ВТБ24 досить докладно описано, як повинна бути оформлена ця копія - безумовний плюс банку, тому що багато хто цього не роблять, а потім починають «ганяти» позичальників «взад-вперед» (мінімум 2 рази), щоб ті переробили копії трудових), - копія трудового договору з основного місця роботи з усіма змінами і доповненнями до нього, - підтвердження доходу за останні 12 місяців. При цьому допускається надати як форму 2-ПДФО (за два роки), так і довідку в довільній формі.

Однак є застереження - «за формою, погодженою з кредитним інспектором» - тобто в довідці, виданій вашою бухгалтерією, по всій видимості, повинні бути всі потрібні банку цифри. Тому краще відразу взяти зразок у банку, щоб не переробляти по десять разів, - якщо у вас є інші джерела доходів (наприклад, від здачі в оренду житла, машини, авторські гонорари і т.д.), то потрібна копія податкової декларації. Тут є «засада»: припустимо, ви здаєте квартиру в найм, і договір оренди є.

У деяких банках цей договір візьмуть як непряме підтвердження вашого доходу. Але в ВТБ24 - з невизначеною ймовірністю, якщо ви не задекларували ці доходи в податковій декларації (по суті - не заплатили податки з орендних платежів ...), - якщо ви працюєте за сумісництвом десь ще, то потрібно буде надати пакет документів, аналогічний пакету по основній роботі (довідка про доходи, копія трудового договору). Перерахованими документами банк не обмежується.

Якщо ви хочете підвищити свої шанси на отримання кредиту, можете додатково надати: - копії документів, що підтверджують вашу освіту. Це потрібно для оцінки вашого потенційного рівня доходу та правдивості займаної вами посади, зазначеної в анкеті (без вищої економічної освіти ви навряд чи будете працювати фінансовим директором, наприклад), - копії документів про володіння дорогим майном (типу іномарок, котеджів і т.д. ), - якщо інформації про вашому роботодавця немає в мережі Інтернет, надайте коротку довідку, щоб у банку склалося загальне враження про те, що це за компанія, чим займається, наскільки серйозні і стійкі позиції займає на ринку, - копії виписок з банків про рух грошових коштів за картковими, вкладним, зарплатними та іншим рахункам, - документи, що підтверджують володіння цінними паперами, - копії кредитних договорів (як погашених, так і непогашених) з додатком довідок про якість виконання боргу. Відзначимо, що за переліком документів від позичальника ВТБ24 один з небагатьох банків, хто готовий кредитувати і власників (засновників) бізнесу, і топ-менеджерів цих компаній (включаючи генеральних директорів, виконавчих, фінансових, головних бухгалтерів), і індивідуальних підприємців.

Для них передбачений більш обширний пакет документів, який більше відноситься до фірми, до якої потенційний позичальник має безпосереднє відношення: - копії установчих документів (статут, установчий договір, свідоцтво про реєстрацію та постановку на податковий облік і т.д.), - розширений опис діяльності компанії, яке могло бути дати повне уявлення про напрями та масштаби діяльності, чисельності співробітників, структурних підрозділах, ключових контрагентів (постачальників, покупців, замовників), особливих конкурентних перевагах на ринку, - виписки з обслуговуючих банків про рухи по розрахунковим рахункам за останні 12 місяців, - довідки від банків і лізингових компаній про якість виконання позичкової (лізингової) заборгованості, - довідки про відсутність картотек № 2 до розрахункових рахунках і боргів перед бюджетами всіх рівнів, - копії договорів по оренді офісних, складських, торгових приміщень, - копії виконаних договорів з основними контрагентами (покупцями і постачальниками).

Наша порада: вибирайте «іменитих» контрагентів; - копії офіційної звітності, що здається в податкову інспекцію (баланс, звіти про прибутки і збитки, за єдиним податком на поставлений дохід, за спрощеною системою оподаткування). Загалом, пакет документів практично такий же, як при отриманні кредиту на юридичну особу. Ну і «єхидне» зауваження: самі здогадуєтеся, якщо ви «числитеся» десь «номінальним» засновником або директором, це може вам перешкодити при одержанні іпотеки в банку ВТБ 24.

На жаль, цим список необхідних документів не обмежується. Звернемося до документації, яку необхідно зібрати по приобретаемому в іпотеку об'єкту нерухомості (квартира або гараж): 1) копії документів, що підтверджують права власності на об'єкт нерухомості, що. Це може бути договір купівлі-продажу, дарування, приватизації, відповідним чином оформлене спадок.

До слова про спадкуванні та даруванні, банку потрібна буде довідка з податкової про те, що ви сплатили належні податки і претензій до вас з їхнього боку немає.

Навіщо це банку? Він хоче бути заздалегідь упевнений, що операція з купівлі нерухомості не буде потім оскаржена в судовому порядку істинними власниками, і банк не втратить таким чином об'єкт застави, 2) копія кадастрового паспорта на об'єкт нерухомості - її видає Бюро технічної інвентаризації (БТІ). Останнім часом, до речі кажучи, це робиться досить швидко - без виїзду заміряють, 3) довідка про прописаних мешканців (для квартир), 4) копії паспортів та свідоцтв про народження продавців-власників квартири, 5) якщо в числі власників купується (у сенсі продаваної) квартири будуть числитися неповнолітні діти, то тоді знадобиться дозвіл органів опіки і піклування на відчуження об'єкта нерухомості, при цьому, якщо в дозволі буде вимога про необхідність придбання у власність дитини іншого жилого приміщення, будуть необхідні документи по зазначеному іншому житловому приміщенню.

Звучить «страшно», однак насправді, якщо люди вирішили продавати квартиру, у них для цього є всі необхідні документи. Незалежно від того в іпотеку квартира продається чи ні, 6) звіт про оцінку квартири. Якщо квартира або об'єкт нерухомості продаються юридичною особою (актуально для покупки квартир у забудовників), тоді список документів буде ще довшим.

Однак, як показує практика, банки охоче кредитують тільки «дружніх» (або, як це прийнято говорити, «акредитованих») будівельників, за якими у них вже є всі необхідні документи, тому перерахуємо ці документи коротко: - копії установчих документів, включаючи свідоцтва про реєстрацію та постановку на облік у податковій інспекції, - копія рішення (розпорядження, наказ тощо) про продаж юридичною особою квартири позичальникові із зазначенням продажної вартості квартири, прийнятого особою, уповноваженою на прийняття таких рішень (мається на увазі, що якщо документ підписаний не директором, а кимось за дорученням, то потрібна буде ще й копія довіреності). Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 25 січня 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Акредитив банку - відкриття акредитива, форми і види акредитива Покупка квартири .... Які асоціації ... Більше

Смоленський Банк: факторинг з регресом, умови факторингу в банку Олена Чулкова, ... Більше

Промсвязьбанк збільшив мінімальний термін іпотечного кредитування до трьох років 27 липня ... Більше

Ніжневолжскій комерційний банк г Саратов - послуги, кредити банку Про ... Більше

Банки Краснодара - кредити в кубанських банківських установах В останні роки розвиток банківської системи в Краснодарському краї йде особливо швидкими темпами.Практично повна ... Більше

Популярне