Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Інноваційний кредит кредити для бізнесу на розвиток бізнесу


Інноваційний кредит: кредити для бізнесу, на розвиток бізнесу

Розвиток малого бізнесу в Росії кредитування і розвиток бізнесу

В останні місяці актуальність інноваційних кредитів помітно зросла. Бізнес починає шукати нові джерела фінансування, здатні принести кошти в найближчому майбутньому. Банки вітають такий намір, і в якості відповіді на нього пропонують різні форми інвестиційних кредитів.

Особливо поширений інноваційний кредит - це пов'язано не тільки з актуальністю і поширеністю самого поняття «інновація», але і з вимогами часу - бізнес потрібно оновлювати, а власних коштів на це часто не вистачає.

Інший варіант - необхідність фінансування якогось нововведення: нової використовуваної технології (наприклад, хімічної очистки палива), яка поки існує лише в результатах досліджень НДДКР підприємства, тому що доходів на її реалізацію поки недостатньо. Для цього працюють кредити декількох типів: інвестиційні, які є вкладенням банку в компанію для фінансування її довгострокового розвитку на найближчі роки, і інноваційні, які призначені для фінансування вводяться компанією інновацій. Спільно з банками фінансуванням таких проектів займається і держава.

Наприклад, недавно «Російський банк розвитку» профінансував декілька кредитних організацій на видачу кредитів бізнесу. Серед профінансованих банків були різні кредитні організації: «Русь-Банк», «Балтінвестбанк», а також «Татфондбанка», представник якого погодився прояснити читачам «Занімаем.Ру» деякі особливості цього виду кредитування. Видача подібних кредитів практикується багатьма банками.

Подібні проекти самостійно розвивають найбільші банки.

Вимоги по подібним видами кредитування зазвичай схожі, тому сподіваємося, що інформація, надана «Татфондбанка», допоможе всім нужденним в інновації підприємствам.

Ельза Фаррухшіна, начальник управління супроводу кредитних операцій «Татфондбанка», зазначила, що кредитна організація працює з «РосБР» вже давно: «Статус партнера« РосБР »дозволяє нашому банку приймати участь у федеральних програмах та залучати в республіку ресурси, які ми направляємо на кредитування малого та середнього бізнесу на пільгових умовах. «Татфондбанка» співпрацює з «РосБР» вже протягом 6 років. За роки співробітництва в рамках програм РосБР нами видано більше 1,5 тисяч кредитів на загальну суму більш ніж 3,5 млрд. рублів ». За новою угодою з «Російському Банком Розвитку» «Татфондбанка» займається наданням інвестиційних кредитів за новими програмами, призначеним для підтримки малого та середнього бізнесу. Про діючих програмах інвестиційного кредитування

Перша програма називається «Інвестування». Основна мета її - фінансування капітальних витрат і модернізація бізнесу, тобто удосконалення існуючих бізнес-процесів, поліпшення управлінської моделі підприємства. «Кредит надається під 13,15% річних на термін від 1 року до 5 років, сума кредиту - від 300 тисяч до 60 мільйонів рублів. Комісії за надання кредиту відсутні, - пояснила Ельза Фаррухшіна. - В якості забезпечення по кредиту можуть бути прийняті нерухомість, транспортні засоби, обладнання чи інше ліквідне майно.

Кредит видається з використанням механізму кредитної лінії з лімітом видачі, що дозволяє підприємствам самостійно визначати для себе, в який час їм необхідні кошти. Варто відзначити, що модернізація підприємства - досить актуальна проблема. Так, нещодавно до редакції «Занімаем.Ру» звернувся фермер, який вирішив разом з кількома партнерами створити єдине підприємство, в рамках якого б вів тваринницький бізнес.

  Але їх підприємство існує всього рік, через що стандартні види кредитування їх проекту допомогти не можуть.

Можливо, саме інвестиційне кредитування може профінансувати подібні проекти - хоча тут всі часто залежить від того, «підійде» чи позичальник банку: наскільки влаштують його перспективи, можливі шанси на розвиток бізнесу - мова тут йде про дуже великі суми грошей, і висока ставка і навіть дорогий заставу не зможуть повністю покрити ризики інвестицій. Відзначимо, що з схожим проектом виступає також «Россельхозбанк», спеціально створений для фінансування сільгосппідприємств. А також подібні проекти були розроблені іншими банками.

Крім сільського господарства, різні середні і малі підприємства також можуть потребувати подібному фінансуванні.

Іноді на ці потреби використовують мікрокредити максимум на 1 мільйон рублів, однак видаються за ними грошей рідко вистачає на розвиток підприємства.

Часом буває потрібно більше грошей, часто у багато разів. Особливо великих витрат вимагають інновації - введення в роботу принципово нових технологій виробництва. Друга програма називається «Фінансування для інновацій і модернізації».

Вона спеціалізується на видачі кредитів на суми до 150 мільйонів рублів. «Татфондбанка», зокрема, вже надійшли запити на надання такого кредиту, і один договір по даній позиці вже був укладений: «Пріоритет надається проектам, що забезпечує виробництво і продаж конкурентоспроможної продукції, яка не має російських аналогів, а також проектам, які створюють нові робочі місця - пояснила пані Фаррухшіна. Кредит потребує доведення подібної інформації: наявності патенту, авторського свідоцтва, експертизи, підтверджуючої інноваційний характер винаходу. Також важливим документом є розрахунок прибутковості проекту - банки не погодяться інвестувати в проект, реалізований без плану і розрахованої прибутку - таке «венчурне інвестування» навряд чи приверне навіть найбільш ризикованих інвесторів: «При оформленні кредиту на модернізацію виробництва необхідно представити розрахунок по збільшенню обсягів продажів або поліпшення якості продукції виробничого призначення, а також план щодо її реалізації, - коментує Ельза Фаррухшіна.

    Фінансування «РосБР» призначено для підтримки різних інноваційних проектів, а також починань, що пропонують не має аналогів на ринку нововведення.

Це - вдала ситуація для підприємств, готових запропонувати ринку щось нове, але поки обмежених у коштах для такого завжди ризикованого проекту. Також такі кредити - ідеальний варіант для бізнесу, що потребує в оновленні засобів виробництва і підвищенні якості своєї продукції або своїх послуг. Михайло Манокін, спеціально для Занімаем.Ру 22 вересня 2010 


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Ринок іпотеки в Росії продовжує зростати - дані АІЖК 1 листопада 2012 0:00 Іпотечний ринок в Росії продовжує зростання, ... Більше

Промсвязьбанк запрошує клієнтів в клуб W Промсвязьбанк пропонує своїм клієнтам-власникам картки "PSB-Платинум" і учасникам програми "PSB-Пріоритет" оформити членство в закритому клубі W. Клуб W ... Більше

Запсибкомбанк - незалежний огляд банку, кредит в Запсибкомбанк Акціонерний Західно-Сибірський ... Більше

БАНК УРАЛСИБ продовжив терміни дії акції "Під ключ!"до 31 липня 1 ... Більше

Банк "Авангард" зайнявся продажем Ж / Д квитків Банк "Авангард" запропонував нову можливість для мандрівників.На додаток ... Більше

Популярне