Главная » Новини архів » Мікрофінансові організації не поспішають працювати з БКІ


Мікрофінансові організації не поспішають працювати з БКІ

Мікрофінансові організації не поспішають працювати з БКІ

Мікрофінансові організації (МФО), що спеціалізуються на видачі експрес-кредитів на короткі терміни, не дуже активно користуються послугами бюро кредитних історій, повідомляє "Коммерсант". За даними Національного бюро кредитних історій (НБКИ), в бюро звертається тільки чверть зареєстрованих МФО. При цьому кількість МФО, які користуються послугами БКІ, зростає в чотири рази повільніше, ніж загальна кількість МФО на ринку.

За приблизними оцінками, у МФО відмови у видачі позики тільки через погану кредитну історію позичальника складають 5-10% від загальної кількості відмов. У банках - це 20-30% відмов. За словами наглядової ради компанії "мікрофінансів" Сергія Сучкова, наприклад, проблеми з погашенням кредиту під час кризи не збентежать МФО при розгляді заявки, якщо на даний момент кредит вже погашений.

Тим не менш, наявність діючої прострочення понад місяць змусить МФО відмовити у видачі кредиту. Крім того, на ринку з'являються все нові дрібні МФО, які взагалі не цікавляться кредитною історією позичальника.

При цьому клієнти мікрофінансових організацій - далеко не маргінали, стверджує РБК daily. За даними видання, 33% клієнтів МФО - менеджери і фахівці середньої ланки, 18% - фрілансери, 15% - домогосподарки. Мікрокредити беруть навіть начальники відділів (2%) і директори компаній (1%).

Тільки 1% від виданих мікрофінансовими організаціями кредитів повертається по суду, хоча вимоги для отримання кредиту і терміни розгляду заявки мінімальні. В основному МФО справляються з простроченими боргами самі, або вдаються до послуг колекторських агентств.

За підрахунками мікрофінансової організації "Кредит 911", 60% клієнтів, що прострочили платіж, йдуть на контакт і вирішують проблему з менеджерами МФО. Уникають контактів з представниками МФО 15% просрочніков, міняють номер телефону 10%. Родичі неплатників готові розрахуватися за них в 15% випадків прострочення.

За 44% прострочених кредитів МФО доводиться звертатися до колекторів. Завзято ігнорують всі способи впливу, включаючи судових приставів, тільки 5% неплатників.

Як повідомив "РБК daily" директор з розвитку МФО "Кредит 911" Олександр Дегтерьов, щорічні темпи приросту ринку мікрокредитування складають 10-15%. За даними "Кредит 911" найчастіше за мікрокредитом звертаються чоловіки у віці від 28 до 35 років, при цьому 85% клієнтів не вказують в анкеті мета кредитування.

Найбільш затребувані послуги МФО серед тих, хто з якоїсь причини не може звернутися в банк: відсутній постійний дохід, або дохід дуже невеликий, немає часу або бажання чекати розгляду заявки, зіпсована кредитна історія. Джерело: CreditCardsOnline.ru

Теги: кредит готівкою оформлення кредиту аналітика
Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Промсвязьбанк вирішив заощадити час позичальників - онлайн заявка на ... Більше

Продаж майна в заставі - ризики кредиту під заставу майна Всім відомо, що ... Більше

«Ренесанс Кредит»: мінімум документів для кредиту готівкою «Ренесанс Кредит» входить до ТОП-100 найбільших російських банків, будучи одним з лідерів споживчого кредитування.Олег ... Більше

Як отримати товарний кредит у Китаї Не секрет, що непроста економічна ситуація вимагає неординарних рішень.Одним з них можна назвати ... Більше

«Домашні гроші»: мікропозик вдома Ринок мікрофінансування починає активно розвиватися в Росії.Компанії пропонують доступні мікропозик як альтернативу банківським ... Більше

Популярне