Главная » ЮніКредит Банк. Вигідні умови кредитування » Тенденції розвитку інтернет банкінгу в Росії


Тенденції розвитку інтернет-банкінгу в Росії

Тенденції розвитку інтернет банкінгу в Росії

Інтернет-Банк (ІБ) для клієнтів - фізичних осіб за кілька років перестав бути екзотикою, а став все більш затребуваним продуктом. Як розвивали системи ІБ провідні російські банки і до чого в підсумку прийшли?

Інтернет-Банк за останні кілька років перетворився з мало популярного додаткового сервісу в невід'ємну частину набору послуг, пропонованого банками. CreditCardsOnline.ru проаналізував динаміку і тенденції розвитку систем ІБ провідних російських банків за період 2009-2012 рр.. Для аналізу були використані новинні стрічки Ощадбанку, Альфа-Банку, банку Російський Стандарт, Сітібанку, Транскредитбанка, Юнікредітбанка, НОМОС-Банку, Банку Санкт-Петербург, чиї системи ІБ отримали оцінку "A" і "BB +" за результатами дослідження агентства Markswebb Rank & Report.

Як правило, ключовим показником якості системи ІБ для клієнта є повнота списку одержувачів платежів. Підвищення привабливості системи ІБ в основному за рахунок розширення списку одержувачів характерно для 2009 року: 35% новин, що стосуються ІБ, присвячені появі нових провайдерів послуг. Потім банки сконцентрувалися на розширенні можливостей системи ІБ, і частка таких повідомлень впала: 2010 - 13%, 2011 - 15%, початок 2012 - 14% (рис.1).

Новини про розширення можливостей систем ІБ і оновленні версій складають близько 40% за весь розглянутий період. Найбільш активно доопрацюванням функціоналу ІБ займається Альфа-Банк. Нові опції з'являються в системі "Альфа-Клік" в середньому на 3-4 місяці раніше, ніж аналогічні у конкурентів.

Частка Альфа-Банку в обсязі новин про розширення функціоналу склала 41% за весь період. Далі йде Російський Стандарт - 24% (рис.2).

Частка решти банків не перевищує 1%.

Рис.2

Найінтенсивніше банки займалися розширенням функціоналу ІБ в 2010 році: частка таких повідомлень в загальному обсязі новин, присвячених ІБ, склала 50% (рис.3).

Рис.3

Якщо проаналізувати послідовність розвитку функціоналу систем ІБ, виходить, що в першу чергу до стандартних функцій банки прагнуть додати функції банківського операціоніста: виконання перекладів (зовнішніх і внутрішніх), відкриття депозитів та замовлення карт, потім іде співпраця з електронними платіжними системами (Яндекс.Деньги, WebMoney і пр.) і інтернет-магазинами (оплата за технологією e-invoicing). З 2010 р. банки серйозно стурбовані створенням версій ІБ для різних смартфонів.

Акції, спрямовані на стимулювання платежів в системі ІБ, почали проводитися в 2010 році, в 2011 році такі повідомлення склали 13% від усіх новин, присвячених ІБ. Цілком очікувано, що в 2012 році банки почнуть систематично проводити акції, спрямовані на збільшення потоку платежів в системах ІБ.

Зауважимо, що новинні стрічки не завжди містили і містять інформацію про появу нових можливостей інтернет банків або розширенні списку одержувачів послуг. Активно залучати увагу клієнтів до наявності системи ІБ банки почали в 2010 р. Це може свідчити про те, що банки стали більш уважно ставитися до просування систем ІБ.

За результатами проведеного аналізу можна очікувати, що найближчим часом розвиток систем ІБ стане одним з пріоритетних напрямків роздрібних банків. Лідери рейтингу зосередяться на розширенні списку одержувачів платежів та просуванні послуг інтернет-банкінгу серед наявних клієнтів. Інші банки займуться копіюванням вдалих напрацювань лідерів з тим, щоб вивести свої системи ІБ на необхідний клієнтом рівень. Джерело: CreditCardsOnline.ru Теги: банківське обслуговування
Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!

Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

30 фактів про кредитні картки які ви не повинні не знати (ч.1) Перша серія ... Більше

Кредити на ремонт видає Східний Експрес Банк 9 травня 2012 0:00 ... Більше

Агентство S & P вважає Газпромбанк стабільним і значущим 31 серпня 2012 ... Більше

Яку дебетову карту вибрати.Основні відмінності. Вибір дебетової картки - справа непроста і вимагає аналізу всіх плюсів і ... Більше

Алтайенергобанк впевнений в тому, що співпрацювати з Поштою Росії необхідно 25 квітня 2012 20:03 Алтайенергобанк підтримав ті ... Більше

Популярне