Главная » ЮніКредит Банк. Вигідні умови кредитування » Кредитна карта або споживчий кредит що вибрати


Кредитна карта або споживчий кредит - що вибрати?

Кредитна карта або споживчий кредит що вибрати

Сьогодні банки пропонують масу кредитних продуктів для населення, в тому числі споживчі кредити і кредитний карти. Що з них краще для простої людини? Що вигідніше? Про це й розповімо в нашій статті. Для початку, треба визначитися, що значить «краще, вигідніше».

Насправді, у кожної людини будуть свої критерії вибору кращого варіанта. Зупинимося на найбільш принципових розбіжностях споживчого кредиту та кредитної карти, щоб простіше було вибирати і не попастися на «рекламні виверти». Отже, споживчий кредит, як правило, видається відразу в повному обсязі готівковими коштами. Гасіння проводиться або равноубивающімі платежами, або ануїтетними. Споживчий кредит зручний: гроші відразу отримуєте «на руки» - їх можна витратити на потрібні цілі в повному обсязі.

З поверненням кредиту теж все зрозуміло: є графік, і можна спокійно планувати сімейний бюджет на декілька років вперед. У разі кредитної картки вам надається, по суті, кредитна лінія. Що це означає? Ви можете повністю зняти всю суму через банкомат або розплатитися в магазині. Можете знімати і розраховуватися частинами - тоді, коли вам потрібні гроші.

Кредитна картка передбачає, що ви можете внести гроші на картку і тоді: А) ви заплатите менше відсотків (сума боргу зменшується), Б) сума кредиту, яку ви можете знову взяти через деякий час, збільшиться. Кредитна картка вигідна, коли гроші відразу і в повному обсязі не потрібні. Ви знімаєте тільки стільки, скільки вам необхідно.

Наприклад, картою можна розрахуватися в магазині за рахунок кредитних коштів. Відсотки, відповідно, платите тільки з фактично використаного кредитного ліміту. У багатьох банків діє так званий grace-період, або пільговий період кредитної картки. Зазвичай він становить 50 днів - це означає, що якщо ви протягом 50 днів повернете на карту витрачені гроші, то відсотки ви платити не будете. Є, правда пара «каверз»: 1. Grace-період не поширюється на зняття готівки.

2. При знятті готівки з картки з вас відразу утримується комісія за зняття, і досить висока. За деякими кредитними картками (зараз подібні рекламні кампанії проводить платіжні системи Visa і MasterCard) проводяться конкурси, розіграші та інші «корисності»: 1. При розрахунках пластиковою карткою в магазинах власники карт беруть участь у розіграші призів. 2. При оплаті кредитною карткою є можливість отримати знижку - такі пропозиції працюють у кількох банків, активно випускають кредитки (Російський Стандарт, UniCredit і ще кілька).

3. При здійсненні покупок в магазинах 3-5% від суми покупки платіжна система повертає назад вам на рахунок. Важливо: уточнюйте умови акцій - всі вони мають обмежений час дії. Але у кредитної карти є і недоліки в порівнянні зі споживчим кредитом готівкою.

По-перше, якщо ви втратите картку, їй можуть скористатися зловмисники. По-друге, як правило, за кредитними картками графік гасіння відсутня - заздалегідь адже невідомо, скільки грошей ви витратите. Тому суму платежів, як і по кредиту, кожен місяць визначається виходячи з фактично витрачених вами коштів. Але як мінімум 10% від суми боргу необхідно щомісяця повертати на карту, але ними знову можна буде скористатися - головне, щоб на дату платежу ви таким чином підтвердили свою платоспроможність.

Також за кредитними картками значно більше комісій, ніж за споживчими кредитами: за випуск, обслуговування картки, зняття готівки та інші дії. До платежів і комісіям можна віднести те, що по багатьом кредитних картах обов'язково страхування життя. Також процентна ставка, навіть номінальна, теж набагато більше - кредитна карта вважається більш масовим продуктом (тому й пакет документів, і вимоги до позичальника дещо простіше, ніж за споживчим кредитом - як наслідок, зростають ризики банку). Ремарка: для порівняння треба використовувати ефективну ставку у відсотках річних (у найближчих випусках ми розповімо, як її правильно порахувати самому). Особисто я стикався багато разів з ситуацією, коли мене вмовляють оформити кредитну карту з пільговим періодом, але при цьому не можуть чітко пояснити, як розраховується сума щомісячного платежу і коли треба платити.

У результаті про те, скільки треба заплатити і коли, в черговий раз я дізнаюся з смс-повідомлень. Але якщо вони не прийдуть, обов'язок заплатити з мене ніхто не знімав: будьте люб'язні, громадянин-позичальник, самі порахувати і вчасно заплатити. А не заплатите вчасно або мало - штраф доведеться заплатити.

Так що читайте, думайте, порівнюйте, вибирайте і не відмовляйте собі в маленьких радощах життя. Ну і не тільки в маленьких - ліміти сьогодні на кредитних картах досить високі. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 19 червня 2012 Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Автокредитування в ОТП Банку Марія Колос, керівник продукту Автокредитування відділу Кредитних продуктів Дирекції продуктів ОТП Банку, розповідає порталу ... Більше

ВУЗ-Банк пропонує познайомитися! ВУЗ-банк запропонував підприємцям спробувати і оцінити банківські послуги!У рамках програми "Знайомство з банком" клієнт може відкрити ... Більше

Сбербанк Росії в Іжевську - телефони головного відділення, послуги (кредити, депозити, іпотека) Появою першої в історії Іжевська ощадної ... Більше

Росгосстрах БАНК пропонує малому і середньому бізнесу оформити «Кредит під купується майно» 5 червня 2012 16:12 Росгосстрах ... Більше

Кредитні карти Ощадбанку, умови їх одержання і застосування В даний час все більше росіян на практиці ... Більше

Популярне