Главная » Все про кредитні картки. Оформляємо кредитну картку онлайн » Штрафи за кредитами фізосіб штраф за прострочення кредиту інші пені і штрафи


Штрафи за кредитами фізосіб: штраф за прострочення кредиту, інші пені і штрафи

ВАС порахував неправомірним одностороннє підвищення банком кредитної ставки

Отримуючи кредит, люди, як правило, дуже рідко уважно читають умови договору, виходячи з того, що вони налаштовані позитивно щодо майбутніх доходів і, отримуючи кредит, навіть не допускають думки про те, що пені і штрафи за кредитами можуть бути застосовані і до них . А дарма. У даній статті мова піде про всіх типових банківських кредитах, що надаються фізичним особам - споживчих, автокредити, кредитні картки, іпотеці - скрізь юридичну основу становлять кредитні договори, все інше - в основному, маркетингові назви. Договір споживчого кредитування Тексти банківських договорів всі типові.

Вони складені професійним штатом юристів, так що фізичній особі доводиться або погоджуватися і отримувати гроші (навіть якщо він не згоден з окремими пунктами договору), або не погоджуватися - і не отримувати гроші. Хоча кредитний договір - це, в першу чергу, договір в класичному (правовому) розумінні цього терміну - тобто звід прав і обов'язків сторін, його уклали. У правильному договорі з права однієї сторони має випливати зобов'язання іншої сторони (наприклад, якщо є право банку змінювати процентну ставку, то у позичальника повинна бути обов'язок погодитися. І навпаки, якщо позичальник має право достроково погасити кредит, то обов'язок банку - прийняти гроші).

На жаль, але справжній стан справ у сфері кредитування громадян таке, що обов'язки клієнта прописані досконально, права так собі, а обов'язки банку, за великим рахунком, полягають тільки у видачі кредиту. Але насправді не все так сумно: чимало штрафи за кредитами, пені та неустойки часто виявляються неправомірні, а значить, їх можна оскаржити. У цій статті ми розповімо про найбільш поширених штрафах і пенях, якими банки «обтяжують» плечі позичальника при підписанні кредитного договору. Основний обов'язок клієнта - платити за графіком.

Відповідно, в будь-якому кредитному договорі є міра відповідальності за порушення графіку платежу - штраф за прострочення виплат по кредиту. Розмір штрафу за прострочення кредиту у різних банків виражається по-різному: десь це підвищений відсоток за кожний день прострочення, десь - прогресивна шкала штрафів (100-300-500-1000 рублів і т.д.). Уважно прочитайте договір і чітко усвідомите для себе, що вважається простроченням в термінах договору.

Зверніть увагу, що датою платежу вважається дата зарахування коштів на ваш позичковий рахунок в банку. Це актуально у випадках, коли ви платите не в касу банку (де гроші потрапляють на рахунок миттєво), а через платіжні термінали, пошту і т.д. Поштою гроші йдуть іноді два тижні. Ось вам і «технічна» прострочка на два тижні. Уточніть, як бути, якщо за графіком дата платежу припадає на вихідний або святковий (неробочий) день.

Якщо в договорі такий випадок спеціально не прописаний, значить, мається на увазі, що платіж повинен бути зроблений до цієї дати. ВАЖЛИВО: зберігайте всі чеки та прибуткові касові ордери, щоб у випадку якщо в банку «втратять» ваш платіж, ви завжди могли довести свою кредитну непорочність. Якщо кредитним договором передбачено обов'язок страхувати майно або життя протягом всього терміну кредитування, штраф за кредитом можуть накласти, якщо ви не застрахуєтеся у визначені строки та на визначених умовах. Зазвичай банківські службовці контролюють такі моменти, але не зобов'язані.

А ось ви, якщо не застрахуєтеся вчасно, потрапите на штрафи за кредитом, якщо не на повне розірвання договору і вимогу про повернення залишку боргу (така вимога повсюдно зустрічається в договорах автокредитування та іпотеки). Багато банки стягують комісію за дострокове погашення кредиту. Логіка тут така: банк у свій бюджет запланував, що він буде мати з вас певний дохід протягом всього терміну кредитування.

А тут ви раз - і погасили кредит. Неодержані доходи банк хоче компенсувати додатковою комісією. Цю норму Росспоживнагляд вже оскаржив і Вищий арбітражний суд підтримав, так що в разі чого, в судовому порядку ці гроші можна буде спробувати повернути. Про які ще штрафах варто пам'ятати?

Наступні штрафи і пені за кредитом зустрічаються вкрай рідко, але на моїй практиці мали місце бути, тому зайва пильність при прочитанні вами кредитного договору точно не завадить. Штраф за непідтримку мінімального залишку на рахунку, зазвичай це відноситься до кредитних картах. Що це означає? Ви отримали кредит, але зобов'язані мати на рахунку пластикової карти мінімальну суму грошей. Не зберігайте - платіть штраф за кредитом.

Штраф за невикористану кредитний ліміт. Це теж зазвичай відноситься до кредитних картах. Припустимо, банк видав вам кредитну карту і затвердив кредитний ліміт у розмірі 100 000 рублів.

А ви використовували тільки 30 000. За невикористання інших 70 000 можуть оштрафувати. З одного боку, штраф смішний, з іншого боку ця норма часто-густо зустрічається в договорах кредитування юридичних осіб і зрідка попадається при кредитуванні громадян. Практично всі договори автокредитування та іпотеки містять вимоги про періодичне, зазвичай раз на рік, надання в банк відомостей про поточний доході у вигляді довідки за формою 2-НДФЛ або за формою банку. Ненадання або надання не вчасно такої довідки про доходи може спричинити штраф.

Цей документ потрібен банку для контролю за вашими доходами і прогнозування заздалегідь ситуації з можливими простроченнями. Це не стільки примха банку, скільки вимога Банку Росії. За положенням 254-П банки повинні контролювати дохід кожного позичальника із заданою періодичністю. На практиці, в масовому порядку зробити це організаційно неможливо, тому банки обмежуються таким контролем тільки за довгостроковими договорами і на великі суми. Аналогічно вас можуть оштрафувати, якщо ви не повідомили банк при зміні місця проживання, роботи, паспортних даних.

Як правило, штрафні санкції за неналежне виконання зобов'язань і їх розмір прописуються в самому кредитному договорі (зверніть, до речі, увагу: ні в одному кредитному договорі немає штрафних санкцій банку, так-то). Але не виключена ситуація, коли договір буде містити відсилання до Тарифів банку, типу «розмір штрафу визначається тарифами банку». Це дуже не добре: тарифи банк може поміняти в односторонньому порядку і навіть не проінформувати вас про це, банк вивісив нові тарифи в офісах, оновив на сайті - цього, як вважається, достатньо. Про вимогу штрафів за кредитами

На закінчення статті хотілося б відзначити, що штрафи і пені по кредиту були, є і будуть, так як це якась форма відповідальності за дотримання кредитного договору. Питання в розмірах. По ідеї, високі штрафи за прострочені платежі по кредитах спрямовані на «залякування» позичальників і скорочення рівня простроченої заборгованості. Однак незалежні експерти говорять про те, що не все так просто і прозоро. Іноді банку недобросовісний позичальник буває куди вигідніше того, хто платить вчасно.

Справа в тому, що відповідно до Цивільного кодексу і умовами кредитного договору, що надходять від боржника грошові кошти в першу чергу направляються на гасіння штрафів, пені, неустойок, і тільки потім на сплату відсотків і гасіння основного боргу. Але є рішення Вищого арбітражного суду про те, що при спірних ситуаціях суди повинні враховувати іншу схему: спочатку гасяться відсотки, основний борг, і тільки потім штрафи. Як це буде працювати на практиці, поки неясно. Якщо ви принципово не згодні з умовами штрафування до підписання кредитного договору, сперечатися марно - ніхто не буде міняти текст типового кредитного договору.

Єдиний спосіб - це після підписання кредитного договору в судовому порядку змінювати умови кредитного договору. Законодавча база для цього є - умови договору, що ущемляють права споживачів в порівнянні з правилами, встановленими законодавством, визнаються недійсними. Ця норма зафіксована в статті 16 закону «Про захист прав споживачів». При цьому стягувати штрафи за кредитами за прострочення платежу, у принципі, цілком законно, але на суворо визначених умовах.

До слова про штрафи за прострочення кредиту, судова практика така, що якщо у вас були вагомі підстави не платити по кредиту, то суди, як правило, зменшують нараховані банками штрафи і пені практично до нуля або до розумних розмірів. Майте на увазі, що якщо ви отримали кредит, а потім пішли судитися з банком, є ризик, що вас внесуть в «чорні» списки «скандальних клієнтів» і отриманий кредит стане останнім у вашому житті. Інша справа, якщо ваш кредит «продали» колекторам разом з нарахованими штрафами або банк вже і так поставив вас в список неблагонадійних позичальників і вимагає в судовому порядку всю суму нарахованих штрафів - в цьому випадку треба сміливо позиватися. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Комментарии: 1

20.03.15, 23:09
Andik
This is the ideal answer. Evreyone should read this
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Ханти-Мансійський банк знизив відсоток річних за програмами іпотечного кредитування на вторинному ринку 26 липня 2012 12:16 Ханти-Мансійський банк знизив відсоток річних за тими ... Більше

Ханти-Мансійський банк знизив ставки по іпотеці - іпотека на новобудови 5 грудня 2012 0:00 Процентні ставки по іпотеці Ханти-Мансійського банку були знижені.Зміни торкнулися ... Більше

ВУЗ-Банк пропонує познайомитися! ВУЗ-банк запропонував підприємцям спробувати і оцінити банківські послуги!У рамках програми "Знайомство з банком" клієнт може відкрити ... Більше

Смоленський Банк про підсумки року, що минає Смоленський Банк і «Занімаем.Ру» підводять підсумки 2010 року.На запитання порталу відповідає керуючий Московським філією Смоленського Банку Павло Шитов. ... Більше

Акції банків по кредитних картах в червні Прийшла довгоочікувана пора відпусток, а ... Більше

Популярне