Главная » Все про кредитні картки. Оформляємо кредитну картку онлайн » Продаж автомобілів в заставі - ризик кредиту під заставу автомобіля


Продаж автомобілів в заставі - ризик кредиту під заставу автомобіля

Продаж майна в заставі - ризики кредиту під заставу майна

При прийнятті автотранспортного засобу в забезпечення виконання зобов'язань по прошеному кредитом, банк запитує у заставодавця оригінал ПТС (паспорт транспортного засобу) та копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. На сьогоднішній день договір застави автотранспортного засобу (крім повітряних, морських та річкових суден) не підлягає державній реєстрації, укладається в простій письмовій формі і набирає чинності з дня його підписання. Питання про обов'язкову реєстрацію договорів застави автомобільного транспорту неодноразово піднімалося, і, перш за все в цьому зацікавлені кредитні організації. Тим не менш, в законодавчу практику державна реєстрація обтяження на автомобільний транспорт не введена.

Угода (передача в заставу транспортного засобу) може бути оформлена нотаріально, якщо це передбачено угодою сторін. Але навіть така міра не вирішує проблему можливого несумлінної поведінки власника-заставодавця. Залишається ризик відчуження заставленого майна власником заставодавцем без згоди заставодержателя (банку-кредитора). Постраждати при цьому ризикує насамперед новий власник майна, оскільки при переході права власності на предмет застави до третіх осіб заставодержатель не втрачає право звернути на неї стягнення. У разі звернення стягнення на предмет застави кредитором, автомобіль може бути вилучений у нового власника в рахунок погашення кредитного зобов'язання несумлінного позичальника.

Новому власникові не залишається іншого, як погасити заборгованість перед банком. Натомість він отримує право позовної вимоги до заставодавця. У будь-якому випадку заставодержателя (банк) цікавить не сам предмет застави, а погашення заборгованості. Оригінал ПТС банк, як правило, забирає у заставодавця на період дії договору застави транспортного засобу.

Оформляється акт прийому-передачі. Причина в тому, що ПТС необхідний для реєстрації автотранспорту в разі його перепродажу, оскільки в ПТС вносяться відомості про власника транспортного засобу. Але відсутність оригіналу паспорта транспортного засобу у власника не є перешкодою продажу заставленого транспорту, оскільки завжди можна запросити дублікат ПТС в ГИБДД, пославшись на втрату або пропажу оригіналу. У разі якщо позичальником не виконано зобов'язання, забезпечене заставою, кредитор має право на звернення стягнення на предмет застави.

При відсутності інших джерел погашення кредиту, банк-кредитор використовує як джерело кошти від реалізації застави. Питання про стягнення заборгованості з боржника вирішується в судовому порядку. Як забезпечувальний захід накладається арешт на предмет застави. При позитивному рішенні суду на користь кредитора-заставодержателя, предмет застави підлягає продажу.

Основним способом реалізації застави автомобільного транспорту є продаж його з торгів невизначеному колу осіб, в основному через службу судових приставів. З вищевикладеного випливає, що специфіка роботи із заставою автомобільного транспорту полягає в тому, що транспорт є одним з найбільш ліквідних майнових застав. Тобто ймовірність швидкого продажу достатньо висока. У той же час запорука транспорту не захищений вид застави, оскільки не підлягає державній реєстрації. Третім особам слід бути особливо пильними при купівлі вживаного транспорту з рук, вживати заходів обережності, щоб уникнути придбання обтяженого заставою транспортного засобу.

Так як, на жаль, у покупця рухомого майна на сьогоднішній день немає можливості перевірити «заставну чистоту» автомобіля. Цвітана Валенкова, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Рейтинг банків по якості обслуговування Починаючи з березня 2012 року, фахівці CreditCardsOnline.ru ... Більше

«Домашні гроші»: мікропозик вдома Ринок мікрофінансування починає активно розвиватися в Росії.Компанії пропонують доступні мікропозик як альтернативу банківським ... Більше

Кредитні карти Абсолют Банку: пакет послуг, переваги, умови Марія Коханюк, ... Більше

У 2012 році перм'яки активніше інших брали іпотеку в Ощадбанку 24 лютого 2012 15:41 Західно-Уральський ... Більше

Банк Лівобережний просуне картковий сервіс за допомогою UCS 23 серпня 2012 9:19 Банк Лівобережний звернув особливу ... Більше

Популярне