Главная » Все про кредитні картки. Оформляємо кредитну картку онлайн » Проблеми з кредитними картами стягнення заборгованості спілкування з колекторами і судовими приставами


Проблеми з кредитними картами: стягнення заборгованості, спілкування з колекторами і судовими приставами

Багато хто з нас отримували поштою «листи щастя», в яких лежала кредитна карта і містилося «заманливу» пропозицію стати щасливим володарем кредитки, просто зателефонувавши по телефону і активувавши «подарунок». Потім був час щасливого використання кредиту, своєчасного гасіння і т.д. Потім ви вирішили, що карта вам більше не потрібна (зазвичай осяяння приходить, коли реально розумієш, скільки коштує цей кредит), подзвонили в банк і «закрили» карту.

Начебто все вдало завершилось. Ан ні ... Останнім часом все частіше зустрічаються ситуації, коли через деякий час виявляється, що ви винні банку пристойну суму грошей, і розмір боргу зростає з кожним днем. Раптом з'ясовується, що у вашому місті немає ні офісів, ні представництв цього банку ....

Що ж робити?

Не впадайте у відчай. «Красиві» рішення є, і ми починаємо розповідь про них у новій серії статей.

Отже, Ситуація перша: Вам хтось дзвонить і починає вимагати погасити казна-звідки взялася заборгованість. Найголовніше - не панікуйте і спробуйте чітко з'ясувати, хто конкретно дзвонить, на якій підставі і т.д. Мінімізуйте спілкування по телефону і чітко позначте співрозмовнику свою позицію: все подальше спілкування - тільки в письмовій формі. «Будьте такі люб'язні надіслати мені поштою листа, в якому чітко викладіть фінансові претензії до мене, а також підстави їх виникнення: номер договору, розрахунок боргу, облік надходження від вас грошових коштів і т.д.» Нехай вам дадуть відповідь на ці питання письмово .

Краще, щоб у вас збереглися всі чеки та квитанції, що підтверджують оплату. Після цього сміливо пишіть в банк лист приблизно такого змісту: «Справжнім прошу заблокувати (анулювати) кредитну картку« номер »від« дата »Також повідомляю про розірвання всіх договорів, укладених з вашим банком». До листа додайте копії всіх квитанцій про оплату.

Лист слід відправити поштою (краще рекомендованим з описом вкладення та повідомленням про вручення).

Адреса банку можна дізнатися або в точках роздачі кредитних карт, або в інтернеті, або в адресному блоці першого листа, в якому банк надіслав вам карту. Далі спокійно чекайте письмової відповіді. В залежності від того, що вам дадуть відповідь, розберетеся, як себе вести.

Не виключений варіант, що банк «втратив» один з платежів і, отримавши ваш лист з копіями платіжних документів, сам розбереться і закриє справу. Ситуація друга: Скандальна - вам постійно хтось дзвонить (представник банку, або колекторського агентства), морально пресує і вимагає погасити борг. Продовжуйте тримати позицію «все спілкування - тільки в письмовій формі».

Якщо ці «представники» поводяться надто нахабно, діалог з ними треба відразу вибудувати приблизно таким чином: «Почекайте, будь ласка, я включу запис нашої з вами розмови на телефон (диктофон)», - не важливо є у вас така можливість чи ні, після такого попередження, як мінімум, будуть ввічливо розмовляти. «Почекайте, я візьму ручку з папером і буду записувати ....

Як вас звуть?

Посада? З якої ви організації? Адресу?

Контактні телефони?

На якій підставі ви вимагаєте з мене гроші? »І далі:« З цього моменту не треба мені дзвонити. Подальше спілкування - поштою. Надішліть мені обгрунтована вимога з додатком підтверджуючих документів.

Я вивчу питання і письмово вам відповім ». Після цього пишіть скаргу в поліцію, в якій викладаєте суть ситуації: «Був кредит ... Погасив (а) ... Зараз дзвонять і вимагають грошей. Прошу порушити кримінальну справу за статтею «вимагання» і вжити заходів до огорожі мене від спілкування з ... ».

Аналогічний лист з описом ситуації, що склалася необхідно одночасно направити в територіальне управління Банку Росії, що здійснює нагляд за цим банком (на сайті банку ця інформація повинна бути в обов'язковому порядку).

Ситуація третя: До вас додому прийшов хтось, що називається «колектором». Правило перше - додому не пускати. Подальший діалог - як по телефону: «Не треба сюди ходити - викладайте претензії письмово».

Важливе зауваження: і банк, і колектори будуть «лякати» тим, що подадуть в суд. Насправді це не загроза - це найправильніше і законне вирішення питання про стягнення боргу.

Припустимо, вам прийшла повістка в суд. Нічого страшного. Як правило, одночасно з нею приходять і матеріали справи, в яких розписується максимально докладно, хто, скільки і на якій підставі з вас намагається стягнути.

Швидше за все, ви будете не згодні з сумою вимог - сміливо подавайте зустрічну позовну заяву, в якому визнаєте суму боргу (в розумних для вас межах - зазвичай це залишок основного боргу та нараховані відсотки) і просите затвердити прийнятний для вас графік погашення боргу (хоч по 100 рублів на місяць). Подача такого позовної заяви коштує 200 рублів (держмито). А далі - нормальне судовий розгляд.

Ситуація четверта: Неприємна - вам прийшло повідомлення від судових приставів або вони з'явилися до вас самі (останнім віриться насилу). Без паніки. Вимагайте ознайомити вас з документом-підставою порушення виконавчого провадження.

Тут можливі три варіанти: 1. Судовий наказ, який був винесений заочно без вашої участі в судовому засіданні; 2. Заочне судове рішення - аналогічно.

Якщо вам реально не приходили повідомлення з пошти (або телеграми) про одержання судових повісток - перераховані судові рішення на абсолютно законних підставах скасовуються. Відповідно, виконавче провадження припиняється. Розкрию один секрет: пристави тільки раді будуть такому «розвороту» подій.

Гірше, якщо ви повідомлення отримували, а на судове засідання не з'явилися ... Це варіант номер три - і в цьому випадку документ приставів має законну силу.

Але з приставами завжди можна домовитися за графіком гасіння заборгованості - їм головне, щоб ви в принципі платили. У них «безнадійних» боржників у роботі більш ніж достатньо. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 12 січня 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Комісії банку за кредитами, комісія за видачу кредиту Багато хто вже давно звикли жити за принципом: спочатку отримуєш - потім платиш.Зручно!Так, і кредити сьогодні ... Більше

Іпотека ВТБ - ВТБ24 пророкує зростання ставок по іпотеці 17 листопада ... Більше

За півроку Лівобережний видав 1,5 млрд рублів іпотеки 12 вересня 2012 23:04 Банк Лівобережний отримав офіційне ... Більше

Банку ВТБ24 збільшили частку в держпрограмі з підтримки кредитування житла 4 липня 2012 19:58 Банку ВТБ24 збільшили частку в держпрограмі з підтримки ... Більше

Банки Новосибірська - взяти кредит в г Новосибірськ, огляд банків міста На сьогоднішній день ... Більше

Популярне