Пропала кредитка? Інструкція до дії

Пропала кредитка Інструкція до дії

Крадіжка кредитних карт сьогодні не рідкість. Що робити, якщо ви виявили зникнення карти і як діяти, щоб уникнути шахрайських операцій?

Найперше - зателефонуйте в банк і заблокуйте карту. Дізнатися номер телефону підтримки клієнтів банку, в якому ви обслуговуєтесь, слід заздалегідь. Адже, якщо неприємний випадок з пропажею карти станеться закордоном, швидко знайти телефон банку буде вельми скрутно.

У разі крадіжки картки, зловмисник може скористатися нею, незалежно від того, знає він ПІН-код чи ні. Якщо знає, тоді він може спустошити карту в будь-якому банкоматі. Способів дізнатися ПІН-код кілька.

Шахраї можуть використовувати накладну клавіатуру, замасковану камеру або інші пристосування, які можна встановити на банкоматі або в безпосередній близькості до апарату.

Якщо зловмисник не знає ПІН, він може оплатити товари і послуги безготівковим платежем. З цією метою можна використовувати тільки карту з магнітною смугою. Якщо карта з мікрочіпом, кожну операцію необхідно підтверджувати введенням ПІН-коду.

Гроші також можуть бути викрадені з карти, дані якої були введені при оплаті інтернет-покупки. Шахраї створюють дублюючі сайти, запускають віруси, які крадуть паролі.

Після блокування картки необхідно звернутися в правоохоронні органи з офіційною заявою. Це важливо зробити тому, що у випадку, якщо картка застрахована від фінансових ризиків, втрати або крадіжки, то страхова компанія в ході розгляду питання про виплату буде грунтуватися на результатах розслідування. Тому, важливо звернутися ще й у страхову компанію, щоб написати заяву і дати письмові пояснення.

Якщо крадіжка грошових коштів вже відбулася, надія, що вдасться знайти злочинця, все ж таки є. У більшості банкоматів встановлені відеокамери, які можуть зафіксувати зовнішність людини, який скористався вашою карткою. Час і банкомат, в якому сталася операція зняття готівки можна обчислити за звітом руху коштів на картці.

Таке розслідування проводиться слідчо-оперативною групою після прийняття справи до провадження.

Якщо зловмисник, який заволодів вашою карткою, оплачував покупки в магазині те, є шанс встановити особу злочинця по підпису в чеку або з відеоспостереження в торгових залах.

Пам'ятайте, чим швидше ви зреагуєте на пропажу карти і грамотно подасте заяви в усі інстанції, тим більше шансів зберегти ваші гроші. Джерело: CreditCardsOnline.ru Теги: кредитні карти банківське обслуговування
Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!

Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

1 серпня АК БАРС пропонує оформити кредитку всім, чиї витрати в гіпермаркеті «ЕССЕН» перевищили 3 тис. ... Більше

Банк «Агропромкредит»: «Росіяни стали довіряти кредитних картах» Перший Заступник Голови Правління ВАТ КБ «Агропромкредит» ... Більше

Хто готовий кредитувати індивідуальних підприємців Кілька останніх років індивідуальним підприємцям було складно отримати споживчий кредит.Банки не бажали кредитувати бізнесменів через сформованій ... Більше

Рейтинг банків по якості обслуговування Починаючи з березня 2012 року, фахівці CreditCardsOnline.ru ... Більше

Векселі банків: види векселів, розрахунки, операції Чи можливо, щоб банківський ... Більше

Популярне