Пропала кредитка? Інструкція до дії

Пропала кредитка Інструкція до дії

Крадіжка кредитних карт сьогодні не рідкість. Що робити, якщо ви виявили зникнення карти і як діяти, щоб уникнути шахрайських операцій?

Найперше - зателефонуйте в банк і заблокуйте карту. Дізнатися номер телефону підтримки клієнтів банку, в якому ви обслуговуєтесь, слід заздалегідь. Адже, якщо неприємний випадок з пропажею карти станеться закордоном, швидко знайти телефон банку буде вельми скрутно.

У разі крадіжки картки, зловмисник може скористатися нею, незалежно від того, знає він ПІН-код чи ні. Якщо знає, тоді він може спустошити карту в будь-якому банкоматі. Способів дізнатися ПІН-код кілька.

Шахраї можуть використовувати накладну клавіатуру, замасковану камеру або інші пристосування, які можна встановити на банкоматі або в безпосередній близькості до апарату.

Якщо зловмисник не знає ПІН, він може оплатити товари і послуги безготівковим платежем. З цією метою можна використовувати тільки карту з магнітною смугою. Якщо карта з мікрочіпом, кожну операцію необхідно підтверджувати введенням ПІН-коду.

Гроші також можуть бути викрадені з карти, дані якої були введені при оплаті інтернет-покупки. Шахраї створюють дублюючі сайти, запускають віруси, які крадуть паролі.

Після блокування картки необхідно звернутися в правоохоронні органи з офіційною заявою. Це важливо зробити тому, що у випадку, якщо картка застрахована від фінансових ризиків, втрати або крадіжки, то страхова компанія в ході розгляду питання про виплату буде грунтуватися на результатах розслідування. Тому, важливо звернутися ще й у страхову компанію, щоб написати заяву і дати письмові пояснення.

Якщо крадіжка грошових коштів вже відбулася, надія, що вдасться знайти злочинця, все ж таки є. У більшості банкоматів встановлені відеокамери, які можуть зафіксувати зовнішність людини, який скористався вашою карткою. Час і банкомат, в якому сталася операція зняття готівки можна обчислити за звітом руху коштів на картці.

Таке розслідування проводиться слідчо-оперативною групою після прийняття справи до провадження.

Якщо зловмисник, який заволодів вашою карткою, оплачував покупки в магазині те, є шанс встановити особу злочинця по підпису в чеку або з відеоспостереження в торгових залах.

Пам'ятайте, чим швидше ви зреагуєте на пропажу карти і грамотно подасте заяви в усі інстанції, тим більше шансів зберегти ваші гроші. Джерело: CreditCardsOnline.ru Теги: кредитні карти банківське обслуговування
Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!

Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Іпотека банку Уралсиб - умови іпотеки на квартири, рефінанірованія кредиту Ми продовжуємо серію матеріалів, присвячених іпотечному кредитуванню у ... Більше

Банки і кредити в Ростові - кредитні установи Ростов-На-Дону У порівнянні з ... Більше

Зв'язок-Банк видасть кредит на 400 мільйонів рублів 11 січня 2012 0:00 Зв'язок-Банк надасть ... Більше

Які порушення відображаються в кредитній історії? Часто позичальники помилково вважають, що в кредитній історії відбивається тільки сам факт отримання ... Більше

Банк СібКупБанк г Омськ - кредити, послуги банку Про банк Комерційний банк «Сибірський ... Більше

Популярне