Главная » Умови іпотеки. Вигідні умови отримання іпотеки в банках » Які документи потрібні для іпотеки - перелік документів для оформлення отримання іпотеки


Які документи потрібні для іпотеки - перелік документів для оформлення, отримання іпотеки

Які документи потрібні для іпотеки - перелік документів для оформлення отримання іпотеки

Рішення житлового питання - одна з насущних проблем свідомого громадянина. За статистикою, більше половини угод з нерухомістю сьогодні скоюється з використанням іпотеки. В іпотеку можна купити і готову квартиру, і окремо стоїть будинок (котедж або таун-хаус), можна вступити в пайове будівництво, деякі банки навіть дозволяють купити гараж, місце в підземному паркінгу. На Занімаем.ру ми багато писали про іпотечні кредити банків, пропонованих вимогах до позичальників, пакету документів. У цій статті ми систематизуємо всі раніше написане і наведемо докладний перелік документів запитуваних для оформлення іпотеки.

Пакет документів можна умовно розділити на дві частини: документи щодо позичальника (созаемщиков і поручителям); документи по купується в іпотеку нерухомості. Документи по позичальнику Які документи належить зібрати позичальникові разом з созаемщиками і поручителями?

Ми опишемо повний перелік документів, але зробимо застереження: деяким банкам достатньо і меншого пакету документів - все залежить від програми кредитування. Отже, вам знадобляться наступні документи. 1. Паспорт і другий документ, що засвідчує особу. Відразу скажемо, що кредит надається особам віком від 21-го року, хоча насправді банки не люблять кредитувати молодих людей у віці менше 25-ти років, якщо вони не служили в армії чи не мають відстрочку від служби.

Великий ризик, що закличуть потім молодого позичальника «під рушницю» - як він платити по іпотеці буде? Якщо вік одного з позичальників не перевищує 35-ти років, тобто пільгові програми іпотечного кредитування типу «Молода сім'я» у Ощадбанку і АІЖК. 2. Довідки, що підтверджують дохід - Це може бути форма 2-ПДФО або довідка в довільній формі. Маючи на руках довідку легко «прикинути» максимальну суму іпотечного кредиту, на яку ви можете розраховувати. Зазвичай вважається нормальним, якщо розмір ануїтету не перевищує 30% від сукупного доходу позичальника і созаемщиков.

У АІЖК, до речі кажучи, цей ліміт складає 45%. От і рахуйте 3. Засвідчена роботодавцем копія трудової книжки. Зазвичай банки вимагають, щоб стаж на останньому місці роботи був не менше шести місяців, але є програми кредитування, коли допускається стаж тільки чотири місяці. 4. Копія трудового договору з основного місця роботи з усіма змінами доповненнями до нього. Якщо ви працюєте за сумісництвом, трудові договори можуть попросити з обох місць роботи. 5. Копія податкової декларації за останній звітний період.

Цей документ потрібен у тому випадку, якщо ви отримували дохід з якихось інших джерел крім зарплати (наприклад, від здачі в оренду житла, машини, авторські гонорари і т.д.). 6. Копії документів, що підтверджують ваше освіту (Дипломи та сертифікати). 7. Копії документів про володінні дорогим майном (Маються на увазі автотранспорт і нерухомість). 8. Документи, що підтверджують володіння цінними паперами. 9. Копії кредитних договорів (Як погашених, так і непогашених) з додатком довідок про якість виконання боргу.

10. Особливий пакет документів для власників бізнесу: Копії установчих документів, виписки з обслуговуючих банків про рухи по розрахунковим рахункам за останній рік, копії договорів по оренді нерухомості, довідки з банків і лізингових компаній про якість виконання заборгованості, довідки про відсутність картотек № 2 до розрахункових рахунках і боргів перед бюджетами всіх рівнів , копії виконаних договорів з основними контрагентами, копії документів офіційної податкової звітності. Документи по нерухомості, що купується

Розглянемо перелік документів, які необхідно буде надати в банк для оформлення іпотеки на готову квартиру чи готовий будинок. Зазвичай у продавця до моменту виставлення об'єкта на продаж вже всі ці документи є на руках: 1. Копії документів, що підтверджують права власності на об'єкт нерухомості, що. Це може бути договір купівлі-продажу, дарування, приватизації, відповідним чином оформлене спадок.

2. Копія кадастрового паспорта на об'єкт нерухомості - її видає Бюро технічної інвентаризації (БТІ). Термін дії цієї довідки обмежений. 3. Довідка про те, що в квартирі (будинку) ніхто не прописаний.

Зазвичай таку довідку видає паспортний стіл, але це може бути і копія виписки з будинкової книги. Термін дії цієї довідки обмежений. 4. Копії паспортів і свідоцтв про народження продавців-власників квартири. 5. Якщо в числі власників купується (у сенсі продаваної) квартири є неповнолітні діти, то тоді знадобиться дозвіл органів опіки і піклування на відчуження об'єкта нерухомості.

Якщо ви вирішуєте брати участь у пайовому будівництві і кредит вам необхідний для повної оплати внеску, то від вас буде потрібно інший перелік документів. Обмовимося відразу, банки, як правило, кредитують лише акредитованих будівельників, за якими у них вже є всі необхідні документи, але якщо у банку немає відносин з цим забудовником, документи попросять у вас: 1. Договір участі в пайовому будівництві. Зазвичай банки задовольняються типовим договором акредитованого забудовника.

2. Копії установчих документів забудовника, включаючи свідоцтва про реєстрацію та постановку на облік у податковій інспекції. 3. Копія рішення (розпорядження, наказ тощо) про продаж юридичною особою квартири позичальникові із зазначенням технічних характеристик і продажної вартості квартири. 4. Документи, що підтверджують права забудовника на будівництво та продаж відповідного об'єкта. Якщо кредит береться на будівництво житлового будинку, тоді необхідні наступні документи: 1. Документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку, на якій буде вестися будівництво. Важливо: земельна ділянка повинна бути категорії «під індивідуальну забудову», а не «землі сільськогосподарського призначення», наприклад.

Які це документи: договір купівлі-продажу, свідоцтво про реєстрацію права власності та кадастровий паспорт. 2. Дозвіл на будівництво, оформлене належним чином у відповідних державних установах. 3. Договір з будівельною організацією на будівництво будинку і проектно-кошторисна документація. Втім, ці документ вимагають не у всіх банках.

Ось такий виходить немаленький перелік документів, який вам необхідно буде зібрати, якщо ви зважитеся взяти іпотеку. Обмовимося відразу - не факт, що в обраному вами банку у вас зажадають абсолютно всі ці документи. Хот наша порада - зберіть відразу максимальний пакет документів.

Заощадите масу сил і часу при спілкуванні з банком, по-перше. Корисно при подачі заяв в кілька банків, по-друге. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 18 лютого 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Русфінансбанк Москва - адреси філій і офісів Русфінанс банку в місті Москві, кредити, внески Про ... Більше

Антиколектор - як уберегти себе від колекторських агентств? Ніхто з нас не застрахований від того, щоб не потрапити до лав неплатників по ... Більше

ВУЗ-банк знизив ставки по кредитах для пенсіонерів Споживчі кредити стали все більше користуватися ... Більше

Іпотека на покупку будинку, іпотечний кредит на будівництво приватного будинку Як часто вас відвідувала думка про власний будиночок?Не ... Більше

Сільськогосподарський кредит Ощадбанку, кредит фермеру в банку Уралфінанс Ми продовжуємо інформувати читачів Занімаем.ру ... Більше

Популярне