Главная » Умови іпотеки. Вигідні умови отримання іпотеки в банках » Які документи потрібні для іпотеки - перелік документів для оформлення отримання іпотеки


Які документи потрібні для іпотеки - перелік документів для оформлення, отримання іпотеки

Які документи потрібні для іпотеки - перелік документів для оформлення отримання іпотеки

Рішення житлового питання - одна з насущних проблем свідомого громадянина. За статистикою, більше половини угод з нерухомістю сьогодні скоюється з використанням іпотеки. В іпотеку можна купити і готову квартиру, і окремо стоїть будинок (котедж або таун-хаус), можна вступити в пайове будівництво, деякі банки навіть дозволяють купити гараж, місце в підземному паркінгу. На Занімаем.ру ми багато писали про іпотечні кредити банків, пропонованих вимогах до позичальників, пакету документів. У цій статті ми систематизуємо всі раніше написане і наведемо докладний перелік документів запитуваних для оформлення іпотеки.

Пакет документів можна умовно розділити на дві частини: документи щодо позичальника (созаемщиков і поручителям); документи по купується в іпотеку нерухомості. Документи по позичальнику Які документи належить зібрати позичальникові разом з созаемщиками і поручителями?

Ми опишемо повний перелік документів, але зробимо застереження: деяким банкам достатньо і меншого пакету документів - все залежить від програми кредитування. Отже, вам знадобляться наступні документи. 1. Паспорт і другий документ, що засвідчує особу. Відразу скажемо, що кредит надається особам віком від 21-го року, хоча насправді банки не люблять кредитувати молодих людей у віці менше 25-ти років, якщо вони не служили в армії чи не мають відстрочку від служби.

Великий ризик, що закличуть потім молодого позичальника «під рушницю» - як він платити по іпотеці буде? Якщо вік одного з позичальників не перевищує 35-ти років, тобто пільгові програми іпотечного кредитування типу «Молода сім'я» у Ощадбанку і АІЖК. 2. Довідки, що підтверджують дохід - Це може бути форма 2-ПДФО або довідка в довільній формі. Маючи на руках довідку легко «прикинути» максимальну суму іпотечного кредиту, на яку ви можете розраховувати. Зазвичай вважається нормальним, якщо розмір ануїтету не перевищує 30% від сукупного доходу позичальника і созаемщиков.

У АІЖК, до речі кажучи, цей ліміт складає 45%. От і рахуйте 3. Засвідчена роботодавцем копія трудової книжки. Зазвичай банки вимагають, щоб стаж на останньому місці роботи був не менше шести місяців, але є програми кредитування, коли допускається стаж тільки чотири місяці. 4. Копія трудового договору з основного місця роботи з усіма змінами доповненнями до нього. Якщо ви працюєте за сумісництвом, трудові договори можуть попросити з обох місць роботи. 5. Копія податкової декларації за останній звітний період.

Цей документ потрібен у тому випадку, якщо ви отримували дохід з якихось інших джерел крім зарплати (наприклад, від здачі в оренду житла, машини, авторські гонорари і т.д.). 6. Копії документів, що підтверджують ваше освіту (Дипломи та сертифікати). 7. Копії документів про володінні дорогим майном (Маються на увазі автотранспорт і нерухомість). 8. Документи, що підтверджують володіння цінними паперами. 9. Копії кредитних договорів (Як погашених, так і непогашених) з додатком довідок про якість виконання боргу.

10. Особливий пакет документів для власників бізнесу: Копії установчих документів, виписки з обслуговуючих банків про рухи по розрахунковим рахункам за останній рік, копії договорів по оренді нерухомості, довідки з банків і лізингових компаній про якість виконання заборгованості, довідки про відсутність картотек № 2 до розрахункових рахунках і боргів перед бюджетами всіх рівнів , копії виконаних договорів з основними контрагентами, копії документів офіційної податкової звітності. Документи по нерухомості, що купується

Розглянемо перелік документів, які необхідно буде надати в банк для оформлення іпотеки на готову квартиру чи готовий будинок. Зазвичай у продавця до моменту виставлення об'єкта на продаж вже всі ці документи є на руках: 1. Копії документів, що підтверджують права власності на об'єкт нерухомості, що. Це може бути договір купівлі-продажу, дарування, приватизації, відповідним чином оформлене спадок.

2. Копія кадастрового паспорта на об'єкт нерухомості - її видає Бюро технічної інвентаризації (БТІ). Термін дії цієї довідки обмежений. 3. Довідка про те, що в квартирі (будинку) ніхто не прописаний.

Зазвичай таку довідку видає паспортний стіл, але це може бути і копія виписки з будинкової книги. Термін дії цієї довідки обмежений. 4. Копії паспортів і свідоцтв про народження продавців-власників квартири. 5. Якщо в числі власників купується (у сенсі продаваної) квартири є неповнолітні діти, то тоді знадобиться дозвіл органів опіки і піклування на відчуження об'єкта нерухомості.

Якщо ви вирішуєте брати участь у пайовому будівництві і кредит вам необхідний для повної оплати внеску, то від вас буде потрібно інший перелік документів. Обмовимося відразу, банки, як правило, кредитують лише акредитованих будівельників, за якими у них вже є всі необхідні документи, але якщо у банку немає відносин з цим забудовником, документи попросять у вас: 1. Договір участі в пайовому будівництві. Зазвичай банки задовольняються типовим договором акредитованого забудовника.

2. Копії установчих документів забудовника, включаючи свідоцтва про реєстрацію та постановку на облік у податковій інспекції. 3. Копія рішення (розпорядження, наказ тощо) про продаж юридичною особою квартири позичальникові із зазначенням технічних характеристик і продажної вартості квартири. 4. Документи, що підтверджують права забудовника на будівництво та продаж відповідного об'єкта. Якщо кредит береться на будівництво житлового будинку, тоді необхідні наступні документи: 1. Документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку, на якій буде вестися будівництво. Важливо: земельна ділянка повинна бути категорії «під індивідуальну забудову», а не «землі сільськогосподарського призначення», наприклад.

Які це документи: договір купівлі-продажу, свідоцтво про реєстрацію права власності та кадастровий паспорт. 2. Дозвіл на будівництво, оформлене належним чином у відповідних державних установах. 3. Договір з будівельною організацією на будівництво будинку і проектно-кошторисна документація. Втім, ці документ вимагають не у всіх банках.

Ось такий виходить немаленький перелік документів, який вам необхідно буде зібрати, якщо ви зважитеся взяти іпотеку. Обмовимося відразу - не факт, що в обраному вами банку у вас зажадають абсолютно всі ці документи. Хот наша порада - зберіть відразу максимальний пакет документів.

Заощадите масу сил і часу при спілкуванні з банком, по-перше. Корисно при подачі заяв в кілька банків, по-друге. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 18 лютого 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Платити по кредиту менше - реально! Ви поквапилися оформити кредит на покупку товару в магазині і тільки вдома порахували, скільки доведеться переплатити?Ваш автомобіль куплений ... Більше

Лізинг обладнання - придбання обладнання в лізинг, договір, умови Устаткування - це засоби праці, без яких немислиме існування будь-якого виробництва, будь то великий завод ... Більше

Банк Москви - кредити, фінансові послуги Банку Москви Про банк Утворений в 1994 році під назвою «Московський муніципальний банк - ... Більше

Експрес-кредит в день звернення готівкою в банку Іноді виникають ситуації, коли оформлення так ... Більше

Банк БКФ: «Розвиток кредитування бізнесу залежить від політики Уряду» Банк корпоративного фінансування, існуючий з 1994 року, пропонує великий вибір програм кредитування бізнесу.Про них, ... Більше

Популярне