Главная » Умови іпотеки. Вигідні умови отримання іпотеки в банках » Типові умови отримання іпотеки та оформлення іпотечного кредиту


Типові умови отримання іпотеки та оформлення іпотечного кредиту

Типові умови отримання іпотеки та оформлення іпотечного кредиту

Прийшов час розповісти про найбільш поширені (можна сказати типових) умовах надання іпотечних кредитів, а також «підводних» каменях і хитрощі, які вас підстерігають. Для цього матеріалу ми розглянули кредитні програми банків, які найбільш активно рекламуються: Агентства іпотечного житлового кредитування (АІЖК), Ощадбанку, ВТБ 24, DeltaCredit, Nordea, Райффайзенбанку. Початковий внесок за іпотечними кредитами Більшість банків (Ощадбанк, ВТБ 24, Nordea), а також АІЖК декларують, що мінімальний початковий внесок по іпотеці на придбання готового житла може бути 10% від вартості бажаного до придбання житла, у решти - 15%. Однак банки настійливо рекомендують вносити мінімум 20%. Як правило, це пов'язано з процентною ставкою за кредитом і доходами людей. З мінімальним початковим внеском вам буде запропонована максимальна процентна ставка, а оскільки сума кредиту при цьому буде теж максимальної - щомісячний платіж (ануїтет) буде досить великим. У переважній більшості випадків виявляється, що підходящим для доходу звернувся потенційного позичальника буде початковий внесок за іпотечним кредитом в розмірі 20% від вартості в іпотеку квартири.

Розмір початкового внеску на «долевку» (придбання житла в споруджуваних будинках) або придбання житлового будинку (котеджу, таун-хауса, просто «будиночка в селі) зазвичай на 5% більше (15-20%). Тільки у Ощадбанку є варіант з 10%, але тільки на житло у певних забудовників. Процентні ставки Як правило, в рекламі фігурує мінімальна ставка, що відповідає максимальному початкового внеску (відсотків 60 від вартості квартири) і мінімального терміну кредитування (роки три).

Розкид ставок на ринку приблизно наступний: - на готове житло: 8,9% - 15,25%; - на участь у пайовому будівництві квартир: 7,9% - 16,25%; - на покупку заміського будинку: 11% - 18 % річних. Звернемо увагу на «приховані» моменти щодо процентних ставок по іпотеці. 1. Уважно читайте таблиці зі ставками, особливо те, що написано дрібним шрифтом або під таблицями. Звертайте увагу на «зірочки» та інші виноски.

Наприклад, у DeltaCredit на сайті написані ставки по іпотеці, але при уважному розгляді виявляється, що ці ставки діють у випадку, якщо дохід підтверджується довідкою за формою 2-ПДФО, а інакше ставка - на 0,5% більше. А для власників бізнесу - ще плюсом 1%. А ось у того ж АІЖК є «застереження»: ставка дійсна за умови страхування життя і здоров'я, а без нього - ще плюсом 0,7%. 2. Особливості ставок за кредитами на новобудови.

Зазвичай ставка за іпотечними кредитами на новобудови на 1% більше до моменту оформлення нормального права власності на збудовану квартиру і оформлення договору застави на користь банку. До цього моменту забезпеченням по кредиту є договір відступлення права вимоги за договором пайової участі в будівництві - з юридичної точки зору дуже «хиткий» документ «у разі чого». Про це можуть написати взагалі в іншому місці: в загальних умовах кредитування, примітках, тарифи і так далі. Кращий спосіб - поставити те питання ще до подачі кредитної заявки. Самі заплутані умови у банку DeltaCredit - навіть я заплутався, намагаючись зрозуміти, яка ж буде ставка в підсумку за іпотечним кредитом.

Від чого вона тільки не залежить: від кредитного продукту, розміру початкового внеску, терміну кредиту, способу підтвердження доходу (форма 2-ПДФО або довідка довільної форми), розміру комісії. Останнє - це «фішка» саме цього банку: можна зменшити процентну ставку за кредитом, заплативши підвищений розмір комісії за видачу кредиту. Заплатіть комісію в розмірі 1% від суми іпотечного кредиту - і отримаєте «знижку» мінус 0,5% до ставки, 2,5% від суми кредиту - «знижка» складе 1%, 4% від суми іпотеки - мінус 1,5% . 3. Фіксовані і «плаваючі» відсоткові ставки.

Банк Nordea, наприклад, пропонує і фіксовані, і «плаваючі» ставки по кредитах. Якщо ви бажаєте зафіксувати ставку на весь термін кредитування, то вона складе 13,5%. Можна зафіксувати на певну кількість років, але потім вона буде змінюватися в залежності від ставки MosPrimeRate (до неї буде плюсувати ще 5 базисних пунктів). 4. Комісії по іпотечних кредитах.

Як правило, банки пишуть, що комісії за видачу кредиту відсутні. Єдиний, хто «чесно» пише, що така комісія є - це банк ВТБ 24. Деякі банки йдуть на тактичні хитрощі, наприклад, у DeltaCredit ставка залежить від розміру комісії - хочете ставку поменше - платите комісію за видачу іпотечного кредиту.

Не забувайте про попутні витрати: це можуть бути послуги оцінювача, нотаріальні витрати, держмито і так далі. Разом з тим, є і можливості зменшити процентну ставку за іпотечним кредитом. Наприклад, у АІЖК є «знижки» на процентну ставку по іпотеці на новобудови: 0,5% якщо вартість одного квадратного метра загальної площі житла, що купується не перевищує нормативу, встановленого Міністерством регіонального розвитку Росії для даного регіону - ну тобто стимулюють купувати не елітне житло , а нормальне - за потребами; 0,25% - якщо на сплату початкового внеску за житло спрямовуються кошти материнського капіталу; 0,25% - якщо позичальник є учасником підпрограми «Забезпечення житлом молодих сімей» ФЦП «Житло» на 2002-2010 роки; 0,25% - якщо в сім'ї два неповнолітніх дитини; 0,5% - якщо в сім'ї три неповнолітніх дитини і більше. Зазвичай ставка знижується, якщо ви підтверджуєте дохід за формою 2-ПДФО, а не у вільній формі; є учасником зарплатного проекту банку. Гарна кредитна історія вже не впливає на процентну ставку - вважається, що вона за визначенням у вас повинна бути, інакше вам взагалі в кредиті відмовлять.

Оформлення іпотеки: юридичні аспекти Раніше ми детально розписали практично всі питання, пов'язані з отриманням іпотечних кредитів: умови, ставки, особливості, нюанси. Багато писали про конкретні пропозиції банківських кредитних продуктів на придбання житла. Сьогодні поговоримо про юридичних процедурах, які супроводжують процедуру оформлення іпотеки. Найголовніша і значуща юридична процедура - це підписання кредитного договору, договорів поруки, застави або заставних.

Ми постійно про це пишемо, але ще раз повторимося: уважно читайте тексти всіх підписуються вами документів. Вкрай рідко, але все ж зустрічається, банки вимагають нотаріальної реєстрації цих документів. У цьому випадку вам належить разом з представником банку йти до нотаріуса і там пописувати документи.

Треба сказати, що коштують послуги нотаріуса по засвідченню іпотечних угод дуже недешево - 1,5% від суми кредиту. Друга за значимістю процедура - це реєстрація договору застави (іпотеки) або закладений у федеральній реєстраційній службі. Без цього кредитний договір буде практично недійсним.

Багато банки видають кредит тільки після офіційної реєстрації договору застави або як мінімум отримання розписки з реєстраційної служби про прийом документів на реєстрацію. Зазвичай усе робиться в один день: оформлення угоди купівлі-продажу в агентстві нерухомості, підписання кредитного та іпотечного договорів, реєстрація та договору купівлі-продажу та іпотечного договору в регпалате. Що може передувати цьому процесу? Якщо ви перебуваєте в офіційному шлюбі, у вас відсутня шлюбний договір і чоловік (дружина) не є ні созаемщиком, ні поручителем за кредитним (іпотечним) договором, банк швидше за все зажадає надати нотаріальна згода дружини (чоловіка) на підписання відповідних документів, в першу чергу , договору застави квартири, що купується. Ця згода оформляють всі нотаріуси, коштує воно 1000 рублів.

Важливий момент: уважно читайте текст згоди - краще, щоб типовий текст надав банк. Цікавий нюанс - це згода юридично безстроково, якщо за текстом не написано інше, але зазвичай нотаріуси роблять типові згоди. Якщо ви продаєте свою квартиру і у вас прописані неповнолітні діти - буде потрібна згода органів опіки.

Хоча це скоріше відноситься до можливості вам продати квартиру, ніж до отримання іпотечного кредиту. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 18 лютого 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Чи варто переплачувати за статус кредитної картки? Оформити картку статусу ... Більше

Банк Донактівбанк г Ростов-на-Дону - кредити Про банк ВАТ АКБ «Донактівбанк» отримало державну реєстрацію у 1994 році.В якості спеціалізації ... Більше

Росбанк запустив кредитний продукт для підприємців Росбанк запускає новий кредитний продукт "Професіонал", розроблений спеціально для індивідуальних підприємців, юридичних ... Більше

Альфа-Банк в Новосибірську Філія «Новосибірський» ВАТ «Альфа-Банк» (м. Новосибірськ) приступив до обслуговування клієнтів в жовтні 1998 р. Головний офіс філії розташований ... Більше

Каталог банків Всі банки АБВГДЕЕЖЗІДоЛМНПроПРЗТУФХЦЧШЩЕЮЯ 0123456789ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ Банки 1 - 14 з 114 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | кінець Банк ... Більше

Популярне