Главная » Умови іпотеки. Вигідні умови отримання іпотеки в банках » Програми іпотечного кредитування - огляд ринку іпотеки


Програми іпотечного кредитування - огляд ринку іпотеки

Незважаючи на те, що на ринку спостерігається деякий дефіцит ліквідності, банки продовжують рекламувати свої численні іпотечні програми. Традиційно іпотеку видають комерційні банки, однак є ще і варіант державного кредитування - це кредити, що надаються Агентством іпотечного житлового кредитування. У АІЖК найнижчі ставки і самі лояльні умови кредитування, однак вимоги до пакету документів і потенційним позичальникам набагато суворіші, ніж у комерційних банків.

З досвіду моїх знайомих, отримати кредит в АІЖК вдавалося небагатьом - більшість зійшлася на думці, що простіше оформити кредит у комерційному банку. До того ж політика АІЖК постійно змінюється, адже агентство реалізує політику держави у сфері стимулювання житлового будівництва. У 2012 році іпотечні кредити давалися тільки на новобудови, наприклад. Опишемо в загальних рисах, які сьогодні існують варіанти іпотечного кредитування.

Іпотека на готові квартири в багатоквартирних будинках - по суті це іпотечні кредити на придбання готових квартир (на так званому вторинному ринку). Застереження «в багатоквартирних будинках» має на увазі, що ці програми не поширюються на таун-хауси та котеджі. Цей варіант іпотечного кредитування пропонується, можна сказати, стандартно будь-яким мало-мальськи великим банком. Іпотека на новобудови (По суті - на пайову участь у будівництві нового житла): не часто зустрічається варіант іпотеки - в основному він є у дуже великих банків типу ВТБ 24 або Ощадбанку.

Банки, насправді, не дуже люблять давати іпотеку на «долевку», адже до моменту здачі квартири у власність та оформлення «нормального» застави кредит не дуже добре забезпечений - гарантією виконання зобов'язань позичальника є договір застави прав вимог за договором пайової участі. Сам по собі, з юридичної точки зору, непростий документ. Плюс додаються ризики того, що забудовник вчасно не здасть будинок або взагалі не добудує. У цьому випадку на неприємності «потрапляють» і позичальник (платив-платив за кредитом, ще й повинен залишився, а квартири в підсумку ні), і банк (якщо позичальник перестане платити, навіщо банку договір пайової участі у будівництві квартири, яку невідомо коли побудують ).

Тому програми кредитування новобудов у кожного банку поширюються, як правило, тільки на певний перелік об'єктів у акредитованих банком забудовників. Тобто не можна взяти іпотеку на пайову участь у будівництві будинку у невідомого для банку будівельника. З іншого боку, виходить додаткова гарантія і для позичальника, що будинок таки добудують і більш-менш в строк. Іпотека на котедж або заміський будинок - ще менш поширений варіант, за таким кредитом існує ряд організаційно-технічних складностей, пов'язаних з оформленням договору застави.

По-перше, котедж або заміський будинок розташовані за межею міста. Це означає, що банківському працівнику та оцінювачу треба їхати з міста. Ринкова ціна котеджу, його заставна вартість, а значить і розмір кредиту визначаються великою кількістю факторів (місце розташування, наявність під'їзних шляхів, благоустрій прилеглих територій). По-друге, оформлення застави окремо-стоїть будівлі можливо тільки разом із заставою земельної ділянки, таким чином, обсяг документації і час на її збір значно збільшуються.

Іпотека на гараж - Ну, це взагалі «екзотичний» варіант іпотеки. З лідируючих на ринку банків пропонують його Ощадбанк і ВТБ 24. Зазвичай під кредитом на гараж мається на увазі кредит на місце в підземному паркінгу споруджуваних будинків.

Я думаю, це частина спільного маркетингового плану банку та забудовників: продати і квартиру, і паркінг, і, по можливості, нову машину, яку ставити в паркінг. Нецільові кредити під заставу наявного житла - Не зовсім, звичайно, іпотека в побутовому розумінні цього терміну. Мається на увазі в даному випадку, що ви можете взяти кредит на будь-які цілі, а забезпеченням по кредиту буде заставу наявної у вас нерухомості, з юридичної точки зору, це і є іпотека (кредит під заставу нерухомості).

Відповідно, пакет документів буде практично таким же, як і при оформленні простого іпотечного кредиту. Юридична «тонкість» полягає в тому, що при звичайній іпотеці за текстом кредитного договору зазвичай чітко пишуть мета кредиту «на придбання квартири», наприклад. У кредитному договорі споживчого (нецільового) кредиту під заставу існуючої нерухомості цел кредиту або не пишуть взагалі, або пишуть досить розпливчасто.

Це стає «каменем спотикання» при спробі рефінансування, банки принципово не люблять рефінансувати такі кредитні договори. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 20 вересня 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

ВТБ24: молоді сім'ї, які оформили іпотеку, майже не розлучаються 27 лютого 2012 21:31 Регіональний офіс ВТБ24 в Ярославлі ... Більше

Оплата ЖКГ: який спосіб вибирають росіяни? Здавалося б, популяризація електронної оплати комунальних послуг може позбавити відділення банків від черг, надавши ... Більше

Нові ставки по кредитних картах ТОВ «БАНК Фінінвест» 1 квітня 2010 0:00 З 1 квітня 2010 року ... Більше

Знайдена причина гальмування ринку пластикових карток у Росії Центробанк, дослідивши ринок міжбанківських комісій, прийшов до висновку: комісії, встановлені міжнародними ... Більше

Ринок іпотеки в Росії - зростання у жовтні на 77%, дані DeltaCredit 10 жовтня 2012 0:00 Аналітики банку DeltaCredit зробили прогноз: ринок іпотеки ... Більше

Популярне