Главная » Умови іпотеки. Вигідні умови отримання іпотеки в банках » Небезпеки іпотеки ризики при оформленні іпотечного кредиту договір іпотеки


Небезпеки іпотеки, ризики при оформленні іпотечного кредиту, договір іпотеки

Небезпеки іпотеки ризики при оформленні іпотечного кредиту договір іпотеки

Житлове питання - чи не самий насущний у житті кожної людини. Іпотека - один з найзручніших способів його вирішення, тим більше що пропозицій банків і держави в особі Агентства з іпотечного житлового кредитування хоч відбавляй. Тим не менше, окремі пункти кредитного договору та договору іпотеки можуть в майбутньому підкинути ложку дьогтю в бочку меду при вирішенні житлового питання. У цій статті ми розповімо про поширені нюансах, на які слід обов'язково звернути увагу при оформленні іпотеки.

Те, що ми називаємо в повсякденному житті іпотекою, насправді юридично оформляється двома договорами: кредитним і заставою нерухомого майна, який і називається договором іпотеки. Обидва документи підлягають реєстрації в Державній реєстраційній палаті. В першу чергу слід звернути увагу на істотні умови кредитного договору.

Термін, сума, графік платежів, процентна ставка та інші умови повинні бути в точності - бажано слово-в-слово - повторені в договорі іпотеки. У разі невідповідності вас може очікувати тяганина в суді щодо з'ясування істинного зобов'язання. Ще до початку збору пакету документів з'ясуйте у банку, які «попутні» витрати вам доведеться здійснити до і в момент отримання іпотеки. До них можуть належати: 1. комісія за розгляд заявки, 2. комісія за видачу іпотеки, 3. державні мита за оформлення угоди в Реєстраційній палаті, 4. витрати на нотаріальне завірення, 5. оплата послуг оціночно компанії по оцінці реальної вартості придбаного об'єкта.

Найнеприємніше, коли банки застосовують тактичну хитрість: спочатку говорять, що кредит підтверджений, а потім сповіщають вас, що до отримання грошей необхідно здійснити й додаткові витрати. Уважно вивчіть розділ договору «Зобов'язання позичальника» (тобто ваші зобов'язання). Крім стандартних пунктів про те, що вам треба гасити кредит відповідно до графіка платежів, там можуть бути вимоги про попереднє погодження з банком, в кращому випадку, або заборони, в гіршому, щодо декількох моментів: 1. Оформлення прописки. Деякі банки забороняють прописуватися в принципі.

Деякі дозволяють прописку тільки членів сім'ї і забороняють прописку родичам. 2. Здачі житла в оренду. Деякі люди купують квартири з метою подальшої здачі в оренду. Банк може заборонити робити це, принаймні, на формальному рівні - у вигляді укладення договору оренди житлового приміщення. 3. Проведення ремонту без узгодження з банком (формально це означає, що навіть заміна шпалер повинна бути узгоджена з банком).

4. Повідомлення про зміну місця проживання, роботи, сімейного стану, доходу. Суть цих обмежень зрозуміла - банк хоче захистити себе від можливого зменшення вартості об'єкта застави. Але для позичальника - це обмеження свободи розпорядження майна, що належить йому на праві власності. За великим рахунком, всі перераховані вище можливі вимоги банку юридично нікчемні - вони і суперечать Цивільному кодексу, і мають відповідні тлумачення та рішення Вищого арбітражного суду.

Тим не менш, їх наявність в договорі може кореспондувати з правом банку вимагати дострокового гасіння кредиту, а ось це вже серйозно! Якщо мова зайшла про право банку вимагати від вас достроково погасити кредит - уважно вивчіть текст кредитного договору на цю тему. Попереджаю одразу, для відводу очей випадки, при яких банк може це зробити, можуть бути зазначені в різних розділах договору. При цьому, зверніть увагу, вимога дострокового погашення може звучати не в буквальному сенсі («багатий і могутній російську мову»).

Під достроковим погашенням юридично розуміється і факт розірвання договору. Тому, вивчаючи це в документах, у тому числі, шукайте по тексту фрази «розірвання кредитного договору». Досудове вилучення - дуже важлива проблема при укладанні договорів про іпотечне кредитування.

Незважаючи на те, що і у Федеральному законі «Про іпотеку», і в постановах Вищого арбітражного суду прописано, що житлові приміщення можуть бути вилучені тільки за рішенням суду, банки практично завжди прописують для себе таку можливість. Що це означає? Те, що банк, у випадку, якщо ви будете несвоєчасно сплачувати, може йти безпосередньо до судових приставів, які і прийдуть виселяти вас з квартири.

Підсудність. Практично у всіх кредитних договорах банки міняють підсудність: з процесуального кодексу спірні питання повинні вирішуватися в суді за місцем реєстрації боржника, але, що характерно для великих банків з розгалуженою філіальною мережею, в договір включається пункт, що спірні питання вирішуються в суді за місцем реєстрації банку , тобто в головному офісі. Банк так спрощує собі життя - усі спірні питання вирішує в одному місці (розташованому в одному місті з ним), замість того, щоб утримувати юристів в кожній філії. Останнім часом в судах, щоправда, відмовляються розглядати справи з таким порушенням процесуального кодексу, але це зараз. А що буде через 6-12 років, не знає ніхто.

Зміна істотних умов договору. Дуже уважно читайте розділ «Права банку» - чи немає там права банку в односторонньому порядку змінити процентну ставку, графік, термін та інші параметри по кредитного договору. Як правило, в розділі «Обов'язки позичальника» зустрічається така фраза: позичальник зобов'язаний виконати таку вимогу банку або достроково погасити залишок боргу, якщо він не згоден із зміною умов. Уважно вивчіть всі «попутні» збори і комісії - вони можуть стягуватися: - за розгляд заявки - за видачу кредиту - за відкриття позичкового рахунку - за ведення позикового рахунку - за прийом / перерахування готівкових - за зарахування грошей на рахунок (що прийшли безналом) - в вигляді простої щомісячної комісії - у вигляді річної комісії - за дострокове погашення Дізнайтеся, які можуть бути застосовані штрафи і пені.

Найбільш поширені: - за несвоєчасне платіж за кредитним договором (за прострочення) - за несвоєчасне страхування - за ненадання інформації про зміну місця роботи, проживання Ще одна ризикована частина договорів про іпотеку - страховка. У всіх кредитних договорах є вимога щорічно (або відразу на весь термін) страхувати квартиру, життя і здоров'я, а іноді й титул власності. Які тут «каверзи»? Ось декілька: 1. Вибір страхової компанії: вам можуть «нав'язати» тільки певні страхові компанії, умови страхування в яких не будуть ринковими; 2. Страхова компанія може виставити додаткові збори; 3. Сума страховки: саме правильне, якщо ви будете страхуватися в розмірі залишку боргу, але банк може зажадати страхуватися на суму спочатку взятого кредиту - природно, це буде дорожче. Зауважу: змінити або викреслити пункти кредитного договору та / або договору іпотеки на етапі підписання вам навряд чи вдасться - у великих банках, які в основному і дають іпотеку на «нормальних» умовах, процедура видачі кредиту чітко прописана і формалізована, навіть тексти договорів типові.

Тим не менш, пробувати можна, і за спробу це зробити це ніхто вас не оштрафує. Можна скористатися хитрістю, яку практикують самі банкіри: отримати підтвердження банку про надання вам кредиту, а потім попросити на вивчення текст кредитного договору та договору іпотеки та запропонувати внести зміни, бажано в письмовому вигляді. Отримавши рішення кредитного комітету, кредитний менеджер вже буде вважати, що кредит видано. Вам треба вирішувати житлове питання, а йому премію за видачу хочеться отримати.

А позичальник хоче поміняти всього лише пару пунктів. Те, що вам підтвердили кредит, означає, що ви позичальник хороший і в іншому банку вам теж підтвердять, а термін дії кредитного рішення 3 місяці - за цей час клієнт може знайти банк, який погодиться змінити текст кредитного договору на його вимогу. У таких умовах агент може і погодитися зі внесеними змінами в кредитному договорі.

Так що дерзайте і пам'ятайте: успіху досягає той, хто діє нестандартно. Ну, принаймні, уважне вивчення договору просто допоможе вам краще оцінити власні ризики і витрати, які будете нести при оформленні іпотеки. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 3 жовтня 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

ТСК-Іпотека ввела для ріелторів КВІК-розрахунок можливої іпотеки 20 серпня 2012 10:53 КВІК-розрахунок - так називається ... Більше

Питання дня: «Яка сама вигідна кредитна карта?» Кредитні карти наполегливо прагнуть витіснити з обігу готівку, що, у великих містах, у них непогано ... Більше

Восени закриються офіси Інвестбанку в Підмосков'ї, Костромі і Пермі 31 ... Більше

Кредити в торгових точках від НБ «ТРАСТ» НБ «ТРАСТ» оформляє кредити в торгових точках в 60 ... Більше

Ощадбанк пропонує кредитні карти клієнтам в Москві і Московській області 31 січня 2012 0:00 Кожному ... Більше

Популярне