Главная » Умови іпотеки. Вигідні умови отримання іпотеки в банках » Іпотека в кризу іпотека після кризи - фінансова криза та іпотека


Іпотека в кризу, іпотека після кризи - фінансова криза та іпотека

Іпотека в кризу іпотека після кризи - фінансова криза та іпотека

Зараз вже ніхто, мабуть, не сумнівається в реальності лякала економічної кризи - переможно пройшли по світу, фінансова струс добралася і до Росії, зачіпаючи все глибше різні верстви населення. Криза почалася з банків - популярність кредитів, в останні рік-два в конкурентній гонці видаваних банками мало не під чесне слово, призвела до повторення американського сценарію краху банківської системи. Ситуація в США послужила для російських банків хорошим уроком - за останні півроку посилилися вимоги до позичальників, повністю зник такий вид іпотеки, як кредитування без початкового внеску, підвищилася необхідна для взяття кредиту вартість застави, у багатьох випадках для позичальника стало обов'язковим наявність поручителів. Таким чином, взяти в даний час іпотечний кредит стало справою вельми складним, особливо якщо враховувати, що велика частина банків видає такі кредити тільки «на словах», висуваючи при подачі заявки непомірно високі вимоги або великі відсотки, щоб «відлякати» позичальника.

В умовах кризи банкам просто невигідно зв'язуватися з іпотечним кредитуванням - ціни на житло продовжують падати, тим самим зменшуючи реальну вартість вже оформленого застави, тобто збільшуючи ризик угоди. Число платоспроможних клієнтів катастрофічно зменшується - зростає безробіття і банальна невиплата зарплат. Набагато вигідніше для банків грати на скачках валютних курсів і залучати депозитні кошти.

Не надто позаздриш і тим, у кого вже є кредит. Банки або піднімають по існуючих кредитах ставки, або вводять, користуючись лазівками в договорах, комісії та інші додаткові платежі. Держава намагається якось врегулювати ці проблеми, то забороняючи банкам підвищувати відсотки, то оголошуючи про програми рефінансування, - проте криза, що насувається не дуже-то сприяє реалізації подібних ініціатив.

Для звільнених з роботи або переведених на знижену зарплату відкриваються Центри реструктуризації іпотечних кредитів, багато банків і самі, розуміючи складність продажу заставного майна, йдуть назустріч позичальникам і надають кредитні канікули. Однак ці заходи розраховані на півроку-рік, і залишається сподіватися, що за цей час ми виберемося з кризи. У той же час іпотека на сьогоднішній день є чи не єдиним варіантом для придбання власного житла для всіх верств населення. За словами директора департаменту міської нерухомості компанії Vesco Realty Євгенія Аптекіна, актуальність іпотеки залишається на рівні 100%. На думку керуючого партнера компанії Panorama Estate Омара Гаджієва, який спостерігається зараз спад іпотеки - явище тимчасове.

З ним згодні багато інших експертів. Криза минущі, а житло людині необхідно завжди. За найпесимістичнішими оцінками, на колишній рівень кредитування банки вийдуть року через три. Оптимісти вважають інакше.

Так, аналітик Керуючої компанії «Фінам Менеджмент» Максим Клягин впевнений, що повернення на колишні позиції станеться вже до кінця поточного року. Зрозуміло, в нинішніх умовах зважитися на іпотеку можуть тільки ті, хто впевнений у своїй фінансовій стабільності. Жорсткі критерії відбору позичальників банками визначають необхідні умови для отримання іпотеки: претендент повинен мати високий рівень офіційної зарплати, двох настільки ж забезпечених поручителів, цілковитий пакет документів, хороший додатковий предмет застави у власності.

Спробувати можна, і не маючи перерахованого набору, але позитивну відповідь можна не отримати. Як же бути тим, хто потребує житла? Хорошою альтернативою буде оренда.

Якщо порівняти ціни, існуючі на сьогоднішній день на ринку орендного житла, з розміром виплат за кредитами, виявиться, що оренда кілька вигідніше. Звичайно, виплачуючи кредит, ви наближаєтеся до заповітного статусу повноправного власника житла. Але, можливо, в умовах кризи буде краще, якщо у вас не буде боліти голова з приводу розглядів з банком щодо поганої кредитної історії.

Необхідно зважити свої можливості. У будь-якому випадку - вибір-то за вами Кіра Кремлівська, спеціально для "Занімаем.ру" 29 квітня 2009

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

У першому півріччі 2012 року Россельхозбанк задовольнив 90% всіх заявок, що надійшли на кредити 30 липня 2012 ... Більше

Річна ставка по кредиту в 2012 році - процентні ставки по ... Більше

Кредити та кредитні картки, кредитні карти банків або споживчі кредити В ... Більше

В Альфа-Банку стало можливим переказувати гроші за допомогою SMS Альфа-Банк запропонував своїм клієнтам новий зручний спосіб переказу грошових коштів "SMS-Переказ з картки ... Більше

Восени закриються офіси Інвестбанку в Підмосков'ї, Костромі і Пермі 31 ... Більше

Популярне