Главная » Умови іпотеки. Вигідні умови отримання іпотеки в банках » Іпотека в 2009 році - прогнози і сценарії


Іпотека в 2009 році - прогнози і сценарії

Іпотека в 2009 році - прогнози і сценарії

22 жовтня 2008 0:00

У зв'язку з економічною кризою, багато російські банки вже підвищили ставки по іпотеці і зменшили суми, що видаються на придбання житла. Крім цього, з метою мінімізувати свої ризики, почали скорочуватися і терміни кредитування. Про зменшення суми іпотечного кредитування оголосили одразу кілька відомих банків.

Наприклад, банки, що збільшили процентні ставки по іпотеці на 1%, зменшили максимальну суму іпотечного кредиту на 6-7%.

Цікаво, що банки офіційно намагаються не заявляти про зменшення термінів надання іпотечних кредитів, і позичальник тільки в процесі розгляду дізнається, що не може отримати кредит на той термін, на який він розраховував. Наприклад, замість звичайних 30-ти років, клієнт отримує схвалення на менший термін, до 15 - 20 років. Однак не варто заздрити тим, хто вже встиг оформити іпотеку за колишніми, більш низькими ставками.

Можливо, що щасливчиками стануть ті, кому взагалі не вдасться цього року оформити іпотечний кредит.

І ось чому ...

Щоб якось зменшити дефіцит вільних коштів, банки в пошуках грошей шукають все нові форми спілкування з клієнтами, які колись отримали у них іпотечний кредит. Вони зайнялися розсилкою на адресу своїх позичальників листів, в яких пропонують сплатити достроково хоч третю частину заборгованості. Цю процедуру банки проводять з прицілом на недалеке майбутнє, посилаючись на те, що вже на початку 2009 року ціни на житло, швидше за все, впадуть, а оскільки квартири за умовами іпотеки знаходяться в заставі у банку, то виходить, що застава може частково знецінитися.

Говорячи простіше, застава буде коштувати менше, ніж кредит, який під цю заставу банк видав клієнту, а в цьому випадку, згідно з договором іпотеки, банк має право вимагати від позичальника повернути всю суму за кредитом відразу разом з відсотками. Якщо таке станеться насправді, то в наступному році нас очікує цунамі скандалів і судових розглядів, пов'язаних з кризою в іпотечній системі вже не заокеанської, а нашої російської, адже подібні вимоги можуть висунути буквально всі банки, у яких в договорі прописані відповідні умови. Якщо таких пунктів в договорі немає, то щоб не залишитися біля розбитого корита, банки будуть шукати інші лазівки і якщо знайдуть, то будьте впевнені, що вони ними обов'язково скористаються.

Наприклад, у багатьох банків у договорі є пункт, який свідчить, що банк залишає за собою право переглядати розмір процентної ставки за кредитом, і якщо 2009 рік не принесе нічого позитивного, то їм ніщо не зможе перешкодити підняти ставки за вже виданими кредитами.

Тепер розглянемо, як змінилося ставлення банків до видачі кредитів і до тих, хто тільки збирається його оформити. Цілий ряд факторів вже сьогодні явно свідчить про те, що вимоги по іпотеці стали набагато жорсткіше. Майже всі банки збільшили початковий внесок.

Якщо ще влітку він становив 5-10%, то тепер не менш 20%.

Процентні ставки по іпотеці виросли на 3-4%, тепер середня ставка в доларах дорівнює 14%, а в рублях - 17%. Деякі банки не стали розтягувати процес на кілька місяців і вже виставили до 23% в рублях. Помітно посилилися вимоги і до позичальників.

Тепер на отримання іпотечного кредиту може розраховувати лише ідеальний позичальник.

Для клієнтів, у яких існують навіть найменші нюанси не відповідають банківським вимогам, іпотечний кредит практично не доступний.

Загальна ситуація в сфері іпотечного кредитування сьогодні є досить неоднозначною та дуже нестабільна, банки мало не кожні два дні змінюють умови іпотеки. Якщо позичальник зараз подасть заявку на схвалення кредиту, далеко не факт, що через тиждень його схвалять на колишніх умовах. Напевно, багатьом не варто поспішати приймати рішення.

А ось як довго триватиме подібна ситуація, може показати лише час.

Перекладено: zanimaem.ru


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Кредитна картка з пільговим періодом на кредитування і зняття готівкових коштів: поняття, нюанси Поняття ... Більше

За підсумками першого півріччя 2012 року іпотечний кредитний портфель Россельхозбанка перевищив ... Більше

НБКИ відкрило доступ до бази заставних автомобілів "Національне бюро кредитних історій" (НБКИ) сьогодні надає всім бажаючим можливість перевірити автотранспортний засіб на предмет ... Більше

Ощадбанк почав розсилку кредитних карт поштою Ощадбанк Росії почав розсилати кредитні карти поштою, повідомляє ... Більше

Банк DeltaCredit: іпотека по всій Росії Банк DeltaCredit існує на ринку вже більше 10 років і спеціалізується виключно на видачі іпотечних кредитів.Ірина Постнікова, ... Більше

Популярне