Главная » Умови іпотеки. Вигідні умови отримання іпотеки в банках » Іпотека на покупку будинку іпотечний кредит на будівництво приватного будинку


Іпотека на покупку будинку, іпотечний кредит на будівництво приватного будинку

Іпотека на покупку будинку іпотечний кредит на будівництво приватного будинку

Як часто вас відвідувала думка про власний будиночок? Не обов'язково в селі, але, наприклад, в котеджному селищі? На жаль, але варіантів як у мультику «Троє з Простоквашино»: «Будинок нічий - живіть, хто хочете», - сьогодні не зустріти.

А так, напевно, хочеться переїхати з тісної квартири в задушливому, запиленому місті. Як це можна зробити? Найбільш очевидний варіант - купити готовий або майже збудований будинок (котедж).

Але що робити, якщо необхідної суми немає? Варіант перший - взяти участь у пайовому будівництві власного будинку. Більшість котеджних селищ при будівництві передбачають таку форму покупки заміського будинку. По суті, це розстрочка.

Ризики в такому випадку відомі всім: «а раптом не побудують», «а якщо обдурять» і тому подібні. При пайовому будівництві деякі компанії можуть зажадати в «заставу» вашу квартиру. Однак, як ви самі розумієте, фірмі-забудовнику ваша квартира не особливо потрібна - їм необхідні гроші на покупку будівельних матеріалів. Тому, швидше за все, вашу квартиру "візьмуть" набагато дешевше ринкової вартості в надії продати подорожче і пошвидше.

Мало того, квартиру треба буде здати до завершення будівництва заміського будинку. А де жити під час будівництва? Я не зустрічав випадків, в яких фірми-забудовники «відбирали» квартиру за фактом завершення будівництва та переїзду в заміський будинок. Варіант другий - іпотека.

Раніше, в період будівельного та іпотечного буму, будівельники заміських будинків в партнерстві з банками пропонували придбання майбутнього будинку в іпотеку. Однак негативний досвід минулих років призвів до того, що зараз таких пропозицій практично не залишилося. Причин тому кілька: недобросовісність будівельників, нерідкі затягування по термінах введення об'єктів в експлуатацію, складності з оцінкою реальної вартості приватних будинків в якості застави, проблеми з подальшою реалізацією і т.д. Тим не менше, знайти такі варіанти можна.

Проте в чистому вигляді іпотека на покупку заміської нерухомості практично ніким з банків не пропонується в силу перерахованих вище причин. Виняток - якщо фірма-забудовник якимось чином пов'язана з банком. Навіть у цьому випадку в банку воліють кредитувати заміські будинки в певних котеджних селищах, так як в цьому випадку їм простіше визначити реальну ринкову вартість об'єкта нерухомості.

Крім того, такі будинки простіше потім продати у випадку, якщо ви опинитеся не в змозі платити по іпотеці. Окремо розташовані будиночки, наприклад, в селі, як правило, банки не кредитують, особливо якщо вони досить віддалені від офісу банку. Як правило, банки не працюють, якщо об'єкт застави знаходиться далі, ніж за 100 км від кредитує офісу. Як же тоді переїхати з квартири у власний заміський будинок?

Найбільш відповідний варіант, як мені здається, - взяти іпотечний кредит під заставу наявної квартири. Незважаючи на всю привабливість такого кредитного продукту і для банку, і для позичальника, він не дуже поширений - його сьогодні пропонують тільки великі федеральні банки (наприклад, Ощадбанк, ВТБ24). По суті, це споживчі кредити під заставу наявної квартири. Основна перевага перед звичайною іпотекою - початковий внесок не потрібен. Терміни кредитування по таким программамсоставляют 15-20 років.

Що стосується відсоткової ставки, то вона становить в середньому 14,5%, в той час як по іпотеці 11-12% річних. Частково це пояснюється тим, що банк не в змозі проконтролювати цільове використання кредиту: позичальник може декларувати придбання заміського будинку, а насправді направити гроші в бізнес або на покупку машини. Максимальна сума кредиту складає 70-80% вартості наявної квартири - в залежності від того, що це за квартира. Як правило, банки за такими кредитами не вимагають страхування життя і здоров'я, як за звичайною іпотеці.

Але страхувати об'єкт застави точно доведеться. Вимоги до позичальників і пакету документів такі ж, як і при одержанні іпотеки: постійна прописка, підтверджений довідкою дохід, дані про працевлаштування, відомості про об'єкт нерухомості. До слова про оцінку - не поспішайте до подачі кредитної заявки в банк робити незалежну оцінку - банки найчастіше самостійно роблять оцінку об'єктів потенційних застав.

Купивши заміський будинок або котедж, можна продати квартиру, що знаходиться в заставі. У банків це вже відпрацьована практика. Головне - продовжувати платити по кредиту і домовитися з банком про процедуру продажу квартири та гасіння кредиту.

Альтернативний варіант - здати квартиру внайми і переїхати жити в куплений заміський будинок: залежно від міста і району сума іпотечного платежу зазвичай порівнянна з доходами за оренду, хоча і не завжди. Але в даному випадку вирішувати вам. Я, наприклад, прихильник того, щоб залишити нерухомість за собою - життя довге, і всяке може трапитися.

Якщо у вас є якісь накопичення, і сума, необхідна для придбання власного заміського будинку потрібна невелика, то можна взяти і простий споживацьки кредит. Сьогодні банки можуть надати кредит до одного мільйона рублів під поручительство фізичних осіб. З одного боку, отримати такий кредит швидше, та й наявна квартира не буде обтяжена заставою, але терміни з таких кредитів максимум років п'ять, а процентний ставки вище, ніж за іпотечними кредитами рази в півтора. Відповідно, щомісячний платіж буде майже в два рази більше, ніж за кредитом під заставу наявної нерухомості. Що краще - вирішувати вам.

Вважайте, порівнюйте, прикидати, вирішуйте - і переїжджайте ближче до чистому повітрю, а якщо пощастить, то й до водоймища. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 3 жовтня 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Агентство Moody's підтвердило Банку Агропромкредит рейтинг "Стабільний" 1 липня 2012 19:49 Банк Агропромкредит як і раніше стабільний.Такий прогноз у відношенні кредитної організації ... Більше

Споживчий кредит без забезпечення в Ощадбанку - умови, процентні ставки Ощадбанк ... Більше

Де знайти гроші в борг терміново Життя не попереджає нас про її наміри на наш рахунок, і кожен з нас може потрапити в ситуацію, ... Більше

Власники карт самостійно встановлюють ліміти на операції Нордеа Банк надає своїм клієнтам можливість самостійно встановлювати граничні ліміти за всіма операціями по ... Більше

Альфа-Банк пропонує клієнтам відпочинок у кредит 22 березня 2012 12:54 Альфа-Банк оприлюднив подробиці проекту «з прицілом» на літо: тепер можна взяти у розстрочку туристичний тур.Другий ... Більше

Популярне