Главная » Умови іпотеки. Вигідні умови отримання іпотеки в банках » Іпотека для матерів одиначок - соціальна іпотека іпотечне кредитування в банку


Іпотека для матерів одиначок - соціальна іпотека, іпотечне кредитування в банку

Питання, в общем-то, далеко не пусте і для багатьох дуже насущний. Зовні багатьом здається, що само собою зрозумілий відповідь «ніяк». Аж ніяк, варіанти вирішення цього питання насправді є, причому їх досить багато. Розберемося, як отримати іпотеку матері одиночці.

Почнемо з того, що мами-одиначки - це скоріше побутове «обзивательства». Тому як у багатьох таких мам насправді є цивільний чоловік, просто юридично ці відносини не узаконені. З юридичної точки зору, до речі кажучи, статус матері-одиначки дає масу державних пільг і навіть привілеїв (ну, наприклад, скоротити з основного місця роботи маму-одиночку - практично ніяк, тільки повна ліквідація юридичної особи). Так ось, будучи «законно оформленої» матір'ю-одиначкою можна отримати житло від держави або муніципалітету - існує маса і федеральних, і муніципальних програм з цього приводу, треба тільки знайти діючу в вашому місті.

Так, звичайно, побігати по інстанціях з оформленням паперів доведеться досить багато, але і результат у вигляді безкоштовного житла - гідна плата за такі клопоти. Багато муніципалітети, наприклад, практикують не роздачу житла безкоштовно, а надання певних гарантій, кредитів або матеріальної допомоги при одержанні іпотечних кредитів. У деяких регіонах пропонується купити квартиру з відчутною знижкою прямо у забудовників (які будують в рамках спеціальних програм і розраховуються з бюджетом не грошима, а готовими квартирами), такі програми є, наприклад, в Москві.

В інших регіонах існує спеціальна соціальна іпотека для матерів одиначок. Десь органи місцевого самоврядування дають грошей на початковий внесок по іпотеці в комерційному банку (така програма є, наприклад, в Татарстані), а десь місцева влада беруть на себе витрати по процентних платежах по іпотеці, в повному розмірі протягом якого- то часу або в розмірі ставки рефінансування на більш довгий термін. Загалом, дізнавайтеся про існуючі у вашому муніципалітеті програмах соціальної іпотеки. Така інформація є у органів місцевого самоврядування - в адміністраціях міських округів, міських і сільських поселень, муніципальних районів, префектур і т.п.

Якщо говорити про програми банків, то у Ощадбанку, наприклад, є можливість взяти іпотечний кредит, в тому числі, матері одиночці, в рамках програми «Молода сім'я». Зрозуміло, що зовні це стандартна банківська іпотека, але за цією програмою позичальникам пропонують масу бонусів: - можливість відстрочити сплату основного боргу до трьох років, - зниження початкового внеску на 10% при наявності в сім'ї неповнолітньої дитини, - можливість залучити созаемщиками декількох прямих родичів ( тато, мама і т.д.). Раз вже мова зайшла про банки, то зрозуміло, що іпотека для матерів одиначок не приймає форми якихось спеціальних програм.

Тим не менш, законодавчих та інших обмежень на отримання звичайної іпотеки мамою-одиначкою немає. Я чесно не зустрічав жодного разу, щоб в умовах кредитування в переліку вимог, що пред'являються до майбутніх позичальників, банки так і писали: іпотечний кредит не надається матерям-одиначкам (про власників бізнесу або про співробітників МНС, МВС таке бачив, наприклад). Для банку при розгляді вашої заявки на іпотечний кредит найголовніше - це розуміння вашого поточного фінансового стану (чи зможете ви зараз платити по кредиту ануїтетні платежі) та спроба спрогнозувати ваше майбутнє фінансовий стан на предмет можливості своєчасного виконання зобов'язань у майбутньому. При цьому ким ви є за соціальним статусом - їм зовсім байдуже.

Іпотека матері одиночці, у якої достатній і гарантований (з точки зору банку) дохід, мало чим відрізняється від іпотечного кредитування будь-якого іншого позичальника. Якщо вашого особистого доходу не вистачає для отримання іпотеки, можна скористатися допомогою созаемщиков або поручителів. На початку статті ми писали про те, що деякі мами-одиначки не зовсім вже одинаки, і чоловік є (він же папа), тільки в паспорті не «прописаний». Так от, банки зовсім спокійно дають іпотеку особам які перебувають у цивільному шлюбі, треба тільки щоб обидва «дружина» виступали або созаемщиками або один з них став поручителем.

Адже банки підходять до питання оформлення кредиту з фінансової точки зору, живете удвох, по кредиту будете платити удвох - відмінно, беріть іпотеку удвох, не важливо, що шлюб не зареєстрований. Немає офіційного тата - нічого страшного, багато банків при розгляді заявок на іпотечний кредит готові розглядати близьких родичів (тата, мами, бабусі, дідусі) в якості созаемщиков по іпотечному кредиту або поручителів. Головне, щоб доходи созаемщиков або поручителів (хоч разом, хоч по-окремо) були сумірні майбутнього платежу по іпотеці. Так що батьки можуть абсолютно спокійно допомогти своїй дитині, що є мамою-одиначкою, отримати іпотеку. Завершуючи статтю ще раз підкреслю, що мама-одиначка - це не вирок, банки без проблем працюють з такими клієнтами.

Так що, якщо є необхідність отримати кредит - не питання. Варіанти, як взяти іпотеку матері одиночці, є, хоч з державною підтримкою, хоч в рамках звичайного банківського кредитування. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 20 червня 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Державний борг Росії - внутрішній борг, зовнішній борг Подолання економічної кризи за рахунок фінансових вливань з боку держави крім позитивних моментів має і свою ... Більше

Продаж автомобілів в заставі - ризик кредиту під заставу автомобіля При прийнятті автотранспортного ... Більше

Автокредит Росбанка відгук: умови, ставки, на яку програму подати ... Більше

Іпотека в Банку Москви - умови іпотечного кредитування Отже, ми продовжуємо серію статей, присвячених іпотечними програмами великих ... Більше

Кредитна карта Хоум Кредит Банку - як оформити заявку, відгуки про кредитних програмах Хоум ... Більше

Популярне