Главная » Умови іпотеки. Вигідні умови отримання іпотеки в банках » Іпотечний кредит - квартира в іпотеку іпотечний кредит у банку


Іпотечний кредит - квартира в іпотеку, іпотечний кредит у банку

Центробанк відзначив зростання рефінансування іпотеки в 2011 році

Останнім часом від молодих сімей все частіше можна з гордістю почути, що вони оформили іпотечний кредит, тобто стали володарями своєї власної квартири. Таку можливість сьогодні надають як банки, так і держава. Але програми, пропоновані Урядом, дещо відрізняються від кредитування як такого, тому зупинимося безпосередньо на кредити, що надаються іпотечними банками.

Іпотечний кредит крупним планом

 Іпотечний кредит є звичайною цільової банківської позичкою.

Метою в даному випадку є придбання нерухомості, тобто житла, землі і т.д. Але в нашій країні іпотека в основному пов'язана з квартирним питанням. Необхідною умовою даної операції є застава нерухомості, який буде забезпеченням кредиту. Крім того, сума позики не дорівнює вартості житла, що купується, а становить лише певний відсоток від неї.

Частина суми, зазвичай від 10-15% від ціни квартири, повинна вже бути у позичальника. Вона буде початковим внеском за житло. Можлива, звичайно, іпотека без початкового внеску, але останнім часом на тлі зростання нестабільності на фінансових ринках банки намагаються все ж давати ркедіти позичальникам, які мають можливість надати початковий внесок або заставу.

  Погашення іпотечного кредиту відбувається за допомогою щомісячної сплати частини основного боргу і відсотків. 

Вимоги до позичальників іпотечного кредиту

Потенційними позичальниками за іпотечними кредитами є особи працездатного віку (від 18 до 55 (60) років), але більшу частину серед них таки складають молоді люди, як правило, у віці до 35 років. Це обумовлено тим, що такі позики можуть надаватися на дуже тривалі терміни (до 50 років). Сьогодні в Росії найбільш поширені кредити на 10, 15, 20 років.

Однак у деяких банках є програми кредитування, що передбачають продовження договору до досягнення позичальником віку 75 років. Іншими необхідними критеріями, яким повинні відповідати потенційні позичальники, є: російське громадянство; місцева реєстрація; достатній рівень щомісячного доходу, підтвердженого документально; певний стаж роботи на останньому місці. Позичальника можуть також попросити надати поручителів.

Іпотечний кредит: особливості оформлення

Людям, що зважилися взяти іпотечний кредит, потрібно бути готовим до довгої процедури її оформлення, що включає в себе: подачу в банк заяви та документів, вибір за обумовлений час квартири, проведення процедур оцінки і страхування житла, а також угоди купівлі-продажу. Крім того, іпотечне кредитування таїть у собі кілька прихованих і не зовсім приємних моментів.

По-перше, якщо строк іпотечного кредиту великий, то за придбану нерухомість можна переплатити мало не в два рази більше. По-друге, в процесі оформлення іпотечного кредиту виникає ряд додаткових витрат на оплату послуг страхової компанії, оцінювача та нотаріуса, а також на збори банку за розгляд заявки і ведення позикового рахунку. По-третє, за дострокове погашення іпотечних кредитів банком може братися комісія. І останнє: фактично до повного погашення іпотечного кредиту нерухомість належить банку.

Звичайно, позичальники стають власниками житла, можуть без утруднень там прописуватися, але у випадку грубих порушень договору іпотеки або просто невиплати іпотечного кредиту, квартира може відійти банку, а позичальнику буде виплачена назад вже внесена ним сума за вирахуванням сплачених відсотків. Також із предметом застави не дозволяється здійснювати операції купівлі-продажу. Тому головна порада майбутньому позичальникові - морально підготуватися до майбутніх щомісячним витратам протягом тривалого терміну кредиту; вивчити всі пропоновані банками іпотечні програми на предмет процентних ставок, умов кредитування, комісій і вибрати найбільш підходящу. Сьогодні відкладати кошти на купівлю житла нереально, враховуючи його ціни, які в нашій країні зростають у геометричній прогресії.

Тому, купивши житло в кредит, навіть переплативши в підсумку за квартиру в два рази, людина може опинитися у виграші, тому що невідомо, скільки коштуватиме житло на момент закінчення іпотечного кредиту. І з цим пов'язаний головний плюс іпотечного кредиту, який перекриває всі мінуси, - жити у своїй квартирі вже зараз, а це дорогого коштує! Олена Антошенкова, спеціально для Занімаем.ру 16 листопада 2010

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк АК Барс - кредити малому і середньому бізнесу 19 вересня 2012 0:00 Банк АК ... Більше

Споживчі кредити Росгосстрах БАНКУ: зниження ставок, покращення умов Тенденція до пом'якшення умов споживчого кредитування рано чи пізно призводить банки до розробки комплексних підходів до лібералізації ... Більше

Банк ЗЕНІТ отримав підтвердження рейтингів від агенції Moody's, а також відкрив новий офіс в Іжевську 2 ... Більше

Онлайн-кредитування набирає обертів Як показують останні дослідження, роздрібне кредитування набирає обертів.При цьому, відчуваючи після кризи деяка недовіра до кредитів в банках, росіяни забувають про нього ... Більше

Як вивести кошти з WebMoney на банківську карту З появою різних ... Більше

Популярне