Главная » Умови іпотеки. Вигідні умови отримання іпотеки в банках » Іпотечне кредитування іпотечне житлове кредитування в Росії


Іпотечне кредитування, іпотечне житлове кредитування в Росії

Іпотечне кредитування іпотечне житлове кредитування в Росії

Іпотечне житлове кредитування в останні десятиліття є найпоширенішим спосіб придбання житла. Іпотека (від грец. Застава, застава) - це довгостроковий кредит, наданий позичальнику під заставу нерухомості.

Іпотечне кредитування: еволюція

Вперше поняття «іпотеки» з'явилося в Древній Греції і була гарантією боржника перед кредитором, вираженої у вигляді застави майна. Пізніше в Римській імперії почали створювати іпотечні установи, які спеціалізуються на видачі кредитів під заставу нерухомості. У II столітті нашої ери починає формуватися законодавча іпотечна база, договору «іпотечного кредитування» набувають державну підтримку. У своєму розвитку іпотека пройшла кілька стадій.

Спочатку вона носила характер угод на довірі; в цьому випадку закладається майно переходило у власність кредитора з повними правами розпорядження. Потім іпотека надавала кредитору об'єкт застави тільки у тимчасове розпорядження. Класична іпотечна система залишала право власності за позичальником і з'явилася третім етапом. Велику роль у розвитку іпотечного кредитування в стародавні часи відігравало державне втручання, ослаблення функцій якого під III - XIII століття призвело до зникнення іпотечної системи.

Знову іпотека з'явилася в середні віки, в Німеччині на початку XIV століття, у Франції в XVI столітті.

Іпотечне кредитування в Росії

Розвиток іпотечного кредитування в Росії датується XVIII століттям і має багату історію. У 1754 році були створені перші кредитні установи в Москві і Санкт-Петербурзі. У 1786 їх перетворили на "Державний позиковий банк", функцією якого було видача іпотеки землевласникам.

У 1835 році був створений Звід законів цивільних, що регламентує заставне право. Іпотечне кредитування в Російській імперії XIX векa набуло широкого поширення. І з ростом видаваних кредитів зростали і неплатежі за ними, призвели До 1893 році заборгованості банкам у 1131 млн. рублів.

До початку XX століття в Росії сформувалася розвинена банківсько-кредитна система, орієнтована на видачу довгострокових кредитів і має законодавчу базу. Після революції 1917 року і скасування приватного господарства іпотечні кредитні організації були ліквідовані. Новий оберт розвитку іпотека набула за радянських часів. Був зареєстрований ряд законів про заставне право, але майновий кредит не набув поширення.

Іпотечне кредитування по справжньому відродилося тільки в 1990-ті роки. У 1992 році прийняли Закон РФ «Про заставу». Своє правове оформлення іпотека отримала у вигляді Федерального закону «Про іпотеку (заставі нерухомості)».

Сучасна іпотека в Росії є найбільш затребуваним кредитним інструментом. Перспективи її розвитку іпотечного житлового кредитування необмежені, їх регулюванням займається держава, правила кредитування диктують банки, що створюють іпотечні програми. У Росії поширені дві схеми виплат по іпотечному кредиту: Равнодолевая схема - іпотечний кредит виплачується рівними щомісячними частками, а відсоток по ньому обчислюється від залишку невиплаченої суми. Тобто, поступово сума платежу стає трохи менше.

Ануїтетна схема - вираховується повна сума платежів за весь період використання кредиту, передбачений договором, і ділиться на кількість місяців у цьому періоді. Таким чином, сума щомісячного платежу кожен раз однакова.

Ризики іпотечного житлового кредитування

Існує ризики іпотечного кредитування, що підрозділяються на інфляційні, економічні, податкові, ризики недоотримання прибутку, ризики неплатоспроможності клієнта та інші.

Найбільших втрат ризики приносять стороні-кредитору. Державними методами банки та інші заставні установи намагаються їх знизити. Тому на етапі оформлення іпотечного житлового кредиту потрібно надати велику кількість довідок та анкет, внести первинний внесок, знайти нерухомість для покупки, провести оцінку її вартості і застрахувати житло, що купується і життя позичальника від нещасних випадків.

Тільки пройшовши кілька етапів кредитування, ви опинитеся власником «квадратних метрів». Любов Нуров, спеціально для Занімаем.ру 2 жовтня 2008

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Оцінка якості обслуговування клієнтів: Хоум Кредит Банк З метою дізнатися думки росіян про якість банківського ... Більше

Як вивести кошти з WebMoney на банківську карту З появою різних ... Більше

Росгосстрах Банк - колишній Русь Банк Про банк Вхідний у п'ятдесят найбільших кредитних організацій Росії за обсягами активів і пасивів Росгосстрах Банк (РГС ... Більше

Кредитні картки з 18, 19, 20 років і з ... Більше

Іпотечний кредит в Москві, іпотека в банках Москви Результатами впливу економічної кризи на сферу торгівлі нерухомістю ... Більше

Популярне